Skocz do zawartości

postać 3d: Oskarinek (nowa statuetka bitwy)


Rekomendowane odpowiedzi

o widze ze ciekwy OT na temat drukarek 3d powstal :D ja robie w tej chwili u siebie na wydziale taki model tylko ze odlewany z metalu. Istnieje u nas mozliwosc zrobienia gotowej formy na masie z piasku kwarcowego i zywicy (z plikow STL) poprzez tzw metode proto-typing'u chyba tak to sie nazywa:P) ktora nastepnie zalewa sie cieklykm metalem i gotowe. Niestety koszta sa dosc spre ale moglbym sie ewentualne dowiedziec co i jak. istnieje tez mozliwosc ze zrobicie model na drukrace...a u mnie mozna go zaformowac i odlac (oczywiscie jak zalatwicie materialy :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

piekne, piekne...rewelacja

korzystales z jakichs szkicy modelujac ta statuetke?? jesli tak mam prosbe: mozesz je pokazac, albo dac namiary?

PS. tez chce zrobic statuetke, ale jako wygrana w turnieju mojego klanu (wiking) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trosze pozno odpisuje ale czas mi nie pozwalal wczesniej tego zrobic.

 

Ciesze sie, ze Gotham w koncu zamiescil oficjalnie nowa statuetke na forum. Musze przyznac, ze juz ja wczesniej widzialem (we wstepnych fazach powstawania).

 

Tak jak myslalem, statuetka zostala odebrana pozytywnie przez Was wiec mysle ze poczynajac od aktualnej bitwy3d mamy nowa statuetke!

 

Dzieki Gotham!

 

A co do OT dot. skanerow 3d, zainteresowaliscie mnie tym :) Tomur. Swietnie jesli bylaby mozliwosc stworzenia prawdziwej statuetki! Daj znac co jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"kurcze Max3d ma nową statułetke...Fajnie by było gdyby ktoś wylał taką prawdziwą z brązu lub ze ZŁOTA!!!"

 

ta i jeszcze moze z diamentu ;) :P A tak wogole statuetka super... i rzeczywiscie fajnie by bylo przelac ja na rzeczywistosc :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja jestem pod rużym wrażeniem :) widać jednak że model się nadaje na tylko tego typu prace tzn jakiś odlew czy coś w tym stylu. te ostatnie proby tzn to co ja widziałem w innych działach (pewnie nie wszystko widziałem) to nei były udane.. ale to jest wypasione! tylko czemu taki psychodzeliczny motyw z tą statuetką ? :> to coś ma konkretnego oznaczać? :> Nie doszukuje się związku miedzy takim krolikiem a 3d, wcześniejsze statutek jeżeli chodzi o motyw bardziej mi pasowały. Chociaż sam nie wiem nie znam sie statuetkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raminez

Witaj kolego ...swietny gargulec widziem pare takich "brzydali " na zamkach i kosciolach...Twoj im nieustepuje ...co do napisu ponizej statuetki niejest on kiepski ...tresciwy i pasujacy do calosci ( widzialem pare aluzji)..jedynie co mi sie niepodoba ale w tym wypadku konieczna ( poniewaz przedstawia imitacje medalu ) tekstura...pozdrawiam i gratulacje pomyslu , kto ja otrzyma ???hahha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymodelowane calkiem ladnie nie ma sie o co doczepic ;) ..jednak uwazam ze troche jak na statuetke to sie troche tak zlewa, przy skali, jakiej jest to wyswietlane finalowo, to gdzies gubi sie sporo zeczy, :( postumencik troche jakby dolepiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok napis na podstawie satatuetki nie jest kiepski. jest prowizoryczny :)

 

co do swietnego modelu, przy zastosowaniu takich materialow moznaby sie pokusic o zrobienie oczu tak jak to robili starozytni w swoich posagach a nazwy tej techniki juz nie pamietam :)

RK pewnie bedzie wiedzial to w googlach mozna by poszukac obrazkow obrazujacych te rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thud- Proszę bardzo.

 

Adek- Zobaczymy jak to będzie, szczerze to tą robiłem do oglądania od przodu... Chodzi mi po głowie wersja pod odlew ale nie mam na razie czasu jej zrealizować... Hmmm, ale się postaram ;).

 

Jagoda- Chyba brąz wchodzi w grę ;), więc ważyła by swoje, tylko trzeba by to potem umiejętnie pomalować ;).

 

SCORPI- Thx. W moim odczuciu świetnie pasuje... I jest zdecydowanie najmniej patosiasta- i z tego się najbardziej cieszę.

 

Raminez- Thx, też uwielbiam te wszelkie brzydactwa nakościelne ;)... Zadziwiające na co sobie czasem pozwalali :).

 

protzent- Gubienie detali jest raczej nie do uniknięcia ;), musi być kompromis między ostrością a płynnością- I mi pasuje jak jest. :)

 

SansSerif- Fakt, prowizoryczny dobrze pasuje ;). A co do takowego rozwiązania oczu... Czy to już by nie była przesada? Znaczy taka przesada przesasdy... Ciekawy pomysł ale będę się upierać przy obecnym rozwiązaniu. ;)

 

Lt.Knysha- Thx.

 

 

 

Ok, a poniżej dodaję screen pokazujący jak to się na koniec odbywało (przy testowaniu polyspeed), muszę przyznać że soft świetnie się sprawuje, daje ogromne możliwości kontroli nawet bardzo ciężkich siatek.

 

 

 

Pozdrawiam,

 

 

a5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do takowego rozwiązania oczu... Czy to już by nie była przesada? Znaczy taka przesada przesasdy... Ciekawy pomysł ale będę się upierać przy obecnym rozwiązaniu.

 

przesada ale moze nastepnym razem.. :)

michelangelo robil serduszka

http://www.redmile.com/productimages/fullimages/fullimage27.JPG

http://graphics.stanford.edu/projects/mich/head-of-david/david-eye-qtrmm-ss.GIF

http://www.artlex.com/ArtLex/s/images/see_davdslefteye.GIF

http://www.jerrysartarama.com/images/Products/manikins/EyeSculpture.jpg

 

btw to ostatnie ujecie ze screena bardziej pasuje do zwyciezcy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności