Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Audi Nuvolari


Christian Noir Stein

Rekomendowane odpowiedzi

Limit faces = 6,000 (włącznie z wnętrzem, które mi ejszcze zostało)

Obecnie już jestem o blisko 800 faces za wysoko - więc będę optymalizował siatkę.

To pierwszy samochód jaki kiedykolwiek zrobiłem (nie licząc autobusu turystycznego).

Przy modelowaniu korzystałem jedynie z paru refek salonowych (nie ma w sieci printów do tego auta).

 

Siatka :

audin1.jpg

audin2.jpg

 

Render (tu nie ma lakieru - zwykły materiał standard jedynei zamiast szarego bardziej kremowy):

audin3.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Efekt końcowy ładny, jest gładko (oprocz 1 miejsca - przedni zderzak, kraniec przy kole), ALE ;) Zmarnowałeś kilka poly na przednich drzwiach, a siatke ułożyles prawie jak pod meshsmootha. W kilku miejscach spokojnie dałoby się zaokrąglić niepotrzebne kanty.

No ale jak na 1 prawdziwe auto (ten solaris nie byl samochodem:P) to nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no christian :) to ja sie poczepiam troszku wsumie poszukalem zdjec zeby sprawdzic czy mozna je do czego wykozystac ale masz racje jest ich badziwnie malo zeby wykozystac jako printy itu wspolczuje :) wiec moze do samych proporcji nie bede sie czepiac choc naprawde powaznie lezą. ale sam rozklad pookygonow no tez niezbyt jak na low poly na samych drzwiach masz na oko bo nie widze wszystkich ok 40 -50 trinaglesów a moze wiecej nawet nie licząc wciec a tak sobie policzylem to spokojnie w 20 bys sie zmiescil a wogole wywal klamke bo po cholere na takim etapie potrzebna.

a i za bardzo trzymasz sie czworokatów. hym jeszcze jedno po cholere na modelu lowpoly modelujesz znaczki ?? atrape ?? i wloty ?? przeciez zmarnowales mase tri ??

 

o np juz teoretycznie muglbys to zdjecie wykozystac do zrobienia tekdsturki atrapy...i juz jestes 1000 do przodu :D

nuvolari_020.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thx Bzyku :)

Nom akurat siatki jeszcze w pojazdach wyrobionej nie mam, więc stąd ten brak właściwego rozgospodarowania poly :)

Faktyczne na drzwiach sporo poszło (się poprawi).

Atrapę też się ciachnie (cała akurat 760 faces).

Klamka to detal który za wiele nie da ale jak zbraknie na środek to i ją wywalę.

Proporcje jeszcze postaram się jakotako skorygować na ile siatka i przede wszystkim CZAS pozwoli (jutro, a raczej już dzisiaj mam całość oddać).

Thx za opinię będę na przyszłośc pamiętał i pozdrawiam (btw skrobnnij PM z GG gdyż straciłem twój nr przy formacie, a nieługo będę miał jeszcze jeden samochodzić Honda CRX i myślałem by przy okazji Rhino i NURBS nie liznąć, więc parę porad by się przydało i pomęczenia trochę nocami :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hym :( no christian czemu nie wywaliles tego grilla ?? nie wiem ile tam jest trinaglesów ale gdybys tylko wymdelowal to miejsce na rejestracje bez tych kratek to mysle ze troszke by zostalo na zaokraglenie nadkoli. a i tak z mojego doswiadczenia choc krotkiego ale nie stosujesz rozdwajania polygonow jesli tak to mozna nazwac czyli z 2 trinaglesów robisz 3 i masz ladne zaokraglenie a maly przybytek trinaglesów no ale wiem ze nie lubisz samochodów a to chyba trzeba lubic zeby modelowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności