Jump to content

"Odkrzywianie" tekstur


El Wieczor

Recommended Posts

Ściągnąłem aparacikiem cyfrowym teksturę ze ściany z cegły. Wygląda całkiem KUL, tylko jest...krzywa! Inne tekstury też tak wychodzą, to już aparat tak zakrzywia. Jak jest ściana widziana z przodu to niby wszystkie rowki między cegłami powinny byc pionowe lub poziome, nie? A to wygląda tak, że te poziome linie są lekko zakrzywione, tzn. tak jakby chwycić teksturę w dwie ręce palcami wsk. i kciukiem za 4 rogi (lewa ręka trzyma 2 lewe rogi i na odwrót) i ścisnąć.

 

I teraz pytanie: jak takie coś poprawić? Próbowałem w Corel Photo Paint 9, ale nic nie daje efektu jak trzeba. Wie ktoś może jak? Najlepiej w Corelu, bo nie mam photoshopa. Jak ktoś wie na bank, to mogę podesłać teksturę i by mógł to poprawić ;)

Link to comment
Share on other sites

mozesz sie pobawic w renderowanie tekstury w maksiu. robisz boxa o proporcjach bitmap, dajesz mu uvmap, konwertujesz do editalbe poly i odkstalcasz tak jak odksztalcona jest soczewka obiektywu twojego aparatu. renderujesz z widoku top i masz juz swietna teksture pozbawiona znieksztalcen ;)

Link to comment
Share on other sites

W pierwszej chwili pomyślałem, że coś ściemniasz, bo UVW Map przecież nic nie daje, jak zniekształcam obiekt. Tekstura się nie rusza i juz chciałem małą zjebę dać ;) Ale zaraz odkryłem, że istnieje coś takiego jak Unwrap UVW :)))

Pewnie Ci się tylko pomyliło ;)

Link to comment
Share on other sites

w corelu, ja bym robila tak:

 

mozliwosc jeden:

najpierw dodaj od kazdej strony obrazka troche pustej kartki (obrazek => rozmiar papiero),

potem efekty => efekty trojwymiarowe => wypuklosc/wklesnosc, i tam poprzeustawiaj (rogi sie nie odksztalcaja, dlatego dodales pustego)

i potem to puste czego jest za duzo znowu obetnij.

 

mozliwosc dwa:

efekty => znieksztalcanie => deformacja siatki, i tu recznie ustawic zeby bylo rowno. (warto przedtem zrobic do tego dodatkowy, polprzezroczysty objekt z jakas siatka ktora jest rowna, zeby bylo widac jak zdeformowac obrazek zeby byl rowny).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy