Skocz do zawartości

Postac3d:Gollum


Dr0cK

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jest 5 w nocy takze nie bede sie tym razem rospisywal (potem cos dluzej opowiem :). Narazie tylko screen...oczywiscie wiele do poprawy i do zrobienia jeszcze teksturka...

 

Pozdrowienia...

 

3dsmax6, Zbrush2:

 

EDIT:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Klicek: nie bardzo rozumiem twoje pytanie...chodzi Ci o to ze nie jest podobny do tego filmowego...? Jesli tak to musz Cie zasmucic :) ale to wlasnie ma byc filmowy. Tzn. korzystam z referkow z 3dtotal tam gdzie jest tutorial o Smeagolu, ale chce aby byl rozpoznawalny jako gollum, bez podpisu na dole obrazka :) (czyli jednym slowem chociaz troche podobnym do tego z filmu).

 

Tak wogole to dziekuje za komentarze dalym mi do zrozumienia ze jeszcze zostalo mi przy nim wiecej pracy niz myslalem :) i bylbym niesamowicie wdzieczny abyscie pomogli mi znalesc bledy i dac jakies wskazowki na temat tej pracy...

Bo musze sie szczerze przyznac ze od siedzenia kilka godzin i modelowania tego samego obiektu potwornie trudno jest mi dostrzec co jest nie tak...Wiem ze cos nie pasuje ale nie mam pojecia co :/. Mam nadzieje ze wiecie o co chodzi...

 

Pozdrowienia...

 

EDIT: Ekchmmm...to ze oczy i uszy sa do poprawy to juz wiem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DrOcK: Nie lam sie... jak nie mam przed soba zdjecia Golluma to Twoj design jest nawet fajny:) tez chcialbym tak umiec robic...ale w maxie, nie Zbrush'u bo z tego co slyszalem to jest on banalnie prosty...jak sie myle to prosze na mnie nie wieszac psow bo ja to tylko ze slyszania wiem:)

 

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coz a jednak podejme wyzwanie :)

A co do wytykania bledow -> prosze bardzo, bede wdzieczny :)

Poprawilem ucho, oczy, zuchwe no i okolice ust. Ale chyba nadal malo podobny :/

 

Pozdrowienia

 

P.S.: Jest taki bez wyrazu bo chce go animowac...tzn bede probowal gdyz beda to moje pierwsze kroki w animacji :)

 

P.S.2: Co zrobic aby obrazki ktore dodam byly odrazu w normalnym formacie a nie jako miniaturki ?

 

EDIT:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wrocilem to moze za duzo powiedziane. Na maxa czasu malo, dawno juz nie wlaczalem. Ale forum od czasu do czasu odwiedzam. Zreszta Ciebie tez nieraz wcielo:)

DrOcK: zycze powodzenia, jedyna mozliwoscia zwiekszenia umiejetnosci jest stawianie poprzeczki wyzej niz sie skacze. Wiem ze kiedys byl artykul o tworzeniu golluma. Warto zeby sie zapoznal, moze Ci sporo ulatwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gollum z lotra to jest geniusz nietylko jako modeling ale ogolnie jako cala postac. Twoj troszku przypomina młodszego golluma ale moze jak beda "Hobbita" krecic to im model młodego golluma bezdzie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh wielkie dzieki za komentarze. Wlasnie ta wysoka poprzeczka sprawia ze nadal modeluje i proboje sprawic by byl podobny do oryginalu...jak mi sie znudzi ( albo osiagne zadowalajacy efekt) wtedy wezme sie za teksturowanie itd.

 

Dzisiaj jescze moze zamieszce kolejna wersje golluma...:)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem go troszke...i chyba wlasnie zaczyncza mi sie nudzic modelowanie :) tzn proba sprawienia aby byl podobny...Poza tym mam problemy z Zbrush'em bo jak widac na policzkach potworzyly mu sie brzydkie szramy, ktorych w zaden sposob nie moge usunac (a nie teksurowalem go jeszce) :/. Narazie niewiem co z nimi zrobic....

 

Nowy screen w pierwszym poscie...wiadomo dalczego...

 

Pozdrowienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie tylko dlaczego podmieniles obrazki? bo chyba nie dlatego zeby pokazac ze mylimy sie w naszych komentarzach ze gollum nijak wygladal jak gollum:P Powtarzam wygladal...bo teraz ten Twoj rozowy gollum jest nawet nawet:)

 

dlatego to zrobil zeby nowy obrazek byl widoczny na forum jak je przegladasz ... a nie dlatego ze chcial cos ukryc.

 

Coraz lepiej ale powalcz jeszcze z ksztaltem glowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok proba teksturki...

co do samego modelowania to modelowalem jeszce raz bo jak mozna zauwazyc w poprzednim poscie (tzn na samej gorze jest screen) siatka byla skopana, bo pojawialy sie nie dajace sie w zaden sposob usunac sznyty...

No coz mysle ze ksztalt glowy zostawia mniej wiecej taki jaki jest...nie mam teraz za bardzo czasu (sesja) a chcialbym go jak najszybciej skonczyc...

Teraz po kilku poprawkach teksturki sporobje do z animowac...to dopiero bedzie dla mnie ogromne wyzwanie :D (bo nigdy nic wczesniej nie animowalem :)

 

Takze... pozdrowienia..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hindus -> tylko, że to nie jest zmiana saturation ale brightnes, a to jest zasadnicza różnica. Gollum-górnik wygląda nieciekawie, gollum-zdesaturowany wyglądałby pewnie lepiej ;)

 

Dr0cK -> jakiś konkret ? hmm... przyglądam się temu WIP`owi już jakiś czas, fajnie wychodzi :) (to taki wstęp).

Jak dla mnie jego skóra jest za sucha (w ogóle się nie świeci), może usta ruszyć ? Nie ma widocznych żył, a przecież Smeagol miał żyły widoczne. KLICEK dobrze prawi z tym SSS.

 

Powodzenia :)

 

P.S. a co z oczami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada jak prawdziwy :) tylko na moje maly szczegol: szyja! Patrzysz na niego...twarz spoko (o ile dodasz jakies eXtra oczka) ale patrzysz na szyje i masz errora! Jakies zmarszki na szyi tez wystapuja?! Pokombinuj! Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no teraz to pełen szacun ziom, jak będą robili Władce pierscieni 7 to wtedy cie tam napewno zatrudnią ;) a tak seio to extra, niespodziewałem sie że aż tak to poprawisz :D tylko zostaw juz ten pyszczek bo tylko popsujesz :P dawaj oczy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i włosy !!!!!!!!!!!! zęby potem...........do soboty widze z oczami render :/ nara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodalem oczy jak widac :), i przenioslem do 3dmax6, wyrenderowane finalRendere'm sp1...

zrobilem to narazie bo mialem problemy z utworzeniem (a dokladnie z ich umieszceniem) oczu w zbrushu...

 

szcerze mowiac to juz chyba bedzie powoli koniec...nie wiem juz chyba mam go dosyc :)

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim z komentarze...oczywiscie zmienie oczy, mi tez sie nie podobaja...

teraz siedzie sobie w domku po wyczerpujacej sesji (na szczescie wszystko zaliczylem wiec mam zasluzone ferie :P ), z koleji na nieszczescie nie mam tu max'a ani zbrush'a...takze dopiero po 14 nowe update'y...

 

Pozdrowienia...

 

P.S.: Dodatkowe pozdrowienia dla studentow w trakcie, przed, lub po sesji zimowej :D. Cheers :)

 

P.S.2: Ten cieszacy sie na avatarku (jak trudno bylo sie domyslic :P )... to ja ! :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności