Skocz do zawartości

Zestaw do unreal engine


marmolada

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Potrzebuje kompa do min. unreal engine, rendering w czasie rzeczywistym i filmy.

znalazłem coś takiego na szybko.

Będzie dobrze?

G4M3R ELITE i9-13900KF/64GB/2TB/RTX4090/W11Px

https://www.x-kom.pl/p/1081023-desktop-g4m3r-elite-i9-13900kf-64gb-2tb-rtx4090-w11px.html#Specyfikacja

Czy brać jeszcze coś mocniejszego, słabszego ? chodzi mi o jakiś sensowny kompromis cenowy.

Pozdro, z góry dziękuje za pomoc.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marmolada napisał:

Cześć.

Potrzebuje kompa do min. unreal engine, rendering w czasie rzeczywistym i filmy.

znalazłem coś takiego na szybko.

Będzie dobrze?

G4M3R ELITE i9-13900KF/64GB/2TB/RTX4090/W11Px

https://www.x-kom.pl/p/1081023-desktop-g4m3r-elite-i9-13900kf-64gb-2tb-rtx4090-w11px.html#Specyfikacja

Czy brać jeszcze coś mocniejszego, słabszego ? chodzi mi o jakiś sensowny kompromis cenowy.

Pozdro, z góry dziękuje za pomoc.

 

suaj jak masz siano, to to jest dobry zestaw 🙂 4090 na pokladzie zrobi robote w unrilu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 4090 to już coś mocniejszego ciężko wziąć 😛 Mam 4090 i radzi sobie dobrze, w ogóle to nie brałbym nic co ma mniej niż te 12gb ale to absolutne minimum i przy założeniu że nie masz dwóch monitorów 4k do odsłużenia bo i przy tym unreal będzie się dławił jak u mnie z 10gb.
I00Q6Cv.jpgcoVHjw0.jpg 

Jak chcesz iść w większe rozdzielczości czy mieć spokój na dłużej to 16-24 czyli w zasadzie 3090 lub 4090 

Karty profesjonalne jak Quadro chyba nie robią żadnej różnicy unrealowi więc ja bym się w to nie pchał to byle budżet puchnie a zysk z tego niewielki

64Gb powinno wystarczyć a procesor to aż tak się nie znam ale ja bym szedł w amd ale to w zasadzie bez różnicy bo i tak gpu głównie będzie mieliło pod realtimem.

SSD PCIe to w zasadzie standard i konieczność ale nie napsiali jaki to dysk. Zakładam, że w zestawie "Elite" nie dali najtańszej padaki ale skoro się nie chwalą jaki to pewnie też nie najszybszy na rynku 😛 

Cena zestawu chyba ok, ale ja bym to sam złożył i kupił każdą część osobno, pewnie by było trochę taniej i większe emocje przy pierwszym uruchomieniu 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Destroyer napisał(a):

Cena zestawu chyba ok, ale ja bym to sam złożył i kupił każdą część osobno, pewnie by było trochę taniej i większe emocje przy pierwszym uruchomieniu 😛 

TA! Są emocje! 
1) Najpierw
 200w.gif?cid=6c09b952xrgp8u8c0thjlmsck99 


2) Potem
 giphy.gif 


3) by na końcu
 GivingSingleGlobefish-max-1mb.gif 

4) Nazajutrz po ponownym uruchomieniu
 guaton-computadora.gif 


5) no i ostatnia faza
why-me-sad.gif 

😄 

Edytowane przez Mortom
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba macie rację- nie wiem co tam wpakują.......

jaki sklep będzie dobry do kupienia samych części..?

ps. matryca do pracy dzielonej 21:9  w takich proporcjach? 2560 x 1080 (UWHD)

matryca LED, IPS 10-bit?

czy matryca LED, VA?

Edytowane przez marmolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym proponował albo IPS albo iść w OLEDa tj kupić telewizor LG OLED albo Coś na mikroledach, masa ludzi tak robi możesz się rozwalić na dużym monitorze, 16:9 też jest bardzo spoko choć zawsze wygodnej się pracuje jak masz 2 monitory niż jeden szeroki. I szedłbym już raczej w 4k niż wqhd.

10bit, hdr, moim zdaniem nie jest takie kluczowe ale jak kupisz telwizor to będzie i hdr i dolby vison i 120 Hz i do tego pilot. Choc tv jako monitor też ma swoje probmely któych można uniknać kupując telewizoro-monitory assusa czy już nie pamiętam drugiego, gigabyte może? ale kosztują ze 2 razy tyle co tv wieć za wygodę trzeba słono zapłacić 🙂 

A co do sklepu w którym można kupować to w zasadzie dowolny gdzie taniej i często opłaca kupić się w kilku i nawet z przesyłką będzie taniej niż kupować w jendym ale to już trzeba pobuszować w sieci i popatrzeć, po świętach powinny ceny spadać także w secondhandach gdy ludzie sprzedają albo nieudane prezenty świątecznie ale udane i starego sprzętu się pozbywają 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mortom na tej stronie masz testy, tabelki z porównaniem narzędzia do porównywania itd, można coś wybrać 🙂 Lionus też testował wiele monitorów i telewizorów to też można przepatrzeć jego filmiki, W dziale z newsami sprzętowymi coś tam wrzucałem i wcześniej albo w promkach sprzętowych albo chyba w drobnych newsach 🙂 

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c2-oled

https://www.rtings.com/tv/tools/table

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności