Skocz do zawartości

Starsza wersja blendera.


tripster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. kilka dni nad tym siedzę i nie potrafię sobie poradzić. Chodzi o przydzielenie materiałów, oraz opcji "Coordinates" na opcję UV, tak, żeby w trybie podglądu miały jednolity kolor. W wersji blendera 3.0 nie mogę tego nigdzie znaleźć, a poradnik jest na wersję bodajże coś koło 2.5.7. Jeśli to możliwe, prosiłbym o screenshoty gdzie konkretnie znajdują się te opcje... W załączniku widać, że nie wykrywa żadnych materiałów, mimo iż je po swojemu dodałem. Z góry wielkie dziękuję

właściwy moment zaczyna się w 1:20 i konczy gdzieś tak 1:50

Bez tytułu23421.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o podgląd mapy aby był bez cieniowania czy co?A może o exporter map? Jak byś trochę naświetlił sytuacje bo mam wrażenie że piszesz o czymś co powinniśmy w domyśle wiedzieć... lub po prostu nie kapuje. Niepotrzebne skreślić 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
45 minut temu, Mortom napisał:

Chodzi ci o podgląd mapy aby był bez cieniowania czy co?A może o exporter map? Jak byś trochę naświetlił sytuacje bo mam wrażenie że piszesz o czymś co powinniśmy w domyśle wiedzieć... lub po prostu nie kapuje. Niepotrzebne skreślić 🙂 

Chodzi o to, gdzie w wersji 3.0 znajdę chociażby tę opcję (1:26)

Bez tytuł2332u.png

Edytowane przez tripster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, michalo said:

"Prościutko" i z nodów  wyskakujesz. No kaman.. 

Nie no, to jest podstawowy shader dodany domyslnie po dodaniu materialu a potem ctr+T i sam dodaje te trzy nody (tylko trzeba miec node wranglera w addon wlaczonego). Jak sie chce Blendera uzywac to trzeba przywyknac do "latwosci obslugi" 🤣

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo Mój drogi. Zanim zaczniesz biegać trzeba nauczyć się chodzić 🙂

Pomalutku, poszperaj po tutach, a nie pałuj się samemu z Blenderem - nie warto iść tą drogą 🙂 
To co ci podesłałem to niezbędne minimum zrozumienia programu. Poszukaj jak się w Blenderze poruszać po interfejsie, co i gdzie jest i potem przystąp do oblężenia softu. Sam miałem niezły zgryz jak przesiadałem sie z MAXa na Blenda. Ale internet i wujek Google mi pomogli. Teraz to nawet jest łatwiej bo kanały na youtubie o podstawach blendera powstają jak grzyby po deszczu więc śmiało - go for it 🙂 

A jak by co, to pytaj na forum, ludzie tu są przyjaźnie nastawieni więc pomogą 🙂 

P.S.
Aha w Blenderze bez nodów nie zrobisz niemal nic - więc warto przestawić na takowe 🙂 

P.S. 2
Nezumi napisał to co ja zapominałem o tworzeniu nodów, dzień był długi, wiadomości straszne, a spanie od paru miesięcy mam tak dobre że mój Ipad ledwo zipie 🙂 

Edytowane przez Mortom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś opanowałem co mi potrzeba w nodach, ale czas minął a ja zapomniałem.

Nawet proceduralne teksturki kiedyś robiłem, sam wymyślałem sobie jakieś proste podstawowe rzeczy, np fakturkę materiału.

 

Wpadłem ostatnio na pomysł - że sobie zrobię renderek. Wyszukałem w pamięci jak dodać hderkę, oświetliłem scenę, ale teraz jak ją kuźwa ukryć? Żeby tylko światło było? 

Kiedyś się tego nauczyłem, ale parę lat minęło i już mi się googlać nie chciało.. 

Wolę energię zużyć na naukę UE a render zrobić jednak w toolbagu 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, HDRKę można ukryć tak (tak na szybko w 5 krokach - 6ty opcjonalny):

1)
01.jpg

2)
02.jpg

3)
03.jpg

4)
04.jpg

5) - transparent w zakładce Film tylko jeśli chcesz aby tło miało kanał alpha
05.jpg

6) Opcjonalny jeśli chcesz ukryć odbicia
06.jpg

Pozdr 🙂 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Mortom napisał:

aaaa to panie prościutko, prościutko - proszę, smacznego 🙂
Clipboard.jpg 

 

 

 

Dziękuję. Jeszcze mógłbyś proszę pokazać mi, jak dodać taki jednolity kolor do podglądu? 1:46 w filmiku, który wysłałem wyżej. U mnie to nie działa.

Bez tytułu23421.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tripster napisał:

Dziękuję. Jeszcze mógłbyś proszę pokazać mi, jak dodać taki jednolity kolor do podglądu? 1:46 w filmiku, który wysłałem wyżej. U mnie to nie działa.

Bez tytułu23421.png

Mówisz i masz 🙂 

01.jpg
02.jpg 
03.jpg

Smacznego 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności