Skocz do zawartości

przekształcenie line do poly


waha55555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z przekształceniem  obiktu "line" na "poly", a dokładniej mówiąc, po przekształceniu na poly, vertexy tak jakby zmieniały swoje położenie, co powoduje że obiekt się zniekształca. 
Tworze najpierw obrys obiektu, a później po kolei każdy otwór tworze przez "create line", nie wiem gdzie popełniam błąd

imprt dwx.png

poly.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Zmiana spline na edit poly ma kilka rzeczy, które mogą być uprzykrzające, ale przede wszystkim wydaje mi się że może to być wina źle ustawionych jednostek i odległości od środka sceny. Umieść model na środku osi współrzędnych i sprawdź czy jest lepiej. Wraz z odległością od środka sceny maleje precyzja, a jednostki powinny być ustawione adekwatnie do skali obiektu. 

Drugie co rzuca się w oczy to brak łuków. Na jaką liczbę masz ustawianą interpolacje w opcjach spline?

GUID-6CE84415-D9BE-4299-B60D-AD76D4FE78B

Zanim przejdziesz dalej, zamiast zamieniać na edit poly, dodaj do spline modyfikator extrude, wszystkie spliny, które nie będą wyekstrduwoane to potencjalne problematyczne elementy, a możemy tu mieć nie zamknięte spline, zdublowane wertexy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedz, jednostki mam ustawione na centymetry, po przestawieniu obiektu na współrzędne sceny 0,0,0 nie pomogło,  interpolacje też próbowałem zmieniać na różne wartości i faktycznie coś się zmieniało, ale za wiele to nie pomogło.

Faktycznie dużo detali nie ma łuków, obiekt tworzyłem na wzorze z użyciem snpas toggle, wiec chyba wszystkie wertexy są zamknięte. Przy dodaniu modyfikatora extrude wynik mam taki sam jak po przejściu na poly.
a może jest jakiś inny sposób wymodelowania takiego obiektu? bo ten wydawał mi się najprostszy, a okazuje się nieprzewidywalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, waha55555 napisał:

Dziękuję za odpowiedz, jednostki mam ustawione na centymetry, po przestawieniu obiektu na współrzędne sceny 0,0,0 nie pomogło,  interpolacje też próbowałem zmieniać na różne wartości i faktycznie coś się zmieniało, ale za wiele to nie pomogło.

Faktycznie dużo detali nie ma łuków, obiekt tworzyłem na wzorze z użyciem snpas toggle, wiec chyba wszystkie wertexy są zamknięte. Przy dodaniu modyfikatora extrude wynik mam taki sam jak po przejściu na poly.
a może jest jakiś inny sposób wymodelowania takiego obiektu? bo ten wydawał mi się najprostszy, a okazuje się nieprzewidywalny

Rozbij to sobie na mniejsze obiekty ( co najmniej na 3-4 części) i zobacz co i gdzie sie rosprzeprza 🙂 Za dużo tutaj wycięć chyba w jednym rzucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności