Skocz do zawartości

scena 3d: pracownia komputerowa


max_1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w wątku robię go zapewne jak niektórzy się domyślają w przerwach od organiki. Scenka będzie doś bardzo szczegółowa szczególnie komputer który będzie chyba głównym obiektem (być może z postacią). To tyle narazie pokazuje kawałek obudowy z tyłu, tzn. tył przedniego panelu który jest odłanczany w tego tej obudowie. Sam posiadam taką obudowę. Być może ktoś zgadnie jak się ona nazywa. Jutro nowy update być może jeszcze z rana bo wczesnie wstaje.

 

 

PS: wiem o tym błędzie na dole obudowy ale nie chciało mi się już go poprawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 181
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A poniżej ten sam postęp pracy tylko że z skylightem.

 

Do Skilo ---> Animacja być może będzie ale raczej nie z moim obecnym sprzętem :/

 

Salvator ---> Co do kolorku to oczywiście tylko tak jest aby była, zajme się tym na sam koniec obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mały update z tyłu przedniej części i dzisiaj siateczka dla oczekujących :). I troszkę odpowiedzi:

 

do Vorek ---> zgadza sie sprzęt będzie widoczny od środka cały i będzie rozebrany "takjakby na części.

 

do wesoledi ---> Powiem tak obudowa ta ma odpinany przód, boczną ściane odpina się jednym pociągnieciem palca, karty rozszerzeń montuje się czterema pociągnięciami palca. Jest to najlepsza obudowa jaką widziałem i miałem tzn. mam taką teraz. Tą część którą teraz robię jest całkowicie odpinana, zresztą niedługo pokaże fotki które zrobię w "przyszłości".

 

PS: wiem o tym błędzie na tym zielonym. (niepołączone wierzchołki w tym kwadraciku, i wystające na kantach obudowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wesolediemu sie coś pogrzało i chyba nigdy nie widzieł obudowy kompa... wejście cd chyba jest tam gdzie jest dziura... przyjrzyj sie swojemu kompowi. A co do tej obudowy to jest fajna. powodzenia w dalszej pracy

mi sie nic nie pogrzalo.

powiedz mi jak wlozysz kwadrat o boku 1m do dziurki w ksztalcie kola o prozmieniu 0.5m?

jak to zrobisz to mozesz prosic o nobla :)

 

cd-rom jest protopadloscianem a tutaj te "dziurki" sa owalne... dlatego sie pytam i odp ze jest zdjemowana mi starczy i oto tez pytalem

 

jak nie ropzumiesz postow to prosze Cie grzecznie nie komentuj innych.

 

max.. jesli wszystko sie demontuje pociagnieciami palca to sie ona nie rozleci? :)

(sruby rlz :D)

 

niemniej model podoba mi sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salavador a czym jest naped cd? kula?

a co do tych owali to chodzi mi o te nie proste czesci (zaznaczone na czerwono)... jesli wg Ciebie to jest 'kwadratowe' to prosze o nobla dla Ciebie :P

(max sorx ze bazgram po Twoim dziele :))

 

zakonczmy to bo ta klotnia jest bez sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ostatni dzisiaj update, jutro będzie zapewne kolejny, dodałem kilka drobiazgów i wpdałem na pomysł ogólnej sceny. Będzie dość śmiesznie a jeśli mój komputer wytrzyma to postaram się zrobić swoją pierwszą animacje :). I to chyba wszystko, dobranoc wszystkim.

 

 

do dracools --->>> zgadza się jest tam bug ale już sam nie wiem jak go poprawić jest to strasznie kłopotliwe więc, coś pokombinuje jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bym o czymś bardzo ważnym zapomniał o wywietrznikach (baton). Nie wiem jak to zrobić. Poniżej zamieszczam rysunek gdzie na niebieskiem tle ma być taka krateczka jak w górnym lewym rogu. Jak ją zrobić, modelować jej nie bende bo wtedy o animacji i szybkim renderingu bende mógł po prostu zapomnieć. Prosze o konkretne porady tzn. co, gdzie i jak :). To tyle czekam na odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bym o czymś bardzo ważnym zapomniał o wywietrznikach (baton). Nie wiem jak to zrobić. Poniżej zamieszczam rysunek gdzie na niebieskiem tle ma być taka krateczka jak w górnym lewym rogu. Jak ją zrobić, modelować jej nie bende bo wtedy o animacji i szybkim renderingu bende mógł po prostu zapomnieć. Prosze o konkretne porady tzn. co, gdzie i jak :). To tyle czekam na odpowiedzi.
Żadne mapy Opacity - wyłącznie materiał Blend w poniższej konfiguracji:

 

BLEND:

- materiał 1 = właściwy materiał tej metalowej kratki (nie polecam włączonego 2sided)

- materiał 2 = materiał "NULL" typu MaxStandard o całokowicie zerowych (lub maksymalnych) wartościach wszystkich parametrów - tak, by był w 100% całkowicie niewidoczny

 

- maska = bitmapa w grejskali symbolizująca "dziurki" maskownicy.

 

Polecam!

 

Tak czy inaczej cienie typu ShadowMap przez coś takiego nie będą przepuszczane - tolerowane są wyłącznie Raytraced i wszelkie (prawdziwe) SoftShadows

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieszczam obrazek który chyba sam mówi za siebie, to co widzicie tak to jest nieboszczyczk ;(. Służyła mi przez długi czas, niech spoczywa w pokoju AMEN. Chyba przyjme żałobe, mój radeon 9200 se chociaż nie za dobry jednak lepszy od geforce 2, która teraz jest kartą zastępczą.

Poniżej zdjęcie nieboszczyka, zgon nastąpił o godzinie 20:01:59. W wyniku przedarcia się jelita grubego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jest iskra (być może nie odpowiednie określenie) nadziei że jest to śmierć kliniczna :). Dzięki BOGU :). Uszkodzeniu uległ jedynie ta taśma i kilka części zostało zaczadzonych jednak są w stanie nie zagrażającym życiu. Rozdzielać USB który ratował taśme uległ nadpaleniu co groziło stratą życia, składam hołd kabelkowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iskra mobile. raz spala, raz daje nadzieję ;]

że też na świecie jeszcze zdarzają się sumienne kabelki.

ale to chyba nie jelito grube przerwało lecz aortę ;]

 

żeby nie było OT =:> to cyba nie przeszkodzi Ci w dalszej pracy nad pracownią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką funkcję pełniła ta taśma? W moim Radku jest jedynie gniazdo zasilania i żadnych taśm!

A z "przygód krytycznych" - ostatnio mi wyschła mi pasta na radiatorze z procka AMD (wersja BOX z oryginalnym radiatorem i firmową pastą) - komp zaczął się wieszać po kilku minutach... Wyciągnąłem, nałożyłem nową srebrną pastę, zamontowałem i działa bez zająknięcia:)

 

----------------------

koniec offtopicu - do roboty! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi na karcie radeona wentylatorek wysiadł i też miałem problemy jakieś dziwne znaczki mi wyskakiwały na monitorze i po chwili sie wyłączał więc nie wiem co z tymi radeonami jest ale teraz mi wymienili i działa

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką funkcję pełniła ta taśma? W moim Radku jest jedynie gniazdo zasilania i żadnych taśm!

A z "przygód krytycznych" - ostatnio mi wyschła mi pasta na radiatorze z procka AMD (wersja BOX z oryginalnym radiatorem i firmową pastą) - komp zaczął się wieszać po kilku minutach... Wyciągnąłem, nałożyłem nową srebrną pastę, zamontowałem i działa bez zająknięcia:)

 

----------------------

koniec offtopicu - do roboty! :)

 

Moze zamiast pasty zaladowali krem do rak :) wspolczoje smierci klinicznej karty :) sam mam radka 9800pro jakby mi cos takiego sie przydazylo to sam niewiem ... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po tragedii, aby w waszych głowach nie przewijały się myśli że skończyłem z projektem to daje small update. Wiem o tych bugach na kratkach ale ciężko jest mi coś poprawić gdy sam cut mi się robi jakieś 5 min. i czasem z maxa wychodzi przy tym :/.

 

PS: karta nieżyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo malutki update poprawiłem te bugi na kratkach a właściwie zrobiłem kratki od nowa.

 

Do willow --->>> Korzystam jedynie z widoku z moich oczu komputer leży rozebrany i skrempowany zapewne a ja go modeluje, coprawda wolałbym ćwiczyć w ten sposób anatomię kobiety no ale ciesze sie tym co jest :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności