Skocz do zawartości

Realistyczne oswietlenie w scanline?? :)


Polik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!! Tak jak napisalem w temacie, mam pytanie czy mozna osiagnac realistyczne oswietlenia w skyline czy trza uzyc innego rendera do tego? czytalem tutka o HDRI i tam pisze ze w skyline nie da sie tego uzyc. i co teraz? a moze macie jakies namiary na takie tutki o oswietleniu. chodzi mi o oswietlenie na zewnatrz czyli swiatlo sloneczne itp.

 

pozdrawiam i dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Chodzi zapewne o scanline. A więc w standartowem renderze maxa nie da się użyć mapy HDRI.

A jeśli chodzi o oświetlenie to użyj skylighta no i light traced

Nie wiem czy dobrze cię zrozumiałem

 

p.s Nie wiem co ma oświetlenie do mapy Hdri

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale wpadka :) oczywiscie chodzi o scanline :D w sprawach renderow i oswietlenia to ze mnie totalny mlokos. zawsze tylko postawilem jedno omni i juz. teraz chcialbym troche bardziej pokombinowac bo moje oswietlenie stalo sie prymitywne i jak sie naogladalem innych prac to sie troszke zdolowalem. zapytam tak. czy uzywajac scanline'a da sie osiagnac naturalne oswietlenie? czy trza dopasc jakiegos v'raya czy brazila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest poznać scanline'a i mocno się w niego wgryźć, bo uczy myśleć o śietle. Teraz jest taka tendencja, że ludzie myślą czasami, że renderer sam wszystko zrobi. Wrzucają jednego Skylighta i już niby jest pięknie. Nic błędnego... trzeba kombinować ostro, żeby scenka miała klimat. A światło jest niezmiernie ważnym czynnikiem atmosfery, charakteru sceny. Czy jest super realistyczny? zależy jak spojrzeć... da się z niego sporo wycisnąć, to na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności