Skocz do zawartości

pojazd 3d: fso 1500 ze środkiem


Gość marcin_mocny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin_mocny

-> bubu

raczej chcę aby były przezroczyste oczywiście chciałbym aby w odbłyśniku zatem było odbicie kolorowe od kierunków ;) ale nic się nie chce odbić

bumpa dałem ale coś na renderze nie wychodzi nie wiem dlaczego zamieszczam tu mój materiał wartość mapy BUMP dałem na 300

dość gadania oto to o czym piszę:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 277
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość marcin_mocny

oki teraz materiał klosza po poprawkach w parametrach ;)

scenka z lakierem i hdri tylko chyba kijowy jakiś wstawiłem (jest to vinesunset z max3d.pl)

oki oto to:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakier swietny, mi sie podoba, kosc sloniowa czy cus takiego ale byl chyba popularny wtedy, juz powiedzialem na gg co z felga ale skoro jestes taki uparty to ok, ale i tak pewnie z niej zrezygnujesz :) daj na zarowki tez material chromu , ale skad te biale plamy sie biora to pewien nie jestem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

Bubu -> w nawiązaniu do twojej bardzo STAREJ ;D prośby

w końcu ją wstawiłem tą gotową co dałeś linka jej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wreszczie ;) No i nie mówie że ta opona jest piekna, ale teraz widzisz jakie masz błędy w swojej??Chodzi napewno o kant bierznika poinien on schodzić do opony, a nie wystawać i tworzyć jak u ciebie aha no i może powiel bierznik ciut więcej razy i minimalnie zweższ oponke. Ech to sie rozpisałem no i nie jest to po to żeby cię zniechęcić, ale po to żebyś bardziej się zawzioł i to skończył z dobrym efektem :D albo może idź na łatwizne i załóż tę oponke ;););););););) POzro i życze powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

wygląda to wszystko teraz tak, oczywiście te największe to te co były pierwsze moje :) teraz ta co jest po lewej będzie ostateczna tylko zapomniałem do tego renderu zeskalować w kole tarczy hamulcowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz jest naprawdę dużo dużo lepiej niż na początku :) Tylko jeszcze dziwnie wygląda przejście bierznika w bok oponu( widoczny jest tam kant???w oponach nie jest chyba widoczny, ale się zastanawiam czy warto to poprawiać bo raczej nie będzie to widoczne, ale chyba warto dla samej satysfakcji:D)No i mógłbyć dać siatke tej twojej opony właśnie ze zbliżeniem na to miejsce(zazn. na czerwono)Ale ogólnie naprawdę poprawiłeś tą oponke i to w dużym stopniu. POzdro i powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

bubu -> proszę bardzo komplet kółek (a nawet zapas :) )

oraz siatka, a materiał opony będę dziś zmieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawiałeś coś ;) bo oponka wydaje sie jeszcze lepsza :)Mam tylko pytanko???: patrz rysuneczek poniżej :)(przepraszam że tak niechlujnie, ale nia mam zdolności plastycznych ;) niech to będzie poprzeczny przekrój twojej oponki a te zielone i niebieskie kropki to poly :) zielone są dobrze, ale co to jet to jasnoniebieskie u mnie na rysunku??? No i mógłbyś to zweldować(połączyć te zaznaczone poly)byłoby lepiej (chyba, ale napewno byłoby gładsze przejście pomiędzy bierznikiem a bokiem oponki bez tego kantu)Nie pisze po to żeby cię zdenerwować albo, że oponka jest cała niedobra ogólnie mi się podoba :) POzdrawiam :D Zobacz jak będzie ci się chciało to poopraw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

nie mam czasu !!! :p

nie chcę tu polemizować i pieprzyć głupot tylko wrzucać coś nad czym

udało mi się pracować, ale muszę napisać że czepiasz się nielot007 a może

zamiast tego wziąłbyś się za swoją pracę - bo widziałem że pisałeś 'nie chce

mi się go już robić'

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

-> bubu

poprawiłem to przejście między czołem a grzbietem opony jak

to teraz widzisz czy jeszcze coś w tym miejscu podciągnąć, jestem otwarty na twoje sugestie w tym względzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatku sie przestraszyłem ze nie dasz rady ale jak zobaczyłem teostatnie aplejdy to nawet nawet. No ale raczej twoj model nie bedzie wiernym odbiciem fiata, te fiaty sa kanciaste a twój jest zaokroglony za bardzo. ale zycze powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

to co wyszło po klepaniu klapy (bagażnika),

a także - przetłoczenie w tylnym pasie,

oraz karoseria zagięta pod spód (podwozie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już od jakiegoś czasu przeglądam ten wątek i jedno co mi przychodzi do głowy to-popracuj nad MeshSmooth- wystarczy dać mały ( ok. 0,5mm) chamfer a już nie będzie tych zaokrągleń które zaznaczyłem. Pewnie teraz pozostali mnie zbesztają ale co tam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

ej ale tak właśnie ma być, w dużym fiacie tak wygląda próg - przynajmniej tak

ciekawie on wygląda na szkicach - ja go tak wymodelowałem więc to nie wina ms

jeżeli uważasz mimo to że lepiej żeby był kanciasty/kwadratowy to zajmę się tym

--edit-- zrobiłem sobie dziś jeszcze taki malutki element, jakim jest zameczek

na klapie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej przerwie :) Ja powiem coś na temat lakieru-wydaje mi się, że za bardzo wszysko odbija) No i rysuneczke poniżej ilustruje to co rzuciło mi się w oczka na toim renderku z boku (zielone linie pokazują jak to wygląda u Ciebie-troszeczkę przesadziłem, ale postaraj się to poprawić) No to powodzenia w dalszej pracy i więcej wolnego czasu życze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie to że mi net siada to zaglądał bym tu cześciej a tak :( nie no dla mnie git :) dobrze że wymieniłes kolr lakieru a i klamki niczego sobie - niewiem jak jest w orginale ale niepowinno być wglębień pod nimi ;/ ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin_mocny

ale zaniedbałem model to już prawie miesiąc ;)

rzucam z kloszami tylne lampy, to jest lewa para

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności