Skocz do zawartości

Epic Games FAB Marketplace


Destroyer

Rekomendowane odpowiedzi

Epic Games otwiera sklep z assetami, ciekawe co z tego wyjdzie, mają kasę do przepalenia i mogą trochę namieszać na rynku jeśli będą tylko chcieli 

We’re unifying Quixel, Sketchfab, Unreal Engine Marketplace and ArtStation Marketplace into one new experience

As a Fab seller, you’ll earn an 88%

NA tę chwilę alpha pluginu jest dostępna tylko dla Unreala for Fortnight 🙂

https://www.fab.com/

6qFHNO1.jpg

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie znaczące markeplacy i inne sklepy jak Google Play czy Apple store tez mają standardowy podział 30/70 i już samo to może trochę namieszać. Poza tym kilka sklepów w jednym miejscu bo już teraz nie idzie się połapać co gdzie się kupiło 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Destroyer napisał:

Poza tym kilka sklepów w jednym miejscu bo już teraz nie idzie się połapać co gdzie się kupiło

Noo już teraz czasem mam problem, bo parę rzeczy zdarzyło mi się kupić. Poza AS i Gumroad, o reszcie zapominam co i gdzie.

Taki sam śmietnik z grami - steam, gog, epic. Człowiek nawet nie wie co ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycinek prezentacji o Fabie, odrobinę więcej informacji i brzmi to całkiem nieźle, ciekawe czy z czasem Epic trochę zmonopolizuje rynek czy konkurencja się obroni bo w sumie dużych graczy za dużo nie ma 🙂 

cgtrader - którego nie lubię daje 70% ale może być i 80 jak uzbierasz punkty lojalnościowe np za wystawianie modeli, sprzedawanie, zdobywanie followersów, pomstowanie na ich forum likowanie postów, obrazków i komentarzy innych i przez to robi się śmietnik bo nawet jak co chcesz ściągnąć 5 darmowych modeli to już musisz spamować żeby zdobić punkciki i móc ściągnąć jakie byle gówno 🙂  a zęby dostawać 80% musisz natłuc 40,00 tych punkcików 😄 

free3d - po pierwsze wbrew nazwie model nie s za free tzn nie wszystkie, darmowe są najczęściej słabe albo o podejrzanych źródłach i bez praw autorskich 🙂 
Ale ci złodziej dają łaskawie użytkownikom tylko 60% ale tylko jeśli sprzedajesz ekskluzywnie w ich sklepiku a jak sprzedajesz w innych miejscach to dostajesz już tylko 40%, dlatego fuck them in particular i oby padli w pierwszej kolejności, zresztą gdyby byli ciut więksi i ktoś się zainteresował ich darmowymi modelikami to i tak by się pewnie szybko zwinęli 🙂 

Hum3d to firma tworząca modle a sprzedają tylko to co sami wymodelowali więc zupełnie inny serwis więc oni i podobni im raczej mogą spać spokojnie  

Cubebrush nawet spoko, dają 70% albo 95% jak ktoś kupi od razu bezpośrednio w waszym sklepie tam założonym ale nie wiem czy jest on widoczny na głównej czy nie bo jeśli tak to i tka lwia część sprzedaży będzie szła za 70%. W sumie lubię ten sklep ale dawno już nie używałem, kiedyś był bardziej lepszy gdy było mniej konkurencji bo chyba byli przed artstation 🙂

Gumroad - oni biorą tylko 10% + ewentualne opłaty za wpłatę z paypal czy kart kredytowych czyli do tej pory było to najbardziej opłacalje ale sam sytem jest absolutną kupą i przeokrutnie go nie lubię ale mam tam masę śmiecia nazbieranego przez lata i nie idzie się w tym połapać. przy 88 z Epicka widzę w tym rychły koniec przynajmniej dla naszej branży i okolic 🙂 Mimo, że jaki czas temu przebudowali wygląd systemu to biblioteka nadal działa jak kupa choć było znacznie gorzej, jak znikną to nie zapłaczę po nich 🙂 

Evermotion, 3DSky, prof3d - modlee pod wizki i też raczej byłbym spokojny przynajmniej przez jakiś czas 🙂 Fab ma być pod kazdy silnik, dcc i metaversy itd więc może i w wizkach się odnajdzie ale raczej nie od samego początku - zobaczymy 

TurboSquid - no i jesteśmy przy głównym daniu, największy to big to fail 🙂 na dzień doby dostajesz całe 40%! :) Jak się zapiszesz do klubu niewolników i będziesz ekskluzywnie tam sprzedawał to łaskawie dają aż 50% i po udanych sprzedażach można się wspinać po drabinie niewolnictwa do 60% ! wow! a jak klient wjedzie z twojego linku afiliacyjnego to masz dodatkowe 20% czyli już 80%!. Gdy dokonasz sprzedaży za 10,000$+ to będziesz miał dostęp do Newsletter 😄 i diamentowe raporty gildii jak w korporacjach z dużą ilością bullshit jobs co wydają swoja wewnętrzna gazetkę żeby się poklepali po ramieniu jacy są duzi chłopy i jacy ważni 🙂  W Epicku na dzień dobry masz 88% bez żebrania, upadlania i zabawy cyrkowej i będą mieli bardzo dużo do stracenia jeśli szybko nie zareagują. 

Moja ocena sytuacji jest taka:

 

oczywiście nie dla sklepów konkurencji ale dla nas 😛 

 

Edytowane przez Destroyer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Monument3de said:

Duża firma, która chce dla ludzi dobrze, kupuje popcorn 🙂

Jedną już mam, nazywa się google. Może ta okaże się lepsza hehe🤣

A znasz jej historię czy tak sobie piszesz?

Oczywiście, że jej celem jest duży kawałek rynku a najlepiej cały. A robi to przepalając kasę i dając masę rzeczy za darmo lub ze sporo mniejszym zyskiem dla siebie w porównaniu do konkurencji żeby przyciągnąć ludzi licząc na efekt skali i to już kilka lat tak robi. 

Od 2019 co tydzień rozdają grę czy dwie za darmo i nazbierało się ich ze 350, do tego na wyprzedażach dają kupon 40zł na start i po każdym zakupie czyli nawet nową premeirową grę mozna mieć taniej i często można mieć taką taniej niż gdziekolwiek indziej 

https://www.pcgamer.com/epic-games-store-free-games-list/

Do tego jak kupili quixcela to udostępnili wszystkie modele za darmo do użytku z unreala ok 18,000, do tego co miesiąc paczka assetów w ich sklepie i sam unrela tez za darmo a jeszcze parę lat temu był płatny, potem była subskrypcja a potem za darmo i jak zarobisz ponad milion dopiero się dzielisz zyskiem. Oczywiście nie zrobili tego z dobroci serca tylko po to żeby jak najwięcej rynku zagarnąć i ukraść UnIty które było darmowe i w dużej mierze zarabiało z procentu od sprzedaży assetów w sklepie i dostępu do wersji pro z kodem źródłowym. Tak czy tak dobrze dla użytkowników bo ta walka dała im dużo dobrego za darmo.

No i do tego dochodzą megagranty 1800 rozdanym twórcom gier, animacji czy narzędzi i wsparcie blendera 1,2 mln $

Więc jeżeli teraz rzuca wyzwanie największemu sklepowi i na start dając dwa razy lepsze warunki to można się tylko cieszyć jak będą się tłukli po mordach przepalając nieskończone fundusze z graczy Fortnight 🙂 

A kupując artstation i sketchfab maja od razu bazę produktów i użytkowników i dobre podstawy żeby na start sklep był dobrze przemyślany i z fajnymi funkcjami a nie jak ich sklep z grami co na start nawet nie maił koszyka zakupowego 🙂 

Zobaczymy ale ja jestem dobrej myśli bo nie wchodzą jak z grami na nowy rynek tylko łączą już 4 duże platformy z ich systemami i doświadczeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Monument3de said:

a ja myślę, żę jak zostaną monopolistą na rynku to poczujesz ich miłość 🙂

Jak każdy monopolista w historii, nie jest to szczególnie odkrywcze stwierdzenie, ale nie zostaną bo rynek i konkurencja zareaguje tzn ci co mogą czyli głównie turbosquid a reszta obniży swoje opłaty albo i tak stracą zyski przez odpływ użytkowników.
Tak czy inaczej ja tego nie odczuję bo monopolistą nie zostaje się w rok czy dwa, konkurencja będzie się broniła, są regulacje monopolistyczne choć na tym rynku to chyba nie mają większego znaczenia, bliżej mi do 40tki niż 20tki a nawet nie liczę, że dożyję do średniej krajowej 🙂 nie sprzedaję nic na żadnym ze sklepów tzn mam coś wrzucone ale prawie wszystko za darmo.

Innymi słowy co by nie było to nie mój cyrk, nie moje małpy. I o żadnej miłości z ich strony nigdzie nie wspominałem, czysty biznes i zimna kalkulacja, w bliższej perspektywie będzie mi się to opłacało i już od jakiegoś czasu mi się opłaca a w dalszej to nie będzie mój problem 🙂  

Edytowane przez Destroyer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą zarazą tego świata jest firma google i nic tego nie zmieni, nawet mapki, które dostaję za "darmo".

Nie powinno się dopuszczać do powstawania takich tworów, a myślę, że Epiki też chętnie poszłyby tą drogą. Ale to nie temat na moją małą biedną głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności