Skocz do zawartości

satelitarne zdjecie twojego domu :D


boba

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy juz o tym nie wiecie, ale co tam - NASA czy ktos zrobil program World Wind, który pozwala zblizyc dowolny skrawek ziemii - dla Polski jest takie zblizenie ze 1 pixel to 25 m2 a dla niektorych miast u nas jest leepiej, dla stanow miasta mozna chyba zblizyc nawet tak ze 1 pixel to 2 m2 - wiec widac juz samochody nawet - jesli to kogos zainteresowalo to daje linka: http://worldwind.arc.nasa.gov/download.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

AG - z tego co wiem to nie

jim - wiele rzeczy da się dostrzec - np niewidzialne F117 na pasie startowym, lotniskowce w porcie, łodzie podwodne na powierzchni - możesz sie pobawić w szpiega ;) Nawet NORAD idzie zobaczyć (szkoda tylko że nad Area51 wyłączono dokładniejsze fotki - normalnie całe USA sa pokryte siatka USGS ale np nad Groomlake jest jedna wielka białą plama :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, juz mam 3gb zajęte, a trzy miasta zobaczylem ;). B. fajny programik, lubiem oglądać sobie chmurki ;] co ma urbana wlaczonego? szukam i szukam i znalezc nie mogę... ;/

 

A i jeszcze takie pytanie - jak ograniczyc downloada? np. chce zobaczyc 5km afryki a downloaduje mi pol swiata :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień satelite na usgs :)

 

a tak wogóle to zainteresowani wiedzieli o tym programi już troche czasu temu wiec niewiem czemu to w newsach jest newsem powinna byś wersja chyba 1.2 c która to umożliwiła współdzielenie plików i dzieki temu szybsze wczytaywanie obrazków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie o DX sie pluł. chociaż mam najnowszego:/ zainstalował jakąś łate. próbuje instalować i nie działa. Dlaczego on najpierw rozpakowywuje swoje archiwa z instalatora na dysk systemowy a później kopiuje do wyznaczonej przez nas ścieżki ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heheh LOL ja to ściągnąłem poszukałem mojego miasta i nie dośc że go nie zaznaczyli (pokazali tylko dzielnice) to jeszcze nie wiedziałem że idzie to aż tak zbliżyć:P (ja widziałem tylko nazwy miast i zielony kolor podłoża:D) i usunąłem:| ściagam jeszcze raz i zobacze dokłądniej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajnie te miasta można oglądnąć, ale jak już sie wejdzie w widok perspektywiczny to sie wszystko kaszani:| Mojego województwa w ogóle nawet nie zaczeło ładować jak zmieniłem na USGS (chyba całej Europy tak nie łąduje, a innych kontynentów jeszcze nie sprawdzałem)

a miejsca na dysku ogormnie dużo zżera:P

ale fajna zabawa z teog jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M@ri@194
nie wiem czy juz o tym nie wiecie, ale co tam - NASA czy ktos zrobil program World Wind, który pozwala zblizyc dowolny skrawek ziemii - dla Polski jest takie zblizenie ze 1 pixel to 25 m2 a dla niektorych miast u nas jest leepiej, dla stanow miasta mozna chyba zblizyc nawet tak ze 1 pixel to 2 m2 - wiec widac juz samochody nawet - jesli to kogos zainteresowalo to daje linka: http://worldwind.arc.nasa.gov/download.html

ja chciał;abym zobaczyć swój dom.jak to zrobić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

World Wind to program napisany w Managed DirectX. Nie wiem do końca jak sprawa wygląda na dzień dzisiejszy, bo nie miałem zbytnio czasu się tym bawić, ale przynajmniej kilka miesiecy temu MDX był dość niedokończony. Pamiętam, że nie chciały mi się odpalać programy napisane z jego użyciem, więc spędziłem kilka godzin szukając w necie rozwiązania i w końcu zrobiłem to tak: zassałem wersję DirectX-a redistributable z bodajże Grudnia 2004 roku, a na to wrzuciłem najnowszą i jakoś poszło.

 

a u mnie o DX sie pluł. chociaż mam najnowszego:/ zainstalował jakąś łate. próbuje instalować i nie działa. Dlaczego on najpierw rozpakowywuje swoje archiwa z instalatora na dysk systemowy a później kopiuje do wyznaczonej przez nas ścieżki ?!
Bo z World Winds jest pewnie wersja redist.

 

Samego World Winds nie ruszałem, na razie google maps mi wystarcza :].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności