Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

...teraz zauważyłem, że elementy konstrukcyjne ograniczające basen (czy jak to się tam nazywa) nie są względem siebie równoległe- dziwnie wygląda perspektywa (nie jest tak równo, jak być powinno):

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

Greg, jest dobrze. Przedluz sobie dwie przednie linie poziome basenu i poszukaj punktu ich przeciecia po prawej. Nastepnie z punktu przeciecia pociagnij kreske do lewego blizszego rogu basenu. Wyjdzie podobnie jak jest na obrazku :)

Napisano

Deus narysuj swoje ;)

 

Chodzi mi o to, "że basen nie jest równy"- przednia część (u dołu) ograniczająca go, wygląda jakby była lekko uniesiona względem >prawie

Napisano

Być może perspektywa jest lekko przerysowana ale jak na moje oko wszystko mniej więcej gra.

 

greg_jg : nie możesz przyjąć że krawędzie "basenu" powinny być do siebie równoległe jeśli sam basen nie jest równoległy do linii horyzontu (nie wiem czy dobrze napisałem ale chodzi o to że jest on lekko obrócony).

Tak mocno wykrzywiona perspektywa (być może troszkę zbyt mocno) nadaje fajnego dynamizmu.

Perspektywa nie opiera się na jednym punkcie zbiegu. Nie jest przecież tak że np. wszystkie pionowe ściany budynków są do siebie równoległe. To samo masz tutaj tylko w poziomie ;).

 

Mi się podoba.

Napisano

Złośliwa perspektywa + nieprzeciętny talent = Wiesz jak sprowokować dyskusje ...

... nad jednym problemem przez 7 i więcej stron forum :D

 

GRATULACJE

Napisano

chłopie ale ty masz talent. ta pracka jest po prostu bomba. tez sie zastanawiam dlaczego to w złotej galeri jeszcze nie jest.

Napisano

wof... wlasnie nabralem ochoty zeby sie nauczyc rysowania 2d ;) ( serio moglbys zrobic jakis videotutek, wielu osoba by napewno pomoglo )

Napisano

klepki nierówne, perspektywa skopana, a ten żywopło... :)

Nie no po prostu cud miód i orzeszki, piękne! Jaki fajoski klimacior.

Gratulacje.

Na ASP nikomu by się nawet nie chciało:) o umiejętnościach nie wspomnę...

Napisano

piotrekkosmala -Na asp by sie nie chcialo co nie znaczy ze by nie potrafili, Zeby wyjasnic dlaczego tak jest to trzeba by duuuzo pisac ale skwituje to slowami Peter Mulera - Ludzie na drugim roku liceum plastycznego zygaja widoczkami i martwymi naturkami.

Napisano
dla takich prac powinni bez egzaminów przyjmować na ASP
Tak, tak. Na wydziale fotografii przyjeli by Tigera z otwartymi ramionami :P

 

Tiger udoskonala jakis wlasny sposob odtwarzania rzeczywistosci. Moim zdaniem jest jednym z pionierow tego co robi. Polaczyl niezla technike/wiedze z perfekcyjnym opanowaniem narzedzia(komputera) i tworzy cos nowego. Ani to malarstwo, ani fotografia.. W kazdym razie jak widac cos potrzebnego swiatu ;)

Napisano
Ludzie na drugim roku liceum plastycznego zygaja widoczkami i martwymi naturkami.

 

Szczegolnie hiperrealistycznymi z fot ;)

 

Leander: totalnie sie z Toba nie zgadzam, bo Tiger nie robi nic nowego. Jaki to 'wlasny sposob'? Pionier?! Jest 'zwyklym' mattepainterem.

 

A hiperrealizm byl zawsze potrzebny, zawsze sie podobal. Rzadko jest w nim cos naprawde interesujacego, ale ludzie zachwycaja sie dodajac pod koniec "ja bym tak nie umial", "tez bym tak chcial".

Napisano

Facialis, biglebowski, mowie o efekcie wizualnym, ktory Tiger osiaga. Nie oceniajac tego efektu. Odrzucajac slowko "mattepainter", ktore automatycznie wrzuca tego typu artystow do jednego worka, prace Tigera sa inne. Moja znajomosc ogranicza sie do Dusso czy Mullinsa, wiec moge sie mylic ale pokazcie przyklady prac podobnych do chinskiego ogrodu. Matte ktore znam sa malarskie/bajkowe lub wynikową laczenia kilku fotek z rozpoznawalnie-domalowanym elementem.

 

Poza tym czy prace Tigera to matte, tez bym polemizowal. Niezaleznie od tego co mysli sam autor. Ja bym nie zaryzykowal wstawienia ich jako tla dla filmowych postaci. Dla mnie to cos unikalnego. Nie koniecznie lepszego ;)

Napisano

Imo to do fotorealizmu tej pracy jeszcze ciut brakuje.

Inne w jakim sensie? wiesz, kazdy ma jakis styl, wlasny, Tigerowym prackom brakuje przedewszystkim koloru i dlatego wydaja sie 'inne' ale to nie jest wcale zaleta jego prac.

Napisano

Podziwiam kunszt techniczny autora, praca jest naprawde ladna. Szkoda ze nie pokazal referencji, w przypadku poprzedniej jego pracy mialem po prostu wrazenie ze wystarczyly by 3 filtry photoshopa nalozone na zdjecie.

Co nie znaczy ze ja bym tak potrafil i wiem ktore 3 filtry.

Ogolnie jak jest popyt to sie nie dyskutuje tylko robi swoje.

Napisano

Leander, co by niebyc goloslownym speed Ktory kiedys Liberto zapodal na sijunie.

Inna sprawa ze jesli nie widzisz domalowek w filmie to tylko swiadczy o tym ze sa naprawde porzadnie wykonane. A jesli sa 'bajkowe' to dlatego ze takie wlasnie mialy byc.

Napisano

uuu jaka dyskusja.

mi sie bardzo podoba. lubie taka ograniczona kolorystyke ale to kolejna praca w ktorej wychodza problemy tigera z perspektywa :)

 

co do dyskusji to punkt widzenia zalezy od wlasnego doswiadczenia. jak ktos zaczyna to sie jara hiperrealizmem. jak osiagnie sie juz poziom warsztatowy w odtwarzaniu fotek to przychodzi fascynacja tworcza kreacja. fotorealizm malowany z fotografii czy nawet z natury nie jest trudny. jaks sie ma wrazliwosc to umiejetnosci odtworcze przychodza z doswiadczeniem. o wiele trudniejszy jest speed bo tu juz widac charakterystyczna dla autora kreske czy plame. najtrudniejsza jest kreacja.

 

heh ja sie zatrzymalem na realizmie i juz sie zamykam wracajac do filletowania w rhino :)

Napisano
wof... wlasnie nabralem ochoty zeby sie nauczyc rysowania 2d ;) ( serio moglbys zrobic jakis videotutek, wielu osoba by napewno pomoglo )
no przydało by sie ale tiger milczy :P

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności