Skocz do zawartości

Testy systemu MoCap'owego w domu - odcinek #1


chmielus

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Z racji większej ilości czasu i aktualnej sytuacji, dostałem od Xsensa system do Motion Capture do testów w domu. Stwierdziłem, że zrobię z tego kilku odcinkową relację i podzielę się z Wami opinią i spostrzeżeniami takiego systemu. Nie wiem, czy seria będzie ciekawa i trafi do Was, ale jak ktoś jest ciekawy działania systemu MoCap i jakość danych, to zapraszam do dyskusji, postaram się też robić odcinki pod Was i nagrać takie animacje, które moglibyście wykorzystać u siebie w projekcie w celu sprawdzenia go :). 
 



PS: Nie wiem tylko czy dobry dział, ale pomyślałem, że taka wideorelacja systemu na testach może brzmieć w sumie jak news :).
 

*PEACE*

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KLICEK,

Ok, już jest odcinek 2-gi 🙂 
 


Przepraszam, że dzisiaj dopiero, ale jednak zmontowanie tego materiału pochłonęło trochę więcej czasu 🙂

A poniżej kilka zdjęć z "Making Off"

Zapraszam do wymiany zdań 🙂

91917276_2627330134062749_2177649565551820800_n.jpg

91870529_274756516864889_3566906284185747456_n.jpg

Edytowane przez chmielus
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KLICEK featured this temat
W dniu 30.04.2020 o 11:49, KLICEK napisał:

@chmielus to wyglada pieknie:

 

Ooo taak 🙂 Z xsensem można na prawdę zrobić projekty na wysokim poziomie.

 

A w filmiku jeszcze wykorzystane Manus VR - rekawice, więc to już całkiem magia :).

A wracając do wątku - kolejny film z testów:

 


No i niedługo też trafią w moje ręce - dosłownie - rękawice ManusVR i chcę o nich tez materiał zrobić 🙂

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, KLICEK napisał:

dobra z gory pytam, czy w filmie jest podana cena? XDDD

Hahahah, ten film wskoczył mi nagle, będzie podsumowanie na pewno, razem z opcją programu Indie w Polsce, bo dopinamy go na ostatni guzik. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Xaia napisał:

Nie rozumiem czemu taką tajemnicą jest podanie ceny. Ludzie, nauczcie sie rozmawiać o pieniądzach.

Wg engadget kombinezon kosztuje od $12,500 do $30,000,

Tutaj nie ma żadnej tajemnicy, a często cena jest czynnikiem końcowym zakupu, więc i tak będzie podana :).

Chciałem po prostu zrobić krótki film z wytłumaczeniem, bo jest sporo zależnych,

 

Tak na prawdę wszystko zależy od przeznaczenia projektu, wyboru systemu, oprogramowania. Są duże różnice zarówno cenowe jak i możliwości i Softu. 

Podam ceny kombinezonów na ten moment i postaram się zrobić jak najszbyciej film z pełnym opisem oprogramowania także ;). 

MWN Awinda - opaski - 6.990 € netto.

MVN Link + Kostium Lycra - 11.656 € netto. 

 

I tak jak mówiłem, jest jeszcze program Indie, który dopinamy na ostatni guzik, który cenowo jest bardziej przyjazny :)

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności