Skocz do zawartości

Scena 3d: Jajo w inkubatorze


Chalek

Rekomendowane odpowiedzi

Idea słuszna. Jakieś sugestie co do wykonania? Pewnie więcej reflecta, coś jeszcze? Może domodelować gluty śluzu? Tylko czy warto i czy nie będzie z tym za dużo roboty? No i kolor nie wiem jaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Walczę dalej, wrzucam kolejny próbny render. Materiał jaja i macki do wymiany oczywicie, kratka pod jajem też. Czy pod sufitem ten żółty element i ta czerowna rurka nie są zbyt jaskrawe? Ten mały ekranik z lewej strony chyba powienien świecić.

Światło znowu ciut zmieniłem i chyba jest ok. Może jeszcze cały obrazek trochę rozjaśnie, ale albo przez ustawienia renderera, albo już photoshopie na koniec.

Zastanawiam się nad "kośćmi" w macce i domodelowaniu trochę śluzu. Nie wiem co zrobić z szybą. Wstawiłem ją w drzwiczki, ale i tak jej właściwie nie widać. Albo ją wywalę, albo powienienem coś z nią zrobić, tylko co? pokolorować? pobrudzić, jakieś plamy zrobić, może pokombinować z reflectem?

Liczę na rady, bo zaczyna mi się nie chcieć już przy tym siedzieć i chętnie skończyłbym ten obrazek, a pomysłów jakoś nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiec moim zdaniem strasznie ciemno w tym inkupatorze, daj wiecej swiatla od dolu, zeby tam jasno bylo, co dpo macki to spruboj dac ja taka podchodzaca pod fiolet i, daj jakies przyssawki z jednej strony albo cos, moze byc jak u osmiornicy, albo pokryj troche ja drobnymi wloskami. Na jaju w miejscu gdzie jest rozwalone i sie otwiera zrob taka jakby pajeczyne ze sluzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam nowy render. Jestem gapa, zapomnialem włączyć invisible w światełku, które dodałem przed ekranikiem i kiszka wyszła trochę. Jak widać kompletna kupa wychodzi mi z shaderków jaja i macki, ale się nie poddaję. Kratka na dole wyszła kaszaniarsko, muszę coś znią nowego wykombinować.

 

Kolakao: może faktycznie dam trochę mocniejsze światło od dołu i coraz bardziej się do śluzu przekonuje. Fiolet i włoski mi nie pasują, a przyssawki już są.

 

[co zrobic zeby tu wiecej osob wpadalo i cos pisalo?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zrob to taka pajeczyne ze sluzu, wiesz, jak to w filmach sa jaja np. obcego czy cos, to jak sie rozwalal to taka jakb pajeczyna ze sluzu jest i to zarabisty efekt daje

 

siatka na dole zrypana, zrob innego kooru, sprobuj taki przybrudzony bialy, fiolet nie pasuje

 

bo i to jajo, przezroczyste, dziwnie wyglada, troche nie jak jajo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jajo ma być takie, nawet w większą translucencję mógłbyś się pobawić, bardziej biała ta siatka na dole, dwa razy mocniejsze światło od góry i nieco mniej pozdzierane ściany. źle też wygląda ta ostra przezroczystość, może lepiej by to wyglądało z refraction? Może nawet rozmytym ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jajko naprawde zbyt przezroczyste. i gdyby bylo takie, to by i widac bylo co tam w srodku siedzi.

macka ma zbyt ostry kolor.

zgadzam sie z kolakiem co do fioletowego.

 

a zeby wiecej osob pisalo, to daj inny tytul (cos jak "pojazd 3d: ferari"), to ci tu sie od razu masowo do klutni zglosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniaj tematu na ferrari tylko np na Reebok shu, to wtedy zobaczysz co sie będzie działo, zabiją cie...troche za zielona ta macka, taka zaglowowana mi sie wydaje taka przezroczysta, model szary wyglądał wyfajniście, zmień kolory na bardziej ciemne bo zbytnio kontrastują z tym otoczonkiem...ja tam nic nie mam do modela bo bardzo fajniasty, te gluty ze ściany też fajne by były, a jakby tak jeszcze jakiś pokarmik leżał np. bułka albo jakiś nie wiem, swojska kiebłacha ażeby sobie mogła ta macka coś wszamolić, no nie wiem myśl dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaak kielbasa w inkubatorze ;)

Nie dawalbym az tak podniszczonych elementow otoczenia.

Dalbym bardziej klimatyczne oswietlenie. Na przyklad takie od dolu, nijak to sie ma do inkubatorow ale z translucenty fajnie mogloby wygladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki wielkie za komentarze, na prawdę mi pomagają.

Materiał jaja i macki na pewno nie będzie taki jak jest. Oświetlenie już zmieniłem trochę, ale jeszcze nie wyrenderowałem, dałem więcej swiatła od dołu, może potem dodam więcej z góry jak będzie potrzeba. Sluz na pewno dodam. Wiem, że brud itd w środku inkbatora może są nielogiczne (a może wcale nie?), ale po prostu mi się podobają i chyba je zostawie. Może ewentualnie dam mniejsze o 10% krycie warstw z brudem w Photoshopie, pomyślę o tym. Kiełbasa to przedni pomysł, ale nie wiem czy podołam ;)

Na razie będzie słabiej z aktualizacjami, bo czasu mam mniej, ale o pracy nie zapominam i jak coś wyrenderuje, to na pewno wrzucę.

dzieki jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni rend jest chyba najgorszy,oczywiście w moim odczuciu.Tak jak napisała Ania jajo jest zbyt mocno przeźroczyste,render wygląda wręcz jakbyś wkleił jajo z PS-a do renderka.Nieraz jest tak że chcąc coś ulepszyc przez błędne testy potrafimy skopać całą scenkę jednym detalem,tyczy się to ostatniego rendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory jeżeli sie powtażam ale nie czytałem wszystkiego (za dużo było)

moim zdaniem to tą kratke powinieneś zrobić jakoś metalicznie co by sie błyszczała hoć troche bo narazie wygląda jak dziurawa tapeta albo zamienić to na w miare jednolitą szklaną płytę - podobną do tych lamp na scianach wtedy bardziej będzie to światło pasować, bo puki co to jajo wygląda jakby lewitowało, i brud też bym darował a przynajmniej rdzę, bo troche to dziwnie wygląda - zardzewiały inkubator, na jaju zamiast prześwitów i innych badziewi bo nie najlepiej wygląda sprubój dodać jakieś żyłki, brodawki czy coś takiego(w zasadzie samym bumpem by można), pozatym jakieś łożysko by sie przydało żeby sie jajko nie przewruciło albo jakoś inaczej je przyklej tam super glutem czy czym :) i może jakiś zwisający kabelek z sufitu?albo podłączony do jajca,albo mała mgiełka przy pdłodze i ostatnie to pokaż scene lekko pod kątem nie tak na wprost i jakiś nikły odblask w szybie od drzwi. koncepcik świetny

 

jeśli ci sie chciało to czytać to dziękuje i pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi sie podobalo dopoki nie nalozyles materialow- sadzilem ze ta scenka bedzie miala mniej wiecej taki zamysl: brudne i oslizge jajo lezy sobie czy wykluwa sie w jakims labolatorium (czystym i sterylnym), jakies jasne elementy sceny. A tymczasem po nalozeni u materialow calosc wyglada nijak. Nie rozumiem tej rdzy i metalicznych "przemyslowych " scian- bardziej to przypomina obskurna ladownie jakiegos statku kosmicznego niz inkubator ( i tam te materialy mialyby sens istniec)- jednoznacznie widac ze inspiracje to po czesci Obcy...wiec radze obejrzec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności