Skocz do zawartości

jaki program AI do generowania obrazów na podstawie obrazów


Maria321

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałam znaleźć generator AI do malarstwa. Chciałabym wgrać swoje obrazy ipg na podstawie których sztuczna inteligencja wygenerowałaby swoje. Niestety wszystkie generatory AI jakie znalazłam generuja obrazy tylko na bazie tekstu. Czy znacie taki generator? Możecie podać nazwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewien ale wydaje mi się ze dataset musi być duży (czyli tych twoich obrazków "do nauki" musi byc duzo)

w internecie jest duzo poradników jak to zrobić, wpiusujesz po prostu kluczowe słowa w google:

how to train own stable diffusion models 

 

pierwszy z brzegu od jakiegos pajeeta:

 

inny poradnik:

mozesz też zlecić wytrenowanie modelu komuś kto sie na tym bardziej zna odpłatnie np tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować z IP adapter https://github.com/tencent-ailab/IP-Adapter . Wydaje mi się że daje on możliwość skopiowania stylu z obrazu referencyjnego, i łączenie go z promptem, albo ControlNets

Demo  generowania wariacji obrazu - https://clipdrop.co/stable-diffusion-reimagine  (nie możesz sterować promptem :< ) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.12.2023 o 17:44, JoseConseco napisał(a):

Możesz spróbować z IP adapter https://github.com/tencent-ailab/IP-Adapter . Wydaje mi się że daje on możliwość skopiowania stylu z obrazu referencyjnego, i łączenie go z promptem, albo ControlNets

Demo  generowania wariacji obrazu - https://clipdrop.co/stable-diffusion-reimagine  (nie możesz sterować promptem :< ) 

 

Dzięki. To co podałeś jest najlepsze z tego co udało mi się znaleść. Ale niestety słabe są te możliwości sztucznej inteligencji. Wszystko jest do siebie bardzo podobne. Całkowity brak cech indywidualnych.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Maria321 said:

Dzięki. To co podałeś jest najlepsze z tego co udało mi się znaleść. Ale niestety słabe są te możliwości sztucznej inteligencji. Wszystko jest do siebie bardzo podobne. Całkowity brak cech indywidualnych.

Czyli definicja generowanych przez AI obrazków, enjoy 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest usrednione i wygladzone jak kiedys te twarze kobiet uznanych wszem i wobec za ladne w danej kulturze na siebie nakladali zeby uzyskac jeden ideal piekna. I na koncu wychodzila taka usredniona lalka bez charakteru. Niby ladna ale jakas taka... martwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Nezumi napisał(a):

Wszystko jest usrednione i wygladzone jak kiedys te twarze kobiet uznanych wszem i wobec za ladne w danej kulturze na siebie nakladali zeby uzyskac jeden ideal piekna. I na koncu wychodzila taka usredniona lalka bez charakteru. Niby ladna ale jakas taka... martwa.

to co ludzie lubią oglądać i co lubią generować  a to co można zrobić to dwie różne rzeczy, wszystko zalezy od tego kto robi, czym robi i co chce osiągnąć

photo-realistic-approach-using-realism-engine-sdxl-and-v0-5q9ngvhmqdyb1.webp

photo-realistic-approach-using-realism-engine-sdxl-and-v0-9pf7hknaqdyb1.webp

photo-realistic-approach-using-realism-engine-sdxl-and-v0-9ux05cvgqdyb1.webp

realistic-stock-photo-sdxl-model-v0-pdrgiz1z22mb1.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac nie bardzo rozumiem sedno tego co mowisz. Nie wiem co zalezy od tego, ze raz ktos robi czyms po cos a innym znow razem ktos inny robi czyms innym po cos innego... emmm... Znaczy ze... nie no - nie rozumiem.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał(a):

Prawde mowiac nie bardzo rozumiem sedno tego co mowisz. Nie wiem co zalezy od tego, ze raz ktos robi czyms po cos a innym znow razem ktos inny robi czyms innym po cos innego... emmm... Znaczy ze... nie no - nie rozumiem.

juz wyjasniam, w swoim komentarzu odniosłem się do zdania twojego cytuję:

Cytat

Wszystko jest usrednione i wygladzone jak kiedys te twarze kobiet uznanych wszem i wobec za ladne w danej kulturze na siebie nakladali zeby uzyskac jeden ideal piekna. I na koncu wychodzila taka usredniona lalka bez charakteru. Niby ladna ale jakas taka... martwa.

i jest to słuszna uwaga ale chciałem to rozwinąć, to co napisałeś wyzej jest bardzo charakterystyczne dla "renderów" jakie robi obecna wersja DALL-E 3, natomiast w najnowszych modelach SD oraz MJ jesli sie chce to mozna uzyskać mniej "idealny" wygląd postaci (przykłady wyzej) , tyle że społecznosc internetowa chyba po prostu lubi takie wyidealizowane postacie (zwłaszcza kobiece) bo stanowią czesto większosc generowanego szitu .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności