Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Fiat Uno(1-szy model)


Andree

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmm, co do elementow:

 

jak wpadniesz na mojego wipa (peugeot 607) to zorientujesz sie, ze ja robei to techinka \"wszo oddzielnie\"(taka moja nazwa wlasna:P) wiec problem oddzielenia od karoserii u mnie odpada

 

ale kiedys zrobilem bmw(smiesznie mi wyszlo;))jak jedna cala bryle i dodalem na niej zwykle splainy jako rowki, na szybkiego da sie przyjac, ale gdyu chcesz zorbic max realizm to ta techinak odpada

 

najlepsza jest chyab zerobic podwojna, cieniutka linie jako obrys np drzwi a nastepnie dwa razy ja wytloczyc(extrude) z warosciami minusowymi - wtedy sie wszo ladnie zaglebi tobie

 

ale teraz pozostaje zastanowic sie jak wykonac te zarysy drzwi owych i tu tez jest kilka sposobow, np. jeden mas zna wipie bmw 5 na tym forum, albo mnie czasochlonne - tworzysz obryz jako jedna linie a potem dajesz chamfer z mala wartoscia dodatnia i piekno ci sie dwoi:)

 

of course te linie tworzace obrys samochodu to jest ingerencja w twoj model, czylijesli jeszcze ich nei masz w siatce to musisz sie troszk epoglowic, aby ich dodanie nie chrzanilo ci siatki

 

czyli ta techinka extrudowania na minusie mozesz robic rowki w drzwaich, masce itp... po porstu tzra potrenowac duzo

 

co do szyb, to u mnie sa to albo zwykle plane\'y dopasowane do obrysu karoserii, ,albo od nowa tworzony kawalek siatki ze splajnow(plane uzywam do bocznych, a ze splainow od nowa tworze przednie i tylnie)

 

sorki jesli zagmatwane, ale mamusia mi co chwila zawraca glowe zaqpami itp, wiec moze byc nei skladny post, ale mam nadziej ze pomoglem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie nie znam sie na materialach...jeszcze!!!

ale jedna rzecz mnie starsznie razi, wszyscy,ktorzy dopiero probuja robic lakier tworza bardziej lutro blyszczace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

faldy staram sie powoli korygowac ,ale niektore sa wedlug zdjec(moze nie tyle co faldy ,a bardziej wygiecia-tylko musze je jeszcze dopracowac).

Ale prawde ze siatka miejscami jest nierowna bo pare razy sie zamieszalem ,ale stwierdzilem ze zrobie to na koncu.

W sumie dopiero teraz robie to ze zdjeciami bo wczesniej nie mialem :)

Thx for advice ;)[piwo]

 

A co do lakieru to zrobilem tak sobie dla zabawy,bo chcialem zobaczyc jak to wyglada.

 

PS.

Ile sie tobie renderowaly te sceny z lakierem ale nie koncowe?

 

PS2.

na razie zalerzy mi na skonczeniu tego modelu :)

Mysle ze troche sie nauczylem i next models will be better ;)

Domyslam sie ze chodzi o maske i kawalek boku.

To byl sam poczatek mojej zabawy z maxem.

Bo tak jak w temacie jest to jest moj pierwszy model i cokolwiek robione w maxie :)

Zeby nie sklamac to nie robilem nawet tutkow(moze 1 o 3d abstract :) )

A maxa mam jakos tak od tego momentu gdy dolaczylem do forum.

Tyle ze zaczalem z niego korzystac dopiero od okolo polowy kwietnia.

Niestety nie mam czasu na razie bo nauka i maturka w trakcie i trza sie uczyc.

 

No ale sie nagadalem :P

[uczeń]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AcidBoyXL

nie jest tak zle z tymi powyginaniami, pare godzin u blacharza i bedzie jak pupa niemowlecia.. fajnie bo widac duze postepy od poczatku do chwili obecnej, keep it up [spox]

 

pozdro [piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

renderek :)

powili ide,ale czasu malo jak na razie :)

 

PS

Mam pytanie jak zrobic zaglebienie na kola?bo nie za bardzo wiem jak sie za to zabrac jak probowalem to mi sie wszystko pogielo :/

 

PS2.

Swiatla zwalilem na maksa:(

Zobacze co sie da z nimi zrobic,ale chyba zrezygnuje na razie ze swiatel i zrobie na koncu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

\"wgłębienia\" robish tak

 

zaznaczasz linie trożąca nadkole

dajesz jakiś mały ujemny ( - ) extrude np. -0,5

potem jakiś większy np - 20

i znowu mały

 

to poto żeby ci sie nic nie wyginało :]

 

[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie zrobilem jeszcze dolnego rowka bagaznika bo chce najpierw zrobic swiatla.

Tylko nie wiem jak sie za nie zabrac,jesli macie jakies propozycje to chetnie przyjme :)

 

greetz[piwo]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za okna sie jeszce nie zabieralem :) taka prowizorka tylko :P

Jutro postaram sie poprawic.

Teraz malo czasu mam na maxa niestety ,ale zawsze troszke znajduje :)

 

Dzieki za rady :)[piwo]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx :)

teraz czeka mnie ciezka robota bo blaharka ;)

musze troszke go \"skantowac\",ale mam nadzieje ze sobie poradze.

Dzisiaj koniec roku wiec bede mial wkoncu czas na maxa :)))

Wprawdzie do szkoly to juz nie chodze od kwietnia,ale te matury i teraz jeszcze zalatwianie czesci spraw zabraly mi sporo czasu :)

A tu zdjątko uno ktorego robie(chociaz nie wszystko u mnie sie zgadza bo czesc robilem bez zdjecia)

 

IM001390.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe :)

nie popadajmy w skrajnosci,ten wozek to nie jest dokladna kopia fiata uno ,przynajmniej nie z tych nowszych.

Jedyne rzuty ktore znalazlem ,pochodza z jakiejs starej wersji(moze nawet nie uno tylko tipo,ale pisalo uno)

poza tym rzuty roznia sie bardzo od zdjec ktore mam z reala wiec ja juz sam nie wiem ktora to miala byc wersja :P

no i rzecz glowna to to ze jestem begginerem i postanowilem dokonczyc ten model,glownie w celach dydaktycznych ;)

Napewno nastepne beda dokladne :)

I tak mysle ze robiac ten model sporo sie nauczylem,jednak jeszcze duuuzo przede mna :)

Nastepne updaty beda pod koniec sierpnia/poczatek wrzesnia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności