Skocz do zawartości

Blender + vray ??


angie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ograniacze! 🙂

Jestem totalnie zielona w temacie programów, więc będę wdzięczna za pomoc 😄 Chcę kupić Vray dla Blender ale nie ma takiej wersji programu... Jak to ogarnąć? Jaka wtyczka? I czy to dobry pomysł i wszystko działa jak powinno?

Czy lepiej przerzucić się na sketchup + vray ?

Robię wizualizacje wnętrz.

Pozdrawiam 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

Z tego co pamiętam potrzebna jest wersja do Mayi ale przez lata mogło to ulec zmianie, trochę info tutaj: https://docs.chaosgroup.com/display/VFBlender/Setup+and+Installation

Czy warto? Ja niestety bazuję na doświadczeniach sprzed 8 10 lat - kiedy w Blenderze nie było jeszcze Cyclesa to V-Ray był chyba najlepszą (ale płatną) opcją, mimo iż wszystko było w miarę zintegrowane w Blenderze poprzez wtyczkę, to pamiętam, że sam eksport sceny do wyrenderowania bywał problematyczny i trwał długo.
Na twoim miejscu najpierw sprawdziłbym w Blenderze wspomniany wbudowany silnik Cycles - obsługa jest względnie prosta, umożliwia renderowanie jednocześnie na CPU i GPU.
Co do Sketchup+V-Ray... osobiście nigdy nie przepadałem za Sketchupem, tym bardziej przestałem widzieć jakiekolwiek jego zalety w momencie gdy zrezygnowano z wersji bezpłatnej;)

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Koledzy mówią. Jeśli mówimy o oficjalnych addonach w 2021 r. Blender + V-ray nie istnieje (jakieś ostatnie wersje były w 2019 r.), czyli V-ray standalone + wtyczka. Mieli zrobić coś w kierunku blendera 2.83 lts, ale nic się chyba nie dzieje. Najlepiej wbić na forum chaosgroup i zapytać bezpośrednio.

Był kiedyś deweloper jakiś rosyjski, który integrował wtyczkę dla Blendera we własnym zakresie i później miał to implementować w Chaosgroup, ale nic z tego nie wyszło. Corona chyba też nie do końca jest zintegrowana - mało się interesowałem, bo nie było w planach wersji na linuxa. Maxwell oficjalnie też nie.

Masz blenderowy Cycles albo Eevee. Zewnętrzne Octane i od pewnego czasu Redshift. Za jakiś czas ma być Renderman, ale nie wiem czy do wizek to najlepszy pomysł. Są też jakieś mniej popularne - ciężko je polecać do pracy 🙂

vray.jpg

Edytowane przez alex3d
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności