Skocz do zawartości

22% na net weszlo w zycie


illy

Rekomendowane odpowiedzi

 

Telekomunikacja. 22 proc. VAT – dostawcy dopasowujĄ OFERTĘ

Cokolwiek by mówić, za internet drożej

 

Od jutra wchodzi w życie 22-proc. stawka podatku VAT na usługi internetowe dla klientów indywidualnych (wcześniej wynosiła 0 proc.). Stawkę podwyższono, gdyż wymagało tego dostosowanie polskiego prawa do unijnych przepisów. Jednocześnie osoby fizyczne mogą odliczyć w ciągu roku 760 zł za korzystanie z sieci.

 

Dostawcy usług internetowych, choć nie są specjalnie zadowoleni ze zmiany, uspokajają. Nie będzie wstrzymania rozwoju internetu w Polsce. – Musieliśmy pogodzić się z decyzją ustawodawcy, nie mieliśmy wyjścia – tłumaczy Barbara Górska, rzecznik Telekomunikacji Polskiej, największego polskiego telekomu. – Nie będziemy podwyższać cen netto, doliczymy do nich tylko 22-proc. VAT – mówi. Podobnie zamierza uczynić inny duży operator – Netia. Barbara Górska dodaje jednak, że w związku z tym oferta będzie zmieniana tak, aby abonenci nie odczuli boleśnie podwyżki podatku. – Na pewno nie możemy zejść poniżej granicy opłacalności, ale obniżki są cały czas.

 

Niektórzy dostawcy już zaczęli dopasowywać ofertę do sytuacji po wprowadzeniu VAT. Telewizja Kablowa UPC, dostawca usługi Chello, tak zmodyfikowała propozycję, że najmniej wymagający abonenci praktycznie nie odczują zmiany w kieszeni. Do dwóch oferowanych dotąd rodzajów przepustowości zaoferowano dwa kolejne – o niższej przepustowości, ale o znacznie niższej cenie. – Ponadto możliwe jest łączenie dostawy internetu z sygnałem telewizji kablowej, co też jest tańsze – dodaje Dorota Zawadzka, rzecznik UPC. To na razie początkowe działania. Dostawcy internetu muszą zobaczyć, jak zachowają się abonenci po wprowadzeniu podwyżek. – Na początku klienci na pewno nie będą zadowoleni, bo cokolwiek by mówić, jest to podwyżka. Pamiętajmy jednak, że ceny za dostęp do internetu mają tendencję spadkową. W ciągu kilku miesięcy powinny spaść i w ogólnym rozrachunku abonenci indywidualni nie powinni być niezadowoleni – uważa Jaromir Chałaciński, wiceprezes Energisu. Wszyscy operatorzy są zdania, że możliwość odliczenia 760 zł nie spowoduje odpływu ich klientów.

 

Przedstawiciele Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji wystąpili do Urzędu Regulacji Telekomunikacji i Poczty z wnioskiem o zdjęcie z operatorów obowiązku informowania abonentów o podwyżce. Jednak już teraz wiadomo, że bez względu na decyzję URTiP większość z nich taką informację i tak wyśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak narazie ja dostelem liscik ze bede mial 25 zeta drozej ... zobaczymy co jeszcze wyjdzie z tym odliczaniem... a internet i tak mamy jeden z najdrozszych wiec albo oni cos nie tak robia albo sa bardzo daleko od progu oplacalnosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie wiedza skad ssac tą kapone :/ ehh szkoda gadac. pozniej sie dziwia ze zaufanie spoleczne do politykow spada. "Dostosowywanie do wymogow unijnych"?-co za brednie. Niech wpierw dostosuja zarobki, a nie od d... strony zaczynaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zniesiony vat na internet to też nie był taki świetny pomysł, bo nie pozwalał dostawcy internetu np. tp na odliczenie sobie vatu za zakupiony sprzet itp. wiec tp powinna automatycznie obnizyc cene za internet tak, żeby razem z vaetm wynosił tyle ile teraz bez vatu. nie robiąc tego tak na prawde wykorzystują tą podwyżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordvater znowu daje o sobie znac:P

A tak powaznie to rece opadaja kiedy nasi [p]osłowie wprowadzaja coraz to nowe ustawy w zycie, ktore zamiast cos naprawic czy polepszyc to wszystko pogarszaja!!

Co do mnie, za neta placilem 50zl czyli nie tak bardzo ucierpie, ale co majo powiedziec ci ktorzy bulą po 100 lub wiecej!!

W koncu to jest POLSKA co sie dziwic:DD!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coż jakie to typowe - bo prezydent Kwach jak zwykle woli wpier...lać ponczki zamiast coś dalej zrobić. Najpierw TAAAKI gest - że jak to 22% ?! - będzie stawka 0% i już, po czym po roku - po cichutku JEB! i mamy 22% bo przecież Unia tak chce...

Za karę zrezygnuję z abonamentowej komórki by budżet nadto nie ucierpiał i kupię sobie HEJAH czy innego POPa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedno: dlaczego na wibratory i kilka innych przyborów jest 0% stawka VATu... powinno byc można wybrać, wtedy obarczyl bym się 22% stawką na wibratory i 0% za internet ;-) wiecie coś jakby "stwórz własny pakiet podatkowy - wiesz co dla Ciebie najlepsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tylko jedno zastanawia

 

i przepraszam ze pisze w tym watku ale ja nie widze postow baldacka ktore niby tu są

 

;] so , wtf ?

 

---edit---

 

nizej zamieszczam screena z forum

 

pisalem z tym do Adka jakis czas temu ale mowil ze jest wsztko ok , no wiec , chyba nie bardzo ;]

 

forum%20problem.JPG

 

i kolejny screen z przegladarki

 

forum%20problem2.JPG

 

 

jeszcze lepsze jest to jak wchodze w profil Baldacka i biore wyszukaj wszystkie posty przez tego uzytkownika to mi wyskakuje "Sorry - no matches. Please try some different terms." ;];] faaza ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawia mnie jedno: dlaczego na wibratory i kilka innych przyborów jest 0% stawka VATu... powinno byc można wybrać, wtedy obarczyl bym się 22% stawką na wibratory i 0% za internet ;-) wiecie coś jakby "stwórz własny pakiet podatkowy - wiesz co dla Ciebie najlepsze"

 

wierz czy nie ale wibratory sa przyrzadem rehabilitacyjnym albo medycznym ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności