Skocz do zawartości

Konflinkt myszy i tabletu


michalo

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, spotkał się ktoś z was z takim problemem, że jak mam odpalony tablet (xp pen artist lcd) i zamiast piórkiem latam myszą, to czasem, czasem b. częśt ściąga mi mysz do prawego dolnego narożnika i sama sobie tam klika czasem.

Tak się dzieje od jakiś 2 tyg. Nie mogę tego rozwikłać.. 

Może to update windowsa 11.. może ktoś wie co moża zrobić? Szukałęm odpowiedzi na necie ale nic nie pomaga. 

 

W mannagerze nie wiem czemu mi tyle myszy wyświetla..

image.png.f73f9511842481168d939e4e8c5be59b.png

 

wyłączyłem te nieistniejące a górna to tablet, dolna to mysz właściwa. 

Podejrzewam, że tam się konfliktują. Ale jak jest monitor solo to nic się nie dzieje, nawet jak piórka używam. Kosmos się dzieje z myszą przy używaniu tabletu lub tabletu i monitora razem.

Nie zawsze, np teraz jest ok, niekiedy nic nie mogę zrobić myszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
7 minut temu, KLICEK napisał:

moze mysza uszkodzona?

ale jak nie uzywam tabletu to jest ok.  Jak czasem z flustracji, ze nie mogę czegoś zrobić przełączam tylko na 1 monitor, to mysz już działa.

Gubi się jak naprzemiennie używam piórka i myszy.. Tak przynajmniej mi się wydaje. 

I to nie za każdym razem tylko czassami. Ale jest to na tyle denerwujące, że mam sprawdzić jak daleko poleci mysz, gdy ją rzucę przez okno..

Edytowane przez michalo
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no daj myszke moze do huba na przedzie kompa. Ja mialem cos podobnego ale z klawiatura, ze jak mialem podlaczona z przodu kompa to potrafila mi sie zaciac jak szybko pisalem xd  i robila np. "rrrrrrrrrrrrrrrrrr" moze to to 🙂 a jak nie sprawdz z inna mysza

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomaga, nawet bluzgi pod nosem i rwanie włosów z głowy.  

Czasem działa ok, ale często się pieprzy jak otworzę gmaila i chcę napisać coś. kursor skacze do dolnego prawego rogu.

Pomaga przełączenie na monitor bo to się dzieje jedynie na tablecie lub jak tablet działa wraz z monitorem.

 

Zmiana portu usb ani myszy nic nie daje. 

 

Kurde, że też nie3 zaobserwowałem kiedy to się zaczęło psuć. Czy to wina windowsa czy sterów xp pen.. nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@michalo niekoniecznie to musi być wina windowsa czy xp pena. Moja luba miała bardzo irytujące problemy w blenderze, photoshopie i kilku innych programach- na przykład gizmo nie działało (myszka nie chwytała), w photoshopie nie dało się poruszyć suwaków od rozmiaru pędzli czy warstw. Szukaliśmy długo i znaleźliśmy- nie wiedzieć czemu to aplikacja Spotify robiła takie jaja- co zabawniejsze, przez długi czas nic się nie działo, po prostu dostała jakiś update i pojawiała się jakaś kolizja. Niestety pomogło tylko nie używanie jej xD 
Może u Ciebie też jest coś pozornie niezwiązanego z tematem, jakaś apka działająca w tle? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

 

próbowałem wyłączyć spotify, i inne ale nic nie pomaga.

Chyba, że chodzi ci usunięcie apki?

 

Bo w sumie apki używam od niedawna. Wcześniej słuchałem przez przeglądarkę. 

Ale zamkniecie jej niestety nie pomogło.. Może ją całkowicie skasuję? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się nowy bug.

Jak używam, tzn wystarczy jak jest włączony tablet, to mi laguje całego kompa. 

Dźwięk jest ok ale mam laga co parę sekund - czy to mycha, gra, wideo.

 

Jak go wyłączam wszystko wraca do normy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale tablet działa. Tzn teraz nie wiem dla czego ale nie lguje.. co się stało? Normalnie sobie pracuję.

Nadal obstawiam jakiś konflikt portów usb/sterowników. Ale co mogłem tam spieprzyć jak podłączałem? 

Nie  mam żadnych alertów/błędów. 

 

Tablet działa bo jak jest włączony do kompa i sieci, ale używam tylko monitora to i tak laguje..

Więc wpływa na inne urządzenia.

 

Więc albo stery, albo coś sprzętowego imo.

 

Miałem ze 2 razy ze mysz i klawiatura przestały działać.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, michalo napisał:

Kurde, ale tablet działa. Tzn teraz nie wiem dla czego ale nie lguje.. co się stało? Normalnie sobie pracuję.

Nadal obstawiam jakiś konflikt portów usb/sterowników. Ale co mogłem tam spieprzyć jak podłączałem? 

Nie  mam żadnych alertów/błędów. 

 

Tablet działa bo jak jest włączony do kompa i sieci, ale używam tylko monitora to i tak laguje..

Więc wpływa na inne urządzenia.

 

Więc albo stery, albo coś sprzętowego imo.

 

Miałem ze 2 razy ze mysz i klawiatura przestały działać.
 

jak jestes z warszawy to mozesz podjechac do mnie to Ci dam swojego xp pena to sobie przetestujesz 😉 tylko nei zepsuj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jestem prawie z wawy. Ale na razie odpada, bo pewnie zachlamy, potem pokłócimy się dyskutując o ai, potem wypijemy więcej i sie pogodzimy a tablet gdzies w tym wszystkim chu*** strzeli 😉

 

Generlanie wyszedłem na parę minut, wracam i dupa - zauważyłem, ze okna nie całkiem reagują na kliknięcie pena, musze jakoś buttonami je "wybrać" i zonwu się tnie.

 

Na razie będę się starał to rozpracować a jak będę obrobiony z robotą to najwyżej podjadę 🙂

Dzięki za zaproszenie! Odważny jesteś - mogę być jakimś świrem psychopatą XD

  • kekw 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, michalo napisał:

W sumie jestem prawie z wawy. Ale na razie odpada, bo pewnie zachlamy, potem pokłócimy się dyskutując o ai, potem wypijemy więcej i sie pogodzimy a tablet gdzies w tym wszystkim chu*** strzeli 😉

 

Generlanie wyszedłem na parę minut, wracam i dupa - zauważyłem, ze okna nie całkiem reagują na kliknięcie pena, musze jakoś buttonami je "wybrać" i zonwu się tnie.

 

Na razie będę się starał to rozpracować a jak będę obrobiony z robotą to najwyżej podjadę 🙂

Dzięki za zaproszenie! Odważny jesteś - mogę być jakimś świrem psychopatą XD

duzo swirow poznalem z forum i udalo sie przezyc XD 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności