Skocz do zawartości

max na 2 monitory


Pierzak

Rekomendowane odpowiedzi

hej,

wiecie moze jak to zrobic zeyb miec maxa na 2 monitory? np na jednym viewporty na drugim wszystkie kontrolki?

gdzie to sie ustawia?

czy wystarczy jedna karta graficzna z 2 wyjsciami (cyfrowym i analogowym)?

 

dziex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ano wystarczy ;]

 

mam 2 Trinitrony i wszystko ladnie sie znosi ...

 

na jednym (lewym) mam same viewporty a na prawym same opcje takie jak Material editor , main toolbar , rendering settings i create bar

 

z reszta oblookaj ;]

 

screen mojego ustawienia http://www.augustow.mm.pl/~marviz/problems/Photon%20mapping/screen.JPG

http://www.augustow.mm.pl/~marviz/workspejs.jpg

 

do podlaczenia 2 monitorow CRT potrzebna bedzie ci przejsciowka DVI>VGA ktora kosztuje jakies 7 zl ... oczywiscie sprawdz czy twoja karta obsluguje 2 monitory ... ja mam Radeona 9500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ja tez tak pracuje -ale tylko czasami. Wez pod uwage ze grafika bardzo ci zwolni w ten sposob (mowie o kartcie nvidia, nie wiem jak to wyglada dla ati). wyswietlanie na dwoch monitorach jest swietne do uczenia sie z tutkow itp. ale jak potrzebujesz sily swojej grafiki -to musisz o tym zapomniec (no chyba ze masz na pokladzie jakiegos pure'a czy cos)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam mam radeona 9500 na 8 potokach renderujacych i jakos nie zauwazylem spadku wydajnosci ... ;] ja MUSZE miec duzo miejsca ;] to tak jak bys sie przesiadł z malucha na maybacha ... tak moge okreslic prace na dualu ...

 

teraz jak ide do kumpla i widze jedną 15" to musze sie niezle skupic zeby sie przyzwyczaic .. ;] po jakims czasie juz tego slupka miedzy monitorami nawet nei zauwazam ... ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin jak ci ramdac wyrabia na tym radku? jakie masz odswiezanie i w jakiej rozdzialce na obu na monitorkach? ostatnio kupilem 21'' i zastanawiam sie czy ma sens naprawiac stara 17stke pod duala wlasnie...

 

aha, a co do spadku wydajnosci to jakies brednie, drugi monitor nic nie ma tu do rzeczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze Marcin ma centrum dowodzenia w domu :D a czy jest taka przejściówa zeby z geforca z wyj na tv wyjsc na 2 monitory ?? bo podział wiem ze jest jak podłączam pod tv to mam taki bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, a co do spadku wydajnosci to jakies brednie, drugi monitor nic nie ma tu do rzeczy...

 

jak nie ma jak ma. karta musi obsluzyc dwa monitory i jesli na kazdym masz inna czesc ekranu roboczego to powieksza ci sie zakres tego co ma wyrenderowac ogl, dx czy software na ekranie, czyli zwalniaja viewporty. poza tym spada jakosc wyswietlanego obrazu bo ramdac musi obrobic dwa monitory i pomimo tych samych czestotliwosci odswiezania obraz sie pogarsza gdy podpinamy drugi monitor. oczywiscie wszystko zalezy od karty i od monitora. ja na ti4200 i sony f520 21` + stary hilips 17` widze nieakceptowalna roznice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma jak ma.

 

skoro tak mowisz wodzu ;)

 

oczywiscie masz racje, ale nikt nie bedzie grac w gry na dualu, albo puszczac viewportow na obu monitorach... viewporty na jednym, reszta badziewia/okienek na drugim i tyle. wtedy nie sadze, zeby byl jakis spadek wydajnosci. tak na chlopski rozum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy wy macie nie za wygodnie?

Ja na mojej 15stce nie moge wyrobic jak mam ekran podzielony na 4 viewporty :(... na jednym viewporcie tez jest kiepsko.... szczerze zazdroszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia czy na drugim monitorze ogladasz film z dvd czy jest wylaczony. Jesli sterownik ma wlaczona opcje 2 monitorow to juz masz po wydajnosci (pczytaj dokladnie opis do ustawien w wydajnosci (tryby:zgodnosc, wyswietlacz pojedynczy itp) w sterowniku) a spadek jest duzy. Mam fx5900 @ quadro 3000 i w trybie single moge robis symulacje reaktorem na zywo (podglad z paska reaktor) z dosc skomplikowanymi scenkami (ok40fps), a w stereo nie spada to do 5fps. I to nie chodzi o obciazenie procka, tylko o strukture sterownikow. Tak juz sa napisane i koniec. Dwa monitory sa obslugiwane zupelnie inaczej niz jeden -duzo "sily przerobowej" karty graficznej sie marnortawi na samo rozszerzenie windy na drugi monitor. d3d jeszcze sobie z tym jakos radzi, ale opengl juz nie.

Poza tym -to wielka wygoda. Nie odbieram takiemu ustawieniu nic z uzytecznosci, twierzdze tylko ze sam tak dzialam i do robienia jakichs tutoriali czy cus takiego dwa monitory sa bezbledne. Ale geometria z 200.000 faces na dwoch jest nie do wyswietlenia (na jednym dopiero przy 500.000 zaczyna klekac)

 

To tyle mojej wiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie laika : mam ( bede mial wieczorem ) monitorek z wejsciami " gruby koncentryk " - nie bardzo wiem czy to sie podlacza z jakas przejsciowka pod wyjscie RGB , S-Video , czy pod to trzecie ( nie pamietam jak to sie nazywa ) i czy mozna z takim pracowac w dualu z monitorem podlaczonym pod RGB ?

 

Roghal - powiem tylko tyle , ze nie zawsze pracujemy z geometria 200 000 faces - np. na wizualkach nie potrzeba az tyle a dual moze byc bardzo przydatny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roghal - powiem tylko tyle , ze nie zawsze pracujemy z geometria 200 000 faces - np. na wizualkach nie potrzeba az tyle a dual moze byc bardzo przydatny :D

 

ta wlasnie robie stołówke dla francuzów i same meble mają juz 600 tyś poly (200 miejsc siedzących) ;] i bez v-ray proxy sie nie obejdzie ... wiec nic innego jak błędne myslenie ;]

 

wracajac do tematu ...

 

mozesz podlaczyc 2 monitory jesli koncówka bedzie VGA lub DVI ... jak masz wejscie w monitorze na 5x BNC to to nie wazne tylko liczy sie to co masz tam przy wyjściu do karty ;]...przejsciówka i poowinno byc okej ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SansSerif, juz kiedys cos takiego pisales na temat pogarszania jakosci wiec ja tez ci powtorze ze karty ktore maja 2 niezalezne ramdacki a taki ma R9500, 9600, 9700, 9800 to nie ma mowy o zadnym pogorszeniu jakosci obrazu !!! jakosci bo szybkosc tego co sie bedzie dzialo na monitorach sie obnizy ale tez nieznacznie. trzeba pamietac ze ramdack nie robi obliczen geometrycznych jak procesor k. graficznej i jesli mozna tak napisac to ramdack zawsze czeka na to co wypluje procesor k. graficznej. im mniejsza rozdzielczosc i mniejsze odswiezanie ekranu tym bardziej ramdac sie nudzi czyli zapas mocy ramdaka jest zawsze lub prawie zawsze nie wykorzystany. nie wiem jak to jest odnosnie gf4 ale to stara generacja kart wiec moze tam faktycznie sa jakies zaleznosci ale przy nowych juz tego nie ma.

 

Marcin, mozesz sie wypowiedziec ??? organoleptycznie widac roznice ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , 200 miejsc siedzacych ... troche tego jest . Nie wiem , moze jest lepsza metoda , ale ja jesli mam az taka ilosc elementow ( dam za przyklad stol + 4 krzasla ) to ustawiam sobie na grupe "display as box " jesli sa juz ustawione an swoim miejscu - chyba ze zalezy komus na tym zeby caly czas widziec 200 krzesel i 50 stolow .

 

A swoja droga to musze po prostu stestowac jak bedzie sie pracowalo na dwoch monitorkach 22'' i 17'' - najwyzej odpuszcze sobie ta 17 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

 

Zibi ma racje, tylko że już na Radeonie 9100 VIVO build by ATI był podwójny ramdac. Grałem sobie wtedy w NFSa na telewizorze przy klonowaniu (monitor tez chodził). Max też śmigał, a róznicy nie odczułem. Nie wiem jak to jest na GeForcach, bo już dawno z nich zrezygnowałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja podam inny przepis.. mam 2 monitory juz od jakichs 5 lat i uzywam 2 kart graficznych jedna mam na AGP a druga stara na PCI..w ten sposob Winda moze obsluzyc do 9 monitorow naraz..2 karta to stara s3trio 2mb.. 2 karta to radeon 9600pro.. i co wy na to..jedna nie obniza wydajnosci drugiej.. To jest najtansza opcja jaka moze byc do zainstalowania..owiele tansza niz karta Dual head

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tej, a jak winda widzie te druga karte PCI dla drugiego monitora?? dzieli pulpit czy jak?? bo zapopatrzylems ie w 2 monitor ale chwilowo mam problem z gniazdem dvi na karcie bo jest tylko digital.... i dolozenie drugiej slabej pci by mi bardziej robilo niz wymiana podstawowej grafi na inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciapaty mozesz dolozyc sobie tyle kart PCI ile masz wolnych slotow na plycie i tyle naraz monitorow podlaczyc..problem jest taki ze musisz miec jakas popularna karte z dawnych lat np. S3trio bo pod winda XP nie ma sterownikow do tych smieci a te popularne sam sobie instaluje itd.. i wychodzi...no pulpit nie jest dzielony tylko jest jaby drugi dostawiony...czyli pasek narzedzi ten kurna caly menu windy..masz na jednym i powiedzmy ikonki..a wsumie to sobie mozna poustawiac dowoli jak sie chce..na jednym pasek na drugim 4 ikonki a na 8 16 wielkich ..no..to by wlasnie wygladalo w ten sposob :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a jak sie zachowuje tryb 3d i jaki kolwiek inny tryb graficzny niz 2d na monitorze podlaczonym do karty na PCI ? :> nie zwalnia ? :>

 

bo ja w radeonie mam cos takiego ze mam ustawiony monitor glowny ... i na tym monitorze jest wszystko ok ... ale na tym obok czasami niektore rzeczy w 3d ciezko chodzą (tzn moze nie ciezko ale potrafi sie zaksztusić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, pracuje na dwoch monitorach (3DSmax) i mam problem z kursorem.

mam dwa pulpity: viewporty na lewym wiekszym, toolsy na prawym mniejszym

chodzi o to, ze jak chce przesunac podglad narzedziem Pan View czyli klikam, zeby przesunac to kursor w tej samej chwili pojawia sie po prawej stronie mniejszego prawego monitora na skraju i w tym samym momencie podglad sam przeskakuje ostro w prawo, tak ze nic nie widze z obiektow. nie moge wowczas nie puszczajac klikniecia przesunac podgladu spowrotem w prawo bo kursor wlasnie siedzi na granicy przesuniecia

 

to bardzo utrudnia prace, bo musze oddalic podglad tak, zeby pojawily sie obiekty i uzyc "zoom region"...

 

gdzie moze byc przyczyna?

 

probowalem zmieniac w roznych ustawieniach ekranow, ale bez skutku, czy moze jesto to jakies ustawienie w Maxie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no i tu jest haczyk ...

 

mianowicie jak mowilem wczesniej ... jedna karta moze obslugiwac tryb 3d tylko w jednym monitorze ... drugi jest tak jak by pomocniczy

 

wiec zapewne masz cos takiego we wlasciwosciach ekranu jak monitor glówny ...

 

i na tym wybranym monitorze muszą znajdowac sie viewporty ...

 

jesli pracujesz na jakims radeonie to nie ma z tym problemu ... poprostu we wlasciwosciach ekranu zaznaczasz ten monitor i przypisujesz mu "uzyj tego monitora jako glownego"

 

cala filozofia ... ale np. w rhino tak juz nie ejst ... moge swobodnie "odczepic" sobie viewport i przesunąc go na inny monitor ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności