Skocz do zawartości

scena 3d: Wizualizacja przyszłego pokoju.


David14

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem tydzień wolnego i postanowiłem zwizualizować mój przyszły pokój(w żeczywistości są tylko cztery puste ściany), robiłem go w ciągu trzech dni, brakuje jeszcze komputera(skrzyni) i klawiatury, a także wieży, dvd i lampki. Chciał bym jeszcze zrobić jakąś firanke i zasłony. Używam 3ds max 6 i rendera V-Ray, mam problem z ustawieniem grafiki bo wychodzą mi takie schotki na bokach boxów i innych, mam też problem z cieniem wychodzą takie paskudne kropki. Chciał bym zaznaczyć że to moja pierwsza wizualizacja. Screen troche marnej jakości.

Update1:Dodałem prowizorycznego kompa i kable(ale czrne i niewidać), obniżyłem gazetke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hehe nie no jest super a te "schodki to wyłączony antyalejzing(zapomniałem jak to się pisze) poprostu go włącz i będzie git tylko z włączonym aa ronderuje się wszystko o wieeeele dłużej.

PS.Powodzenia w dalszej pracy i życze ci takiego pokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we vrayu to nie bylby sam antialiasing, ale tez ustawienia image sampler.

tu:

http://www.spot3d.com/vray/help/VRayHelp150beta/render_params_imagesampler.htm

 

daj jakis glow efekt na monitory, bo dziwnie wygladaja.

 

nogi stolu wygladaja zbyt grube.

 

monitor na szafce nie ma kabla.

 

ksiazka na dolnym blacie stolu jakby sie unosi, efekt prawdopodobnie wywolany jest tym ze ksiazka sie nie styka z blatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niecałkiem AA + jakieś tam ulepszenia jest w Vrey ale to się tam jakoś innaczej nazywa ale moge się mylić bo z Vreya korzystałem tylko w wersji free i dość nie długo bo odkryłem mental rey'a który jest wydawał isę lepszy dla mnie.

A tak wogle to sama pracka jest spoko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest podobna: http://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?catalogId=10101&storeId=19&productId=10959&langId=-27&parentCats=10114*10294

Ale twoja wygląda jak z kamienia. Zaznacz chociaż te krawędzie, które maja być ostre i daj minimalny chamfer (dwuktotnie). Wybrałeś dość trudny model sofy (bez urazy). Może spróbuj z jakąś prostszą. Koniecznie odwiedź: http://www.threedy.com/site/forum/showthread.php?t=28260

 

PS: Plakacik spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój jak pokój. Sztuczny trochę, za ciemny, książki z boxów porobione bez tekstury, wszystko kanciate, rama okna za cienka, fotel decha nie do siedzenia, chyba że z kościoła wzięty, dziwna podłoga (nie wiem z czego zrobiona, kolor niby drewna ale nie wiadomo czy to deski czy panele) no i ten blat jak lustro. Chciałeś ocenę to masz. Ale może być fajnie jak się tylko przyłożysz.

 

PS. Mam dziś dołowaty humor wiec walę prosto z mostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tores daj na luz... facet dopiero zaczyna, a pozatym skąd wiesz, że te boxy to nie konkurencyjne proszki do prania a nie książki hm?

acha i jak by "Ania C" powiedziała jak zrobić ten "efekt glow" było by fajnie bo też jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest jakieś takie kanciaste i fabrycznie wręcz nowe, może postaraj się trochę postarzyć przynajmniej część sprzętów, co do kanapy to widziałem ostatnio fajny tutorial na 3dtotal poświęcony m.in. temu problemowi. Postaraj się ją nieco poprawić, bo teraz wygląda jakwycięta ze styropianu. Ale ogólnie mi się podoba, zwłaszcza jak na pierwszą pracę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności