Skocz do zawartości

Scena 3d:Osiedle


gregorjan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

coś kiepskie to osiedle, dopracuj domki, czemu we frontowych ścianach mają różnej wielkości okna, trawa jest jakaś nienaturalna, nazbyt zielonachyba, poza tym ten horyzont, niebo również sztuczne, czemu na przykład huśtawka po prawej rzuca cień, a domy takiego cienia nie posiadają, no i co to za jakieś palemki koło lewego bloku, to miały być drzewa???, poza tym jeszcze rynny jakieś dziwne, podobnie jak kulawe ławki

 

to parę słó krytyki, równym poradom co można by, czyt. trzeba by było poprawić

 

pozdro i powodzenia:)

 

EDIT: jeżeli masz zamiar coś dodać to po prostu edytuj poprzednią wiadomość, żeby nie zaśmiecać forum, to taka rada na przyszłość

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc:

jak długo bawisz się 3ds? bo:

*tekstury mi się nie podobaja

*trawa naprawde zamęcza ten obrazek i wszystko chyba najbardziej babrze:/

*popracuj nad renderem i światłem

*te alejki nie powinny się tak kończyć...myśle że powinieneś zrobic jakaś kopozycje z tych alejek i tych bloków więcej bo takie osiedle na wzgórzu to średnio:/

*ławki sa za waskie

*no i jeszcze pare innych...ale nie będe się czepiał szczegułów.

POWODZENIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Maxem bawie się ok 1,5 miesiąca.

-Co do ilości budynków to chyba na więcej mnie nie będzie stać... i przy tej ilości musiałem wszystkie parametry kurczyć w vraju, bo cały czas błąd jakiś wyskakuje.

(to chyba nie wina sprzętu bo mam procka 3Gb i ram 1Gb).

Ale i tak dzięki za te słowa krytyki ....przynajmniej wiem co zmienić....sorry wiem od czego zacząć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczal od poczatku. Po 1,5 miecha stac cie chyba na cos wiecej niz stawianie szescianow? Zacznij od modeli, tekstury zostaw na przyszlosc. Zastanow sie tez co chcesz przedstawiac w scenach bo w tej w centrum obrazka jest...trawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie dołoeać, ale ze wszystkiego podoba mi się tylko karuzela. Wszystko jest do poprawy: brak swiatla, cieni, słabe textury, alejki wystają ponad trawe, te huśdawki mają krzesełka zamocowane w jednym punkcie - za oparcie. Ja bym na taką nie wsiadł a dziecka bym nie puścił tym bardziej. Zrób coś z horyzontem, kolorami. Na parterze brak w ogóle okien.Co tam się znajduje? Ciemnia, czy kotłownia? Są jeszcze błędy architektoniczne i kompozycyjne, ale nie będę już męczył. Zrób jeszcze raz, ale budynek lepiej narysuj najwpierw, bo wymyślany na poczekaniu będzie słaby, Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie z krytyką

 

Gregorian -> napewno dużo siedziałeś nad tą scenką i jak na 1,5 miesiąca wiele się już nauczyłeś. W tak krótkim czasie nikt nie jest w stanie opanować wszystkich umiejętności potrzebnych do zrobienia takiej sceny. Myślę, że powinienneś zacząć od czegoś prostszego. Np. najpierw ładnie wymodelowana i oświetlona karuzela albo ławka, a potem całe osiedle.

 

PS: Kiepskie rendery, to napewno nie wima sprzętu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś wrócić jeszcze raz na etap modelowania.Musisz zrobić coś z tymi blokami bo proporcje w nich są zwalone, musisz to poprawić.Tekstury powtazają się na ścianach budynków i to strasznie razi.Na początku radze zebys pouczyl sie troche wiecej modelowania i dopiero pozniej bral sie za tekstury i oświetlenie.Powodzenia w dalszej nauce.Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami. Modelowanie najpierw a później cała reszta bo jak nas będziesz zarzucał czymś takim to tak cię zniechęcimy do dalszej pracy, że zostawisz maxa na długi, długi czas albo poszukasz innego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności