Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Cat IT 28B


Lukasz2244

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 101
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

moze sie czepiam... ale tak troche mi nie pasuja te drzwiczki z boku.. z kratka.. jakos nie potrafie sobie wyobrazic ze to sie otwiera w sposob ktory umozliwia wejscie do kabiny :/ - nie wiem czy o tym byla mowa bo szczerze mowiac nie chce mi sie czytac tego wszystkiego :P... ale pozaty... to kopara ful wypas :D pozdro

 

jeszcze apropo posera... to proste... exportujesz postac z rozszerzeniem "3ds" i importujesz w maxie o ile o to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

no i lycha zdrowo musi byc odrapana jak takie kamienie podnosi najlepiej z ostrym bumpem w niektorych miejscach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde modelik wypasny :). Ostatnia scena nie bardzo mi pasuje ... Moze bys postawil obok tego Cat'a pare(nascie) rurek, a wokol rusztowania badz jakies zbrojenia do murow? Pomysl nad tym, bo ostatnia scenka nie-ten-teges jest :). Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

murek ladny :) (model i teksturki)

pojazd... model swietny ale teksturki mi troszku nie pasuja...ajby wygladal z plastiku :)

co do brudu to moze wymieszaj za pomoca mix ta teksturke z odpowidnim noisem? przyda sie tez multi-sub-obj :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lt.Knysha zastanawialem sie nad tym i zobacze co da sie zrobic z tym

rusztowaniem - ale nie obiecuje bo komp mi padnie

 

wesoledi - wiem zmienie jeszcze material koparki :)

 

Szczupal - postaram Ci sie napisac co i jak ale ja jestem laikiem wiec nie wiem czy dokladnie napisze ...

rusztowanie.jpg

 

Rusztowanie bylo robione na szybkosc bo i tak w scenie nie bedzie widac szczegolow!!!

 

V-ray

Image Sampler : Adaptive Subdivision Min rate -1 , Max rate 2

Gi: Irradiance Map Max rate -2

Environment: Gi Environment "on" Multiplayer 1

to tyle wpisywalem te wartosci ktore zmienialem... jak cos to pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

boję się, że niechcący popsujesz świetny model nieciekawą sceną :( puki co rendery samej koparki wyglądają najlepiej, scenki rażą złym oświetleniem a ujęcie odrzuca koparkę na dalszy plan, a powinna być przecież na pierwszym... poza tym na terenie takiej budowy jest z reguły więcej błota niż bujnej trawy, natomiast błoto oznacza dużo wyjeżdżonych śladów a więc i dużo roboty... może zamiast na terenie budowy umieść tą koparkę na jakiejś lawecie, nie wiem... uważam tylko, że nieźle się wpakowałeś z tą scenką ale może mnie zaskoczysz i coś jeszcze z tego będzie :)

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

zacznij od zwiekszenia rozdzielczosci tekstur.. duzego powiekszenia rozdzielczosci tekstur, wygladaja jak z lat '90 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...chyba juhs zapuźno na moja uwage ale wg. mnie:

1. ta łycha czy spych troszke szersza mogła by byc wygladało by to jak buldozer :]

2. Scena hmm... ja to widze ze sobie stoi w jakimś błotku w ciemności koło jakiejs budy (takiej jak na budowach mieszkaja pracownicy) np. lampa pokrzywiona oswietlająca ja dodatkowo w tle toytoi dla zartu :] i tyle reszta to ciemność.

Koparka doskonała

P.S Jaki masz komputer ze udzwiga ci ta scenke ? :]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skania - elegancka tylko drzwi dorób zeby była troszke bardziej realistyczna a tak to w sam raz.

Zeczywiście kopakrka powinna iśc na 1 plan. Ale ogolnie scena wyglada ciekawie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym ustawić kamerę mniej więcej na wysokości oczu człowieka i obciąć trochę kadr z lewej, najlepiej żeby Scania była widoczna dopiero od przedniego koła (mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi), w ten sposób nie będzie wątpliwości, że to CAT jest głównym bohaterem :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

sprawdz w autobacku czy masz zapisane kopie sceny, ja mam autosejwa co 5min bo im wieksza scena tym czesciej sie wywala, najgorzej jak jest error podczas sejwowania wlasnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie bardzo fajnie, jednak ustawił bym na twoim miejscu kamere tak przy przedzie tej ciężarówki wtedy był by fajny widok ogromu (łycha tuż przed oczami) :]. To tyle ode mnie, jak dorobisz jakieś fajne teksturki to będzie bardzo ładna scenka :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz jest ekstra :D ale dobrze by było, gdybyś nie skupiał się tylko na jednym ujęciu, oprócz tego jeszcze propozycja Max_1989 wydaje się być ciekawa... przed tobą chyba najgorsze, teksturki i oświetlenie, no ale czekam na pierwsze rendery testowe :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda obiecująco, może tą kamerę przesuń odrobinę tak, żeby było widać kawałek przodu cieżarówki, taki mój pomysł (trochę większa potęga samej ładowarki)

A tekstury... Na 3dtotal sa ciekawe zestawy, tylko że płatne...

Ale jak dobrze pokombinujesz...:]

Powodzenia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności