Skocz do zawartości

Wip : Portfolio - flash site


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

hello ... witam w watku w ktorym zapewne bedzie duzo smiechu ;]

 

chce zrobic sobie portfolio we flashu ktorego kompletnie nie znam ... ;]

 

na poczatku jakos tam zrobilem poczatkowy layout

 

wiem ze beznadziejny (Leru juz mi mowil) ale mam to gdzies ;] mi tam pasuje ..

 

logo%20kopia.jpg

 

teraz pytania

 

1. sa 3 buttony ... po nacisnieciu na galery chcial bym zeby pojawily sie thumbsy po lewej w 2 kolumnach a po prawej od thumbsów wybrana praca z galerii ... wiem ze pewnie trzeba dla butonow przypisac visible=false i w action script cos dac ... tylko co ? ;] chcial bym zeby wszystko pojawilo sie z lekkim przejsciem z opacity ... czy tam alpha ...

 

reszta , czyli klikanie w thumbsy zapewne bedzie podobna co do w.w.

 

czekam na sugestye ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Chodziło chyba o czcionkę...

A tak z mojej strony: Tło ujdzie w tłoku, ale krawędzie do dupy. Jest trochęzbyt pusto (nawet jeśli dojdą materiały, które chcesz umiescić). Poza zmianą czcionki radze coś zrobić z tymi kilkoma napisami bo jakoś się nie "trzymają tynku"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

buuu , odeslali mnie do tutoriali :>

 

dobra ... znalazlem cos ciekawego z linkow od Juniora ... tnx ... w sumie potrzebne mi tylko elementy do tego jak stworzyc menu nawigacyjne do strony ...

 

ok przechodze kurs strona web we flashu od podstaw ;] to bedzie masakra ;] jak cos zrobie to tu pokaze i bedizecie mogli sie posmiac ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin dlaczego sie upierasz zeby to byl flash ? :P

 

 

Co do liternictwa... http://antraxja-fonts.iweb.pl/index.php?show=categories - ja jako domorosly webdesigner z dwuletnim stazem ( ;) ) wrzucilbym na tego sajta jakas czcionke z dzialu "zniszczone", bo to co jest obecnie to ogle nie pasuje :P

 

Krawedzie to bym zmienil na takie bardziej "nowoczesne" w polaczeniu z ta sciana moze calkiem fajnie wygladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deus - moze troche nie lapiesz ;]

 

nie chce robic z tego portfolio sajtu o znakach drogowych , nic tam nie ma byc poniszczone ... jak to kumpel okreslil beton jest "brutalny" ;] tak to mzoe sprawia wrazenie ... dzieki wielkie za fonty ... napewno cos sie zmieni ... Leru mowil zebym nie mieszal tylu fontow razem ... ale logo zostaje ...

 

no coz ... zobaczymy ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.augustow.mm.pl/~marviz/Web/Untitled-1.html

 

yeah ... udalo mi sie stworzyc wstepne menu ;]

 

nie krytykowac samego layoutu bo to tylko wstepne cwiczenia z flashem ;]

 

po obejzeniu tutoriali z Lynda.com (tak lubie sobie zorać psyhe lektorem ktory co 5 min omawiajacym funckje objasnione w tym samym tutku) udalo mi sie dojsc do logiki tworzenia stron w flashu ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinie drogi. bardzo Cie prosze. zacznij od nowa albo zlec to najlepiej komus bo vizki robisz fajne ale z 2d to zupelnie lezysz. nie obraz sie ale nie kazda baletnica musi pisac rewelacyjna muzyke baletowa ;)

chyba ze robisz to dla zabawy to spoko, ale cos mi sie wydaje ze chcesz troche zarobic na vizkach :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterze drogi

 

ja na dole duza czcionką wywale "tnx to Peter muler for design" :>

 

a tak serio ... no pewnie ze robie dla zabawy ... a ze z 2d jestem zadki jak nie jedna kac-kupa to nie nowosc ;] ... nie mam co teraz robic wiec ucze sie powoli flasha ...

 

MOZE kiedys ktos mi pomoze pomyslec nad designem ;]

 

z reszta tak jak napisalem w poprzednim poscie ... layout to tylko przykrywka ... ;]

 

p.s. ja to robie dla was dzieci moje drogie ... posmiac sie mozecie ... (nie jedni pewnie do rozpuchu) ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek - osz ty skubancu jeden :P po tym co dla ciebie zrobilem , to ty tak do mnie ? :P

 

dobra ... zartuje oczywiscie ... podstawy mam juz opanowane ... jedynei takie male cwiczonko zrobilem ... teraz cwicze z action scryptem i juz umiem zrobic podstawowa nawigacje ... takze nie bój zaby ;]

 

jak co to moze kiedys tu dam cos kompletnego ... narazie schowam sie w zaciszu swojego kąta .. i bede sie produkowal ...

 

cya/all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co wy, przeciez nauka flasha nie trwa 2 dni to wymaga czasu.

A własnie moim zdaniem logo jest najlepsze, poniewarz bardzo szybko wpada w głowe(to tylko moje zdanie)

A no i powiedz w jakim flashu robisz, bo ja na poczatek polecam flash mx 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla galeri zrub tak!

1.pod butonami zrub lejera!

2.w tym lejerz zrou pustego klipa i nazwij go galery!

3.w instance name tez podaj galery!

4.butonowi galery wrzyc as on (release) {

tellTarget ("galery") {

gotoAndPlay(2);

}

}

5. otwouz klipa o nazwie galery i w pierwszym frame wpisz stop();

6.zrub nowy lejer i w frame 2 zrub klipa i nazwij go thub_1

7.otwuz thub_1 wzuc mala fotke

8.cofnij sie o jeden poziom do tylu zrub efekt fade in dla thub_1

9.i dopisz as stop(); w ostatnim frame w lejerze 1 naruwno z lejerem 2

10. otwuz klipa thub_1 nacisnij na fotek potem F8 i w convert to symbol wybiez button

11.otwuz tego butona i jeszcze raz F8 i tym razem wybiez Movie clip i nie zapomnij nacisnac ok

12.u gury w lejerz powino pisac up over down i hit nacisnij w frame up i potem nacisnij f5 2 razy

13. dozuc nowego lejera nad lejerm 1 i w pierszym frame w up narysuj kwadrat o wielkosci twojego malego zdiecia na zdieciu i przesun frame up (z tym kwadratem)z taka mala czarno kropka na frame hit!

14. w lejerz 1 w frame over powino znajdowac sie twoje zdiecie

15.nacisnij na frame over w lejeze gdzie znajduje sie toje zdieci i nacisnij F6 i zmien alpha na 70%

16.cofnij sie o jeden poziom i powinienes znajdowac sie w klipie thub_1

17.dozuc nowego lejera i w nim w pierwszym frame w as napisz stop();

18.zrub nowego lejera i nazwij go big i potem nacisnij na frame 1 zrobionego lejera

19nacisnij F6 i w frame 2 wzucasz duza fotke potem znowu F8 i convert to symbol wybierasz movie clip

20.naciskasz na frame 10 tego samego lejera i znowy naciskasz F6 a tego lejera ponizej przedluzasz tego samego frame co gurnego

21.w lejerze big w frame 2 powinienes miec duze zdiecie czyli klipa zmien alpha tego klipa na 0% i w frame 2 lejera big prawy guzik myszki create motion costam te pierwsze z gury

22.robisz nowego lejera przeduzasz go od paczatku do konca i w pierwszym i ostatnim frame robisz kayframe czyli f6

23.w pierwszym frame tego nowego lejera piszesz as stop(); i w postatnim to samo

24.do butona z malym zdiecim piszesz as

on (rollOver) {

gotoAndPlay(2);

}

on (rollOut) {

gotoAndStop(1);

}

 

24. ctrl + enter i sprawdzasz co ci wyszlo

25. jak nie wyszlo to http://www.flashzone.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinie sorki za zasmiecanie twojego watku(:D)

ale dzisiaj mam jakas faze na refleksje:D

watek rzeczywiscie powoduje lekki smiech(moze troche wiekszy);)

ale co mi sie podoba!! to twoje podejscie ludzie "pojerzdzaja" z ciebie:) a ty to przyjmujesz jak prawdziwy grafik!!;)

na serio super podejsscie tak trzymaj;);)

aha nie wiem co oni chca od twojego designe!! mi sie tam podoba

moze sa jakies bledy(bugi;) ale ze sie nie znam to ci nie poweim

jak dla laika to mi sie podoba

u mnie w szkole bys za to dostal 5!!(wiadomo jak dokonczysz;)) moze szkola nie jest jakas super ale jest

dobra koniec refleksji czy czegos takiego!!

zycze powodzenia wytrwalosci a flesh bedzie tak banalny(dla ciebie) jak vizki!!

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności