Jump to content
panRebonka

Wacom kontra Windows 10

Recommended Posts

Tak więc problem znany, opisany, nierozwiązywalny. Słów nie znajdę ani bluzgów, żeby nazwać ten potok kału który zwie się dzisiaj softwarem, i - o zgrozo - płaci się jeszcze na niego ciężkie pieniądze. Używam Photoshopa, i nikt ani nic nie zmusi mnie, by zaprzestać. Próbowałem, i próbował więcej nie będę. Czy jest jakaś znana alternatywa dla Wacoma, która działa w Windows 10 i rozpoznaje stopnie nacisku? Dotychczas używałem Wacom One, byłem bardzo zadowolony. Kupiłem jak mi się rozpieprzył Intuos bo nie chciałem akurat wydawać hajsu i rozwiązanie sprawdziło się doskonale - do czasu oczywiście.

Ktokolwiek cokolwiek? Mam już dość restartowania serwisu co 5 minut przy tyćko większych obrazkach, jeszcze trochę i zeżre mnie biała gorączka lub padnę na zawał padaczkowy. Poratujta, ludziska!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok, jakby ktoś zmagał się z podobnym problemem, znalazłem rozwiązanie. Jest nim wywalenie Wacoma i zakup Huiona. Tani i dobry, bo dobry i tani.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mam Huiona i sprawuje się ok, ale dopiero od około 15-18 miesięcy jak dobrze pamiętam...dopiero jak nowe sterowniki wypuścili to zaczęło to jakoś działac. Od razu po kupnie ponad 2 lata temu to była tragedia. Teraz da się pracować. Za 350 zł nie da się kupić niczego lepszego w formacie prawie A4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czyli można spokojnie kupować Huion? Co na nim robisz?

 

Ja mam wacoma juz 7 lat i tylki piórko wymieniałem bo stare się rozsypało. Jeśli nie wydrapię w nim dziury pewnie jeszcze długo pociągnie.

Ciekawe jak taki Huion..

Share this post


Link to post
Share on other sites

czasem w necie jest fajnka promka na wacoma :) ja swojego kupilem za 600zl i bedzie mi sluzyl 10 lat

 

btw. jakiego hujona kupiliscie? tego co wyglada jak cintiq?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mam używkę Huion 1060 PLUS - kupiłem za 150 zł. Tak jak pisałem na początku były niecne jazdy z działaniem. Potem wyszły nowe stery i teraz podpinam i jest. Ja hobbystycznie uczę się szkicować pseudo concept arty (mam marzenie zrobić jakieś SciFi enviro w Unrealu, ale bez szkiców nie ruszę bo ugrzęznę bez jasnej wizji co chcę zrobić). Dlatego kupiłem co się da najtańszego. I sobie rysuję w Paintstormie i trochę w Photoshopie. Czarne kreski i plamy. Nic co jest PRO, ale przynajmniej kartek nie marnuję. Nadal nie umiem narysować prostych kresek bo ręka nie wyrobiona, ale radość wielka że są warstwy i można mazać co i gdzie się chce. Więcej mi nie trzeba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja od 13 lat używam tego samego tabletu - Intuos 3. Jest jak AK-47 wśród tabletów, nie do zajechania. Oczywiście jak się o sprzęt dba, ale to chyba normalne. Wszystko ładnie działa na Win10, tylko musiałem wgrać starszy sterownik. Z nowym był taki problem, że jak odłączałem tablet od kompa to potem na nowo musiałem wgrywać sterowniki, ale starsza wersja załatwiła sprawę.

 

A co do dobrych ofert na Wacomy, to wg. mnie dobrym rozwiązaniem budżetowym jest szukanie po frazie "wacom refurbished" z oficjalnych europejskich sklepów Wacoma. Cena potrafi być sporo niższa, a sam status "refurbished" mają w zwyczaju dawać nawet po zwrocie idealnie działającego towaru, typu ktoś kupił online i w ciągu dwóch tygodni się rozmyślił i dokonał zwrotu. Po czymś takim nie mogą już wystawić sprzętu jako nowy, nawet jak klient nie pofatygował się otworzyć paczki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

no True, moj intuos 3 wciaz zyje i uczy sie na nim moj kolega :D i pewnie bedzie mu sluzyl jeszcze dlugo dlugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy