Jump to content

[wnetrza]łazienka

Wielka_Siostra
 Share

Recommended Posts

Witam,

oto kolejna łazienka "dla ludzi";-)

Wrzucam to na architekturę, bo chcę poznać także głosy oceniające estetykę tego przestronnego wnętrza;-)

Projekt jest w fazie powstawania, więc bardzo prawdopodobne, ze się jeszcze z pięć razy zmieni. Jestem otwarta również na Wasze sugestie (no, ale klient ma ostatnie zdanie).

Trzyma mnie oczywiście budżet, stąd np. blat obłożony płytkami, a nie kamienny, same płytki to też dolne stany średnie;-) W tym wypadku jednak skromny budżet jest po mojej stronie, bo nie trzeba było długo namawiać klientki aby zrezygnowała z kabiny prysznicowej a`la castorama, koszty brodzika również odchodzą, a drzwi prysznicowe zrobi się u szklarza;-)

proponuję blat przy zlewie stworzyć nieco grubszy, takie 5cm wizualnie naprawdę wiele moze poprawić. koszty nie wzrosną aż tak bardzo, a ten na wizualizacjach jest troszkę zbyt delikatny. Może uda sie przekonać właścicielkę, do ciekawszych kinkiecików?

po lewej stronie zlewu przydałyby sie jednak płytki, za pół roku będzie tam w kącie syf.

ogólnie spoko, ale mam wrazenie, ze bardzo zachowawczo. niczym mnie nie ujęło,

pozdro.

Guest makbol

bardzo ladne i z gustem. Te drzwi na ostanim renderze to drzwi do natrysku ?

Mozna wiedziec czym renderujesz i w czym to wykonałas ?

bardzo ladne i z gustem. Te drzwi na ostanim renderze to drzwi do natrysku ?

Mozna wiedziec czym renderujesz i w czym to wykonałas ?

Tak, to drzwi do natrysku. Po prostu zamiast standardowej kabiny oddzieliłam część pomieszczenia ścianką umieszczając w niej drzwi prysznicowe. Uprzedziłam klientkę, że to może pomniejszyć optycznie łazienkę ( i pomniejszyło), ale nie miała nic przeciwko temu. Ja też nie mam;-) Projektowanie to sztuka kompromisów.

Renderuję - jak widać zresztą - VRayem. Wykonane w całości w 3DMAX R6.

Mało kto tu zagląda, ale może ktoś mi odpowie - skąd taka niska jakość obrazka? renderowałam na deafultowych ustawieniach VRaya, bez fotonów. Wyraźnie widać babole na suficie.

Użyłam dwóch świateł: Vray (za oknem) i omni ambient (no i GI;-). Na pierwszym obrazku włączyłam także direct, aby dać światło od okna.

Co należy zrobić, aby przy tak prostej scenie, z prostym oświetleniem, polepszyć jakość renderu? Chodzi mi o to, aby cienie były bardziej równomierne, wygladzone.

zmien sampling (subdivs) w opcjach switel (cienia)

co do projektu to mieszasz troche

ta krateczka tak jakby troche rustylana a calosc jakby nie ;)

odwazniej siostro, bo wszystkie lazienki imo troche podobne do siebie.

pokaz ze masz.... ;)

ps: blat zdecydowanie (optycznie) za cienki

edit: ludzie mecza ladny dizajn pralki a ty im to chowasz za jakas kratka :D

eh ja bym dal blat drewniany o grubosci co najmiej 6 cm, i ladnie wylakierowany, pozatym nie dawal bym takich swiatelek obok lustra bo totalnie nie pasuja do takiego typu wnetrza. Wieksze lustro bym dal. Te plyki rowniez mi sie nie podobaja:(

Co do modelingu wszystko spoko i podoba mi sie, dobre oswietlenie, fajne renderki.

Pozdrawiam

eh ja bym dal blat drewniany o grubosci co najmiej 6 cm

Domel, też bym dała, drewniany lub granitowy lub z jakiegoś odjazdowego ciemnego marmuru, jednak - jak pisałam - trzyma mnie budżet;-) Blat jest cienki, bo musi się zmieścić pod nim pralka, a poza tym ten brązowy półwałek jest cienki. No, ale mam w zanadrzu pewne rozwiązanie pogrubiające blat, niedługo kolejna odsłona;-)

Co do kwiatka, to musze się usprawiedliwić, ze to gotowiec, bo ja kwiatków robić nie umiem i cierpliwości nie mam;-) Co do doniczki to racja, zmienię materiał.

Co do renderu to próbowałam zwiększyć subdiv., ale renderowało się tak długo, że w 1/3 dałam se spokój;-) Babole zostaną.