Jump to content

Monitor do 2k zł


MichalJaroszewicz

Recommended Posts

Witam, przy okazji planowanego składania komputera, rozglądam się za monitorami. Wymagania minimalne:

 

- 24-27 cali

- rozdzielczość QHD

- jak najlepsze odwzorowanie barw w tym przedziale cenowym

 

Oprócz tego miło byłoby mieć technologie flickerfree czy lowblue light. Na moim celowniku znalazły się takie monitory:

 

1. Dell UltraSharp U2715H i jego 25 calowy wariant

2. AOC Q2577PWQ

3. iiyama ProLite XUB2792QSU-B1

4. Dell S2719DM

 

Najlepsze opinie czytałem o tych pierwszych Dellach, tyle, że one nie mają flickerfree itp. AOC i Ilyama je mają, ale o ilyama różne opinie krążą po necie, z kolei co do AOC - słyszałem, że Delle jeśli chodzi o odwzorowanie kolorów no jednak lepiej sobie wypadają. Dlatego na ratunek przyszła ostatnia propozycja - Dell, flickerfree, lowbluelight, w dodatku z HDR, ale jest jeden problem - brak DisplayPort. A w zasadzie to nie wiem czy to jest problem czy nie, ale uznałem to za warte odnotowania.

 

Moje główne pytanie brzmi - czy flickerfree naprawdę robi robotę i naprawdę warto go mieć, nawet za cenę gorszego odwzorowania kolorów? Spędzam przy komputerze wiele godzin, nigdy nie korzystałem z monitora z taką technologią, więc ciężko mi ocenić, czy warto się w nią zaopatrzyć czy nie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 7
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Flicker free jest ok, siedzę przed kompem średnio 10-14 godzin dziennie i widzę sporą różnicę między obecnością flicker free, a jej brakiem. Jeżeli już kupujesz monitor z wyższej półki cenowej to fajnie byłoby, gdyby miał tę funkcję. Aktualnie jestem posiadaczem iiyamy, która flicker free ma i mogę powiedzieć, że różnica zdecydowanie jest zauważalna. Po wielu godzinach pracy oczy nie są aż tak zmęczone, jakie były gdy pracowałem przy poprzednim monitorze. Dlatego uważam, że jakość oglądania jest warta dopłaty. Model, który posiadam to iiyama XUB2792QSU, podrzucam linka, bo nie będę się tutaj już na temat parametrów poszczególnych rozpisywać: https://iiyama-sklep.pl/376-monitory-dla-grafikow-monitor-iiyama-prolite-xub2792qsu-b1-27-wqhd-ips-flickerfree-bluelightreducer-gwarancja-zero-pixeli-4948570115341.html.

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałbyś może EIZO CS240 ma 2751h pracy i licencje na ColorNavigator i Spyder Express4 calibrator i kołnież do kalibracji? Ja już w domu prawie nie renderuje i myślałem o czymś tańszym pokroju drugiego DELL u2414h. Za 2.2k mógłbym oddać. Tylko rozdzialik 1920x1200.

 

https://www.olx.pl/oferta/monitor-eizo-cs-240-CID99-IDvwnYo.html

Edited by Sebazx6r
Link to comment
Share on other sites

Z AOC bym zrezygnował na starcie, słyszałem wiele złego o tych monitorach i ich matrycach i nawet sam miałem wątpliwą przyjemność kupić awaryjnie monitor tej firmy kilka miesięcy temu i w zasadzie dobrego słowa powiedzieć nie mogę, do wszystkiego można się przyczepić poczynając od samego taniego i niepotrzebnie rozpraszającego wyglądu.

 

Brałbym Dell UltraSharp U2715H, miałem podobnego a nawet dwa i były to całkiem przyzwoite monitory.

Teraz mam dwa ViewSonic VP3268 i po raz pierwszy w życiu zakochałem się w monitorze, swoje kosztuje ale przynajmniej mam poczucie, że są warte swojej ceny i biją wszystko z czym miałem do tej pory do czynienia, jak ktoś ma za dużo pieniondzów to mogę z czystym sumieniem polecić :)

Link to comment
Share on other sites

Też noszę się z zamiarem kupna monitora do max 2K PLN. Ktoś miał do czynienia z "monitorami dla designerów" od BenQ?

Np. https://www.benq.com.pl/product/monitor/pd3200q/features/

albo https://www.benq.com.pl/product/monitor/pd2700q/features/

 

Czy te tryby CAD, animacja, to tylko marketingowy chwyt czy jest dla nich jakieś zastosowanie? Kusi ta reprodukcja kolorów i pokrycie Rec.709 - czasem obrabiam zdjęcia i materiały wideo, a i do postprodukcji renderów, linear workflow też by się taki przydał. Jest sens w to inwestować czy lepiej zwykły monitor biurowy / do multimediów? :p Fajnie jakby miały więcej niż 60Hz żeby czasem pograć bez zamuły, ale ideałów nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy