Skocz do zawartości

amd64


Łukasz Burnet

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mala zmiana kompa na jeden z ponizszych, czuje sie zagubiony (lol) w tym gaszczu roznorodnego sprzetu, prosze o rady :

 

1. plyta - asus p5gd1pro i915 s775

procek - p4 3,0 ghz f800/1mb

 

2 plyta - asus A8V Deluxe k8t800 pro s939

procek - amd athlon64 3000+

 

3 plyta - asus A8N-SLI-eay nForce4 s939

procek - amd athlon64 3000+

 

do tego jakas grafika grafika ,nic specjalnego do 420 zl. Generalnie wacham sie pomiedzy amd64 a zwyczajnym pentium - taki amd64 3000+ ma 1,8 giga w podobnej cenie dostane pentiuma kolo 3 giga, wiec nie wiem :/. Jak to wo gole bedzie z windowsem xp64 - warto zainwestowac w amd64 ? Jak sie ma sprawa z sli, czy aby kasa nie pojdzie w bloto, w sumie po co mi dwie karty grafiki. Plizzz Panowie o rady jakies bo sie nie znam :). Aha moze dodam ze planuje nie wiele kasy wylozyc jakies max 1500 na to. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 40
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

AMD 64 na pewno jest bardziej przyszłościowy, zwłaszcza że już niedługo wychodzi Windows 64-bit, jednak chyba nie ma sensu inwestować w SLI skoro już na dzieńdobry planujesz kupić karte do 420zł, polecałbym poszukać jakiejś płyty głównej na Socket 939 jednak bez SLI i na chipsecie nForce 4 (upewnij się też, czy ma złącze PCI-Express 16x), do tego karta graficzna GF6600(GT) i masz spoko zestawik :) pamiętaj też o markowym zasilaczu, żadne tam "trejsery" czy "kołdgeny"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GF6600 GT nie jest do 420 zł ale do 800 zł i powyżej...

 

ja polecam - Opteron'a :) - a jak nie to weź P4 - widziałem co robi na maxon cinema dzieki HT, fakt ze nie jest 64 bitowy... - no ale zanim win 64bit wyjdzie... i zagniezdzi sie dobrze to potrwa to conajmniej roczek...

 

A co do grafiki - wejdz na allegro - za 399 zł można dostać Quadro 700 XL - z Fakturka VAT itd. - tanioszka , ja w grudniu za swojego quadro 750 XGL dalem prawie okolo 800 zł - czyli dwa razy wiecej... a szybsze jest tylko troszeczke...

 

Ja zawsze stawiam na platforme AMD - jednak athlon 64 to badziew... - nie jest szybki..., Opteron to mocny sprzet ale jego ceny znow podskoczyly...

 

Mam rade - olej grafike, a za jej cene dorzuc kaske do Opterona... - wytrzymasz 1 miesiac bez dobrej grafiki - uzbierasz i cos kupisz... - TO jest przyszlosciowe rozwiazanie...:)

 

P.S

 

Swoje oceny procesorów AMD Athlon 64 - opieram o testy które robiłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz jeszcze zawsze kupic cos na platformie intel'a - XEON

na allegro idzie utrafić - 2x Xeon'a 3,0 za jakieś 1600 zł - czyli nie dużo... - Xeony również mają po 1 MB Cachu oraz HT... niezły sprzęt - ale o ile procesory są tanie , to płytki wymiatają - nawet do 1800 zł :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał P4 - tez jest wersja 64 bit : http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=3142 , pozatym z tego co sie orientuje to Socket T (LGA775) jest i pod 64 bit i pod 32 wiec jest bardziej elastyczna niz amd 64. Ja osobiscie mie ladowal bym sie narazie w 64 bit bo nie wiadomo do konca co to bedzie dawac - narazie niewiele :) pozatym HT w P4 troche przyspiesza renderowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sprawa sie skomplikowala :), szybszy rendering dzieki ht ? hmm ... zalozmy ze wezme pentiuma za jakis roczek wyjdzie xp64 i nawet go sobie nie zainstaluje :) a jesli okaze sie ze ta sprawa z 64 bitowcami wypali to wielka qpa z mojego malego pentiumowego interesu ok dzieki all za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czaje? - o co chodzi? A amd jakie jest?... hmmm...

Chodzi mi o to ze plytki pod pentiumy z Socket T obsluguja procesory zarowno 32 bitowe jak i 64 bitowe ( z tego co mi wiadomo :) ) czyli teraz mozna kupic dobra plyte glowna i do tego 32 bitowego P4 a jak bedzie wiadomo czym sie je te 64 bity to wymienic sam procek na 64 bitowy. a AMD64 nie daje takiej mozliwosci. A jesli chodzi o HT to z tego co wiem to max traktuje je jak dwa procesory czyli na przyklad w vrayu lataja 2 kwadraciki :) A jesli sie nie spieszysz to poczekaj do wakacji na 2 rdzeniowe procesory - dopiero z nimi bedzie widac znaczaca zmiane predkosci w programach i renderowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe... a jaki to ma sens?

Śmieszne... - AMD nie umożliwia zmiany na procesor 32 bit. bo takich nie posiada to chyba normalne...? TO raczej plus AMD ze kupujac ich procek na nowych socket'ach jestes kompatybilny w dwie strony - co nie? bo twoj procesor na pewno bedzie dziala w 32 jak i w 64 bitach....

 

A co do Win64 - no tak zainstalujesz... i poćwiczysz na kalkulatorze... jeszcze musisz mieć odpowiednie oprogramowanie... - a to potrwa z roczek, wiec lepiej kup sobie P4 - bo do tego czasu jak 64 bity beda popularne na PC to twoj sprzet (A64) bedzie juz tak przestarzaly ze i tak bedziesz musial go wymienic - a pozatym prawdziwym sprzetem pod 64 bity, jest ITANIUM2 i Opteron... - Athlon 64 to procesor do grania!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

enzo - nie do konca to mialem na mysli :) wiem ze amd64 jest kompatybilne z 32 bitami - raczej chodzilo mi o to ze plyta glowna pod p4 jest kompatybilna z procesorami 32 i 64 bit i przez to jest bardziej elastyczna.

a tak wracajac do dyskusji - dobry p4 w maxie i innych programach ( a nie grach ) lepiej radzi sobie niz dobry a64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo, tu chodzi o komputer domowy mimo wszystko a ty widzę przygotowałbyś zestaw za kilkanaście tysięcy złotych najlepiej, to troche tak jakby ktoś pytał czy lepiej kupić Fiata Punto czy VW Polo a ty byś mu doradził Ferrari Enzo ;)

 

Sympathetic, zamiast słuchać pustych rad lepiej poszukaj testów wydajnościowych w internecie, bo tak jak mówi Dirty nie ma procesora gorszego czy lepszego, mają one po prostu swoje słabe i mocne strony, musisz mieć jednak na uwadze to, że wkrótce wchodzi Win 64-bit, druga sprawa to to, czy warto dopłacać kilkaset złotych dla kilku punktów więcej w benchmarkach (renderingach, etc.), moim skromnym zdaniem lepiej wydać troszkę mniej na procesor (AMD 64 3000+ kosztuje ok 600zł, a zawsze można go podkręcić, czasami nawet do 2400MHz co daje już niezły przyrost wydajności), a więcej pieniędzy przeznaczyć na karte graficzną i/lub ram

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... no co ty

P4 jest droższe od Opteron'a :) - wkażdym razie z serii 100:) - nowy kosztuje 885 zł - i ma taktowanie 1400..., więc gdzie ten sprzęt za kilkanaście tysięcy???

 

Sam testowałem AMD Athlona 64 3200+ Ktory rzekomo w testach(z agzet oraz net'a) był podobny do P4 3,2 E - jednak okazało się że np. w cinebech - AMD przegrywał znacznie z P4... - a cena nie różni się aż tak bardzo...

 

Na dzień dzisiejszy wybiore... P4

i nie patrz na to że niby biorąc AMD 64 będziesz przyszłościowy, bo kiedy wejdzie standard 64 bitów to twój "wielki 64 bitowy CPU będzie starym klamotem...:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enzo, wyprowadź mnie z błędu jeśli się mylę, ale mam wrażenie, że nie każdy może sobie pozwolić na zmianę sprzętu co kilka miesięcy, więc trzeba brać pod uwagę to, że zestaw jaki się w najbliższym czasie kupi powinien nam wystarczyć co najmniej na rok, więc takie coś jak "teraz sobie kupie P4 a jak już się system 64-bitowy zadomowi to sobie przeskoczę na AMD 64" nie jest chyba najlepszym wyjściem, no chyba że autor tego wątku ma fundusze na takie zmiany :) w sumie to można powiedzieć, że co by się teraz nie kupiło to to będzie zaraz stare, bo niedługo wejdą procesory dwurdzeniowe, jednak stare to nie znaczy złe, ważne żeby spełniło nasze oczekiwania i wystarczyło do naszych potrzeb

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś ma dylemat czy wybrać P4... czy AMD 64 to jednak posiada jakąś gotówke... ? - więc chyba za 1,5 - 2 lata będzie wstanie zmienić sprzęt na 64 bity? - to jest strasznie dużo czasu...

 

Próbuje wyjaśnić - że już AMD sprzedaje A64 na 3 różnych socketach, do czasu jak wejdzie na stałe Win XP 64 oraz oprogramowanie to - 3000+ bedzie już bardzo stare, i możliwe że odpowiednio szybka technologia będzie potrzebowała jeszcze nowszego chipset'u -itd. więc możliwe że i Socket się zmieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przykład mojej tezy podam:

 

Gdy wyszedł GeForce 3 - który wspierał DX 8.0 - jako pierwszy posiadal Pixel Shader... - i co? Zanim tak naprawdę był wykorzystany to weszły do produkcji karty Radeon 9700... które biły go na łeb? - więc po co kupować nowość skoro, na dzień dzisiejszy nie można jej wykorzystać?

 

Geforce kosztował gdy wyszedł jakieś 1600 zł - to tyle samo co Radeon 9700 gdy został wprowadzony, jednak cena GF3 była wtedy równa 500 zł...:)

 

To twierdzenie ma sens- jeżeli mówimy o środowisku Windows...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok polukam jeszcze na testy itp jak juz zakupie "cos" dam znac czy jestem zadowolony, tak czy inaczej, pewnie bede happy, bo przesiadka z celerona 633 na pentiuma czy amd64 to jak z trabanta na wyzej juz wspominane ferrari :). Ogolnie jasniej widze plusy i minusy obu przypadkow, zobaczymy ;), dzieki

 

ps. ogolnie kazdy ma swoje zdanie na temat sprzetu w oparciu o pewne doswiadczenia, testy itp i kazde zdanie sie liczy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

straszne glupoty enzo gadasz. nie wdaje sie z toba w dyskusje bo nie mam na to czasu i przede wszystkim sie mi nie chce. moze ktos inny sie skusi. zreszta kazdy i tak swoje wie...
więc dlaczego to piszesz? heheh lol!... - Gadam głupoty...hmmm - udowodnij...

Możliwe że w odróżnieniu od ciebie, miałem styczność z każdym z wymienianych podzespołów - a ty przestań czytać "clika"...

 

Pamiętaj żeby przy wyborze karty graficznej nie kupować - tanich "nowych" kart, lepiej kupić z allegro Quadro... jak już pisałem widziałem (nadal są) Quadro 4 700 XGL za 399 zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że opisałem działanie HT jako dwóch CPU - napisałem wyraźnie że w skrócie tak to wygląda - bo tak to działa w apliakcjach... nie wiem jaki jest poziom waszej wiedzy (teraz wiem że u niektórych dość niski) - więc nie miałem zamiaru rozpisywać się o HT...

 

Moja wiedza opiera się o testy które sam przeprowadzałem..., A jak sama nazwa mówi Wielowątkowość polega na tym, że CPU może rozdzielić swoją moc, by obsługiwać więcej niż jedną rzecz na raz... - czyli daje takie efekty jak maszyna wieloprocesorowa, kiedyś by uzyskać taki efekt należało się zaopatrzyć w conajmniej 2x CPU...

 

Nie obrażaj mnie sugerując że mogłem czytać BRAVO... - troszke pokory. Sam nie dysponujesz żadną wiedzą... (hmmm.. nie wiesz co to MIPS?... mało wiesz...tak wógole)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge wybrac tylko z MSI i Asus'a jesli chodzi o plyty glowne,

jaka wybrac i jaki procek lub dwa?

 

ten temat w kolko bedzie powtarzany bo co chwile pojawia sie cos nowego, dokladne przeanalizowanie wszystkich specyfikacji sprzetu, ktory sie pojawil i przeczesywanie kilkudziesieciu stron z testami zajmuje wieki, dlatego tez pytam Was o to...

 

Jaki kregoslup czyli plyta glowna i jakie procki?

 

pozdrawiam

 

P.S.

 

np. ASUS Skt 939 nForce4 SLI chipset PCIex16 SATA USB2 MoBo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótko i na temat

 

jesli: więcej modelujesz, pracujesz w maksie - to amd

 

jesli wiecej bedziesz renderował - p4 HT

 

 

sam max prawie wogóle nie korzytsa z HT - jak zresztą większość pluginów

(nawet prev animation) - ale za to render pięknie sobie pomaga z HT

 

np przy renderowaniu amd 64 3600 vs P4 3600 HT - szybszy jest HT o jakieś 17 do 20 %

 

natomiast jesli chodzi o prace w viewportach to HT się wykłada i mając np pIV 3,2 HT czujesz się prawie jak byś miał AMD 2700 XP

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem wszystkie posty i... mówicie tylko o prockach a nie ma prawie słowa o grafie. Jaki ona ma wpływ na modelowanie i renderowanie? W co lepiej zainwestować?

 

to taka pomyłka językowa przy tłumaczeniu, karta graficzna nie wspomaga programów graficznych tylko programy do obróbki video (od angielskiej nazwy - video card) :]

 

btw to wątek o procesorach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności