Skocz do zawartości

Pojazd 3d: BMW 1


pitekkkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Niedawno zacząłem moj nowy model BMW serii 1. Raczej nie moge powiedziec o sobie ze umiem maxa, ale mysle ze z wasza pomocą dobrze skoncze ten model i bedzie jakos wyglądał :D Narazie wrzucam początki samochod jest właśnie cięty na kawałki za niedługo uptdate :). Puki co tyle i oceniajcie... pozdrowienia

02.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

... i jak obiecałem update. Tył jest jeszcze troche pokiereszowany ale nad nim pracuje nie wiem dlaczego powstają mi takie dziwne cienie na szybach bocznych :P jak ktos wie moze mnie pouczyc bo nie jestem jeszcze taki doświadczony. Zagnioty to nie są bo pokazuje to następny render :). Ządana siatka jest, co prawda nie jest ona najlepsza, ale bmw jest troche dziwne z tymi zagniotami i nie dokonca sobie radze... To by było na tyle prosze o rady i poprawki ... :P

08.jpg

 

09.jpg

 

09s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche przerwy nieco poprawilem, dorobilem za to felge oraz 2 opony pierwsza niewypal, druga tez nie najlepsza ale puki co moze byc poprawie ewentualnie na koniec... w najblizszym czasie dorobie reszte dodatków typu jakies hamulce klamki i lusterko potem prowizoryczny srodek ... a puki co tyle. pozdrawiam

bmw_1_4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodalem to co mialem z zewnątrz, zrobilem odbicie i jesli jeszcze cos znajdziecie to poprawie. Jak narazie nie wiele osób kwapi sie do oceny :P ale moze sie to zmieni. Render jest bez szyb bo nie mialem ochoty bawic sie z cieniami bo nie w tym rzecz. Z przodu znaczek troche sie zawysoko zrobil. Za niedlugo zabieram sie za tworzenie jakiegos wnętrza. Póki co zapraszam do oceny i pozdrawiam :)

P.S. chcialem zaznaczyc ze maxem nie bawie sie nawet rok wiec oceniajcie w skali początkujących :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec update. dodalem troche srodka nie jest on moze szczególowy jak w m5 :P no ale ja nie jestem takim wymiataczem, maxa nie umiem jeszcze roku i w sumie nie jest mi to tak potrzebne :P. jeszcze moze wniose kilka poprawek i za niedlugo zabieram sie za materialy. no jesli chodzi o drzwi to mi sie pogiely i chyba juz tego nie naprawie zresztą tam jest plastyk to moze sie jakos zniweluje te bugi materialami :D pozdrawiam i zapraszam do oceniania. wew.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie klepalem te drzwi z dobre 2 dni i zawsze cos nie pasi bo problem w tym ze zrobilem zle rowki bo najpierw pociąłem na czesci a potem dopiero chamferowalem krawedzie :P zobacze jak bedzie wyglądalo z czarnym plastykiem jak bedzie nadal zle to bede dzialal dalej :P póki co materialy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kolejny update ... robi sie to nudne bo tylko cos dorzucam i sam sie wyprózniam ale co tam :P drzwi postukalem troche ale łatwiej by je bylo zrobic od nowa niz wyklepac wiec zostawie takie jakie zdolalem wydziergac :P a w nastepnej pracy zrobie dobrze od początku. Teraz bawie sie materialami ... Nie jest to latwe bo vraya umiem tak nie do konca a ustawienie materialów vray`owych do dla mnie czarna magia :P. ponizej wlasnie dodaje efekty mojego kombinowania. Dotychczas robilem lakier z raytraycem i myslalem ze teraz pojdzie gladko dam jasny prostokąt i bedzie :P .. przynajmniej taki sobie wymyslilem efekt.. . no ale niestety nie dziala mi taki lakier i bawie sie w doswiadczenia z lakierem z materialów vraya bede wdzieczny jak ktos mi pusci link gdzie mozna znalezc jakis opis ustawien materialów vraya i nie na przykladzie czegos tylko co do czego itd :P. Oto niedorobione efekty :P teraz mam zamiar zrobic lakier z odbiciem HDRI(chociaz nie lubie tego bo mi sie wydaje sztuczne :P) moze cos z tego bedzie :P postaram sie jeszcze dzisiaj dorzucic render ...

narazie tyle ...

ver3.jpg1.jpgtest.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak obiecalem hdri jeszcze ... uwazam ze jest to zalosne i nie uzyje tego. Moim zdaniej to sie nadaje jedynie jak bym postawil samochód w plenerze i dal hdri, ale tak jest do kitu a ten samochód jest za cienki w sensie wykonania zebym go stawial w plener. a oto i efekt z hdri

hdri.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może sie troche spóźniłem ale te dziwne cienie na twoim pierwszym renderze to w przypadku mental raya chyba Indirect Illumination/Final Gather w opcjach mental raya

w domyślnych ustawieniach tego efektu nie ma ale może sie bawiłes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche pokombinowalem jeszcze ze starym lakierem tez mi sie wydaje dosc znosny efekt :P jutro jeszcze postaram sie dodac juz koncowy efekt prac i skonczyc ten nudny topic :P oto 2 pozycje półdynamiczne ale lepsze wydaje mi sie statyczne... prosze oceniac pozdrawiam :P

a.jpgb.jpgnieb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i oto doszedlem do konca. podsumowując: praca jest wykonany po rocznej znajomosci 3d maxa. Samochód tworzylem okolo miesiąca. lakiery i inne materialy robione byly na podobe tych z evermotion lub 3dtotal zawsze ja cos dodawalem lub zmienialem. normalne rendery trwaly na moim kompie okolo 30 min, ostatni który dorzucam dzisiaj jest lekko przesadzony trwal ponad 2 godziny. Oto koncowy efekt:

 

finito.jpg

 

dziekuje wszystkim za komentarze i to by bylo na tyle ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności