Skocz do zawartości

Sklep z modelami, jak sie zabrac za to


Jak_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Widzialem ze jest kilka osob na tym forum ktorzy zalozyli sklep 3d z modelami. Fajnie gdyby ktos zaproponowal chociaz jakis kierunek jak to ugryzc, ze strony technicznej - jaki hosting polecacie glownie, oraz czy robiliscie z template, zleciliscie firmie a moze jakies inne wyjscie?

Szczerze nie spodziewam sie duzego odzewu, ale zawsze warto sprobowac zapytac - podobno kto pyta nie bladzi.

Pozdrawiam, i dzieki za jakiekolwiek info i poswiecenie czasu temu watkowi.

Pozdrawiam.

 

Edytowane przez Jak_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

no raczej nie spodziewaj sie duzego odzewu 🙂 ja nie mam doswiadczenia w tym temacie (tez z checia bym posluchal), pamietam ze swoje sklepy ludzie otwierali x lat temu gdzie nie bylo konkurencji. Teraz bedzie Ci ciezko sie przebic ze swoja platforma.

 

chyba ze pytasz o miejsca gdzie mozesz sprzedawac swoje modele, cos ala turbosquid i cgtrader? no to to jest ez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc z takich własnych sklepów to kojarzę tylko squir.com Tomka wiewióra Rozkosza ale on zaczynał dobre 20 lat temu i chocofur.com Lecha Sokolowskiego który tutaj się trochę udziela a i tak najczęściej idę w kierunku dużych stron turbosquid, cubebrush, evermotion, cgtrader, hum3d bo szybciej coś znajdę z dużej bazy. Kiedyś miałem w zakładkach małe sklepy prywatnych ludzi ale czasy trochę się zmieniły duże strony są zwyczajnie szybsze i bardziej wygodnie niż szukanie czegoś rozrzuconego po całym internecie. Inna sprawa, że zdarzało mi się coś kupić, jakiś skrypt, plugin czy paczkę materiałów i po jakimś czasie twórca bez słowa zwinął interes, usunął wszystkie strony, konta społecznościowe i jak nie miałeś ściągniętej ostatniej kopii to koniec zabawy w dużych sklepach jest bezpieczniej bo pliki raczej będą albo będzie można odzyskać choćby część pieniędzy z pojedynczym twórcą tak łatwo nie jest gdy coś jest nie tak jak powinno.   

Łatwo nie będzie się przebić z nowym sklepem i od strony technicznej nie pomogę ale mogę życzyć powadzenia w walce bo będzie potrzebne 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej już korzystać z serwisów o których wspomniał Destroyer. Albo może jakiś patreon czy coś takiego.. 

Tworzyć od zera w dzisiejszych czasach to trochę przegrana sprawa. Chyba, że jesteś popularny - jak np. Pablander z zbrusha. On chyba nie korzysta z zewnętrznych serwisów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie za czas i odzew.

Rozumiem ze nie oplaca sie glownie przez wynajem gigabajtow na serwerze, i miesieczne oplaty zwiazane z tym? Generacja kosztow jeszcze gdy sklep nie jest za popularny?

Patrzylem ze trzeba okolo 2-3 k pln dla firmy co stonke zrobic pod sklep z modelami, to dalbym rade. No ale z tym kosztami servera miesiecznie...

No nic, dzieki za wszelkie info, moze naprawde jakis sidzi trejder przynajmniej na start, zeby zobaczyc jak i co sie sprzedaje. Kto wie, moze potem cos sprobuje zawojowac, a i nawet sie podziele na forum 😛

Pozdrawiam i zycze milego dzionka, i jeszcze raz fenkju za poswiecony czas tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jak_ said:

Rozumiem ze nie oplaca sie glownie przez wynajem gigabajtow na serwerze, i miesieczne oplaty zwiazane z tym?

Nie, to są sprawy absolutnie marginalne, pomijalne i z tymi gigabytami bym się nie zapędzał, nie opłaca się bo mało kto będzie szukał czegoś w nowym sklepie gdy są olbrzymie sklepy z tysiącami modeli w każdej kategorii, jakieś subskrypcje, wyprzedaże, wsparcie klienta, kontrola jakości, system ocen który coś znaczy, pewne serwery i to że nie znikną z dnia na dzień, wszystko w jednym miejscu, łatwe wyszukiwanie, czasem dodatkowy opcje konwertowania modeli do innych formatów czy zlecanie wykonania czegoś etc.

Gdy startował taki Hum3d to co chwila miał konkursy na rendery z niezłymi nagrodami żeby przyciągać ludzi, to samo inne serwisy, systemy poleceń, ref linki, punkty za komentarze, galerie, które można było na cos wymieniać, darmowe modele, ar/ vr, fora, społeczności, możliwość zlecenia modeli czy projektu freealncerowi etc. dużo opcji żeby się przebić a też nie każdemu się udało. 

https://hum3d.com/car-challenge-2021/

Dlatego jeśli nie masz sporego kapitału i ludzi do pracy do promocji i obsługi to większego sklepu nie otworzysz a małym możesz w ogóle się nie przebić jeśli jakość nie będzie absolutnie wybitna i ludzie sami nie zaczną o tym gadać. 

Turbo Squid, Cubebrush, Evermotion, 3DSky, Sketchfab, Blender Market, CG Trader, 3DExport, 3D Ocean, Hum3D, Squir, Vizpeople, gumroad i jeszcze masa innych mniej lub bardziej specjalistycznych, przebicie się czymkolwiek nowym będzie ekstremalnie trudnie.

 

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się nie zgodzę 🙂 Teraz wystarczy odpowiednią ilość $$$ na reklamę i możesz spokojnie zaczynać od zera. Wiadomo, że jak będziesz miał dojścia do "celebrytów" z branży, którzy pomogą Ci w promocji to tylko lepiej. W każdym razie... po pierwsze jakość... i tylko to 🙂 Jeżeli będzie jakość, to wtedy po drugie pierwsze... wytrwałość 😉

 

Działa to to na pewno, bo sam otworzyłem swój sklep z mapkami HDRi, sprzedaje się, ok, nie tak jakbym chciał, ale system działa. Myślę, że gdyby nie to, że praca nie pozwala na to aby zająć się tym poważniej to na pewno by było lepiej. Początkowo postawiłem całość na WordPressie, ale z racji tego, że trzeba ciągle nad tym czuwać, aktualziacje, dodatkowy serwer, opłaty w zależności od transferu itp., to stwierdziłem, że uciekam na Shopify. No i tam mam wszystko w cenie nie przejmując się niczym więcej niż reklamą 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności