Skocz do zawartości

SCENA 3D: BUW (maly apdejt)


curka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no a co innego jak nie ps :D

 

no dobra nie znam sie...i nie znam specular bloomow :/

robilam to gaussian blurem z roznymi wariantami blending options.niewazne z reszta.

moze jeszcze pokombinuje :]

pozdrawiam i do pracy sie biore :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,8,9.jpg sie nie wczytują

 

Troche ten gaussian blur za mocny. Moze daj ta rozmyta warstwe mieszania na 50% i zbij jej kolor do czarno-bieli. Wychodzi bardziej subtelny efekt.

 

http://curka.republika.pl/4.jpg > Ten placyk wydaje sie dwa razy wiekszy niz jest w rzeczywistosci, wiec nie wiem czy postac na pierwszym planie nie powinna byc wieksza. Wlasciwie ciekawy jestem, jak sie dostosowuje wysokosc sylwetek do renderu? Juz je wstawilas w 3D?

 

Poza tym caly projekt swietny. BUW jak prawdziwy, tylko, ze ladniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,8,9.jpg sie nie wczytują

kurcze nie mam pojecia dlaczego...sa na ftp i u mnie dzialaja :/ pewnie tak to bywa z darmowymi kontami.

 

co do ludkow to sa to jedynie mapy na plane'ach i maja wysokosc ok.170-180cm,wiec raczej naturalny rozmiar.widac placyk tak wyglada przez takie ujecie.

 

no i skoro tak mowicie to przyostrze nieco,chociaz chce zeby bylo miekko i troszke jak w bajce ;P

 

BUW jak prawdziwy, tylko, ze ladniejszy :)

bardzo mi milo :)

 

kliment, postacie rozmazane sa tak mocno specjalnie i tego raczej nie zmienie. chlopakom chodzilo chyba raczej o rozmycie calych scen.

zobacze na ile zmian mi czas pozwoli.

ale faktycznie wszystko rzecz gustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jeszcze jedno ujecie (chociaz nie jestem do niego przekonana...)

 

http://curka.republika.pl/15.jpg

 

z tym rozmazaniem to juz sama nie wiem, bo jak tak sie poprzygladalam tym renderom to w sumie jest tak jak chcialam zeby bylo.no nie wiem.pomysle jeszcze nad tym.

 

pozdrawiam :]

 

ps: dolaczam jeszcze 7,8,9 co sie nie ladowaly. male,ale costam widac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

klika uwag ode mnie :) od razu przyznaje sie bez bicia ze sledzilem ten watek od poczatku ale nie czytalem specjalnie :P tak wiec... mam pewne zastrzezenia co do kolorystyki calego projektu.. jak dla mnie zbyt monotonnie... praktycznie zielen splata sie z tym hmm :) R:126 G:187 B:146 na pokryciu dachu i przez to obrazki sa bez wyrazu, cale takie zielone :) wg mnie powinnas rowniez popracowac nad podloga, ta szarosc jest przygnebiajaca... obrazki sa zimne... moze inne niebo i kolor oswietlenia, samochody na parkingu.. moze nie jest to najwazniejsze ale biala skoda wszedzie... :) jak chcesz moge ci emilem poslac proste dokonania inzynierow niemieckich ktore gdzies mam to sobie wstawisz mysle ze jakosc bedzie wystarczajaca, hmm a ten obiekt w rzeczywistosci ma taka szara podloge wszedzie? :) straszne :) no nic powodzenia :)

 

greets

 

ps nie wiem czy kadry sa najszczesliwsze... obrazek 7 najbardziej mi sie podoba... :P

 

moze przez kolorystyke calosc jest zimna przez co malo przyjemna w odbiorze.. oczywiscie to tylko moje zdanie :)

 

greets 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za kolejny komentarz.

co do kolorystyki - nie odbiega ona zbytnio od kolorystyki oryginalu (przynajmniej sie staralam zeby tak bylo, wydaje mi sie ze wyszlo).

zielen przeplatajaca sie z patyna i betonem.takie bylo zalozenie architekta i w dodatku jest to podparte ideologicznie i w ogole caly budynek naszpikowany jest symbolika.

i jest w wyrazie zielony.

 

szara podloga i biala skoda.jak juz mowilam,nie tworze tu fotorealistycznych scen z zycia wzietych.

zrobilam model i z tego bede rozliczana.

dlatego nie chce,zeby samochody,ludzie czy chodniki odgrywaly tu znaczna role.dlatego sprowadzilam je do poziomu szarosci.maja byc jedynie symulacja otoczenia.dla pokazania skali i takichtam.

 

zasadniczo kolorystyka i kadry jednemu sie beda podobac innemu nie,ale nie mowie,ze nic nie zmienie.zobacze co mi wyjdzie (kadrow raczej nie bo tu w gre wchodzi czas,ktorego nie mam wiele...)

 

w kazdym razie dzieki za komentarz.

wszystkie uwagi sa dla mnie cenne,

ale zdaje sobie sprawe z tego,ze jak juz zostalo powiedziane - wszystko rzecz gustu.

 

pozdrawiam serdecznie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robilam to gaussian blurem z roznymi wariantami blending options

 

to jest wlasnie specular bloom ;)

 

no szare ludki rzeczywiscie lepiej wyglafdaja ale mysle ze lepszy bylby zwykly blur a nie takie 'rozmazanie' bo w moim przypadku skupiam sie wlasnie na nich a nie na budynku, sa takie jakby kanciaste :(

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

off: zawsze myslalem ze beton to jednak szary jest...??

 

bardzo podoba mi sie trawa i zarosla pomniejsze :)

 

zastrzezenie : kadry. na wiekszoci obrazkow to co najbardziej interesuje jest obciete, ostry zbieg perspektywy ku gorze wprowadza zbedny niepokoj.

(zupelnie nie wiem jak jest w realu buw'u - szklana sciana kurtynowa wyglada malo realnie, konstrukcja, brak detalu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podawalam juz wczesniej fotki prawdziwego buwu, tu jeszcze dwie

 

http://buwcd.buw.uw.edu.pl/galeria/gal1.jpg

http://buwcd.buw.uw.edu.pl/galeria/wejscie.jpg

 

edit:

--------

jeszcze to

http://buwcd.buw.uw.edu.pl/galeria/ogrody/P6121465.jpg

http://buwcd.buw.uw.edu.pl/galeria/ogrody/P6121500.jpg

 

(i troche OT:

gdyby kogos interesowalo - stary BUW.

'troche' inny budynek ;]

http://www.bilp.uw.edu.pl/int/mo.htm)

--------

 

brak detalu spowodowany jest ogolna mnogoscia elementow.

 

co do kadrow to hmm.juz ich nie zmienie,ale moze zaczne sie bardziej fotografia interesowac,bo na ogol zupelnie nie wiem jak cos pokazac,nie moge sie zdecydowac i w koncu wychodzi srednio :/

mam jednak nadzieje,ze wszystkie rendery zebrane 'do kupy' dadza oglad calosci i nie beda niepokojace ;p

 

ciesze sie ze trawa na tak :]

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba to za jaskrawo jakos wyszlo,ale wrzucam. w konu to wip.

jeszcze pewnie poprawie 1500 razy.

krzaki chyba dziwne co nie?

oczy juz mnie bola nie wiem jak co ma byc czasu malo i mam dosc :/

wybaczcie marudzenie :]

pozdrawiam

 

ps dopiero teraz widze,ze to niebo to identyczne na tych obrazkach...eh.moze to jakos przemaluje.

 

213cs.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.i think i like it mister muler :]

jak to zrobiles?

prosze o przepis!

bardzo bardzo prosze.

myslisz ze fajnie byloby zrobic calosc w takim klimacie?

bo mi sie tak zdaje, ale jestem juz tak zmeczona tym projektem, ze zupelnie nie wiem co i jak ma byc.a chce zeby bylo dobrze...dlatego bede bardzo wdzieczna za pomoc :]

no i dziekuje za wskazanie nowego kierunku.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec tak, podazalam za wskazowkami mistrza i wyszlo mi wstepnie cos takiego.

co wy na to szanowni forumowicze?

bardzo prosze o ocene.

wydaje mi sie ze lepiej.

ale i tak nie umialam tego zrobic tak ladnie jak peter_muler.

jeszcze duuuzo nauki przede mna :]

pzdr

 

 

211md.jpg

 

205em.jpg

 

28ix.jpg

 

19yq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednemu brzydko rozmazane innemu ladnie.

a tego regalu nie bylo jak zaczynalam model ;)

 

zdaje sobie sprawe z niedociagniec. niestety nie mam czasu na zbytnie poprawki.a co gorsza mam juz tego dosyc.

niedlugo na szczescie skonczy sie moja meka, oddam prace i bedzie po wszystkim.

niebawem wrzuce to do finished.ale jesczcze chwilka.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko siadło .. w znaczeniu odnalazło się w rzeczywistości :) , przestało wyglądać jak rendery .. rozumiesz .. tak siadło, przestało lewitować , przeszło w formę doskonałości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahoj!

 

przepraszam za wznawianie dawno wygasłego tematu, poszukuję jednak kontaktu do użytkowniczki "curka" (ponieważ już chyba dawno forum tego nie odwiedza). tworzę stronkę internetową dla mojego wydziału uczelni i bardzo pragnął bym skorzystać (jesli się curka zgodzi) z jej pracy tzn. frontu biblioteki uw ponieważ w realu takiego zdjęcia jak mogła by wyeksportować praktycznie zrobić się nie da.

 

jeśli ktokolwiek byłby zdolny mi pomóc proszę o kontakt gg:3636532 lub tu na PM

 

z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności