Skocz do zawartości

Scena 3d: baza pustyna


misiold

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to daje najnowszy upgrate...to będze już chyba ostatni na jakiś miesiąc...

 

Jim mee hehe wymyśliłem sposub na wode...te koła co tam są z początku miały być szklarniami a teraz będą zbiornikami na wode O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej mam taki mały problemo prubuje zrenderować baze w mentalu z włączonym GI i standardowym AA rozdzielczości 640/480 a on mi kolejno takie komunikaty pokazuje i na sam koniec mówi dowidzenia. Posiadam 3ds Max 7.0 z zainstalowanym najnowszym Vrayem.

 

Bardzo prosze o pomoc bo właściwie niedaleko jest do końca a chce skończyć to to przed wakacjami (przynajmniej modeling)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh no tak dawno nic nie dawałem i se tak myśle pora coś tam zrobić tylko pewnie jak będe chciał całość zrenderować to mi znowu wyskoczy ten idjotyczny komunikat.

No ale dobra jakoś poszło i daje pare renderków , jeszcze jedno na obrazku tym ogólnym to nie ma wszystkiego co jest już zrobione i te kule to nie wiem czy dać mniejsze czy zostawić takie bycze ale są wersje z małymi i z dóżymi więc jak się uporam wreszcie z moim problemem to pokaże baze w 90% swego blasku (jeszcze textury chyba się popłacze).

 

I pamiętajcie niech moc będzie z wami...zawsze

(a dokładnie 18/19 maja :P buhahaha)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh problem tej sceny polega na tym ze idziesz kolego na latwizne, sieczesz greebla gdzie sie tylko da, i stad te problemy z pamiecia, Nienarobiles sie zbytnio przy tej pracy. Pomysl to jedno co Ci sie liczy reszta to kwesta ilku godzin pracy, lepiej by bylo gdybys zamiast greeblowania zrobil pozadne textury bump i displace, choc to drogie mocno obciaza kompa przy renderze i tez moga si epojawic takie kwiatki jak ty miales, rada moze byc taka ze zrob scene wielo planowa i wtedy masz nieograniczone moliwosci,,, pozdro,,, a tak pozatym to bardzo fajnie wyglada: ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo rany KoMic to mnie zdołowałeś chłopie wracam styrany ze szkoły a tu...

A na serjo to faktycznie bezmyslnie troche tym greeble wale ale chyba znalazłem inny sposób, nie wiem czy lepszy ale sprobuje zrobić tzw. normal maping (tak to się chyba zowie) ktory jest załączony do maxa 7, pozwoli mi to na zmiejszenie ilości poly i zachowanie w miare szczególów a jak to nie wypali to zrobie jak mówisz, możesz być pewny, postaram się dostosować do twoich uwag jak najbardziej bo uznaje cię za wieeeelkigo profesjonaliste.

 

Baton no oki oki następne będą bez choć mi się strasznie poodobają ale jak mówisz, ze nie to nie.

 

Jim mee no będzie około 1 mln :P czy jakoś tak a;e dokładnie to potem powiem bo miałem niedawno reinstalke okienka i musze sie pozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No narazie problem z brakiem pamięci jakoś udało mi się rozwiązać i brałem się za taxturing samej bazy. Ale jak to zazwyczaj bywa okazało się to znacznie cieższe niż myślałem i zabrałem się za krajobraz a właściwie samo podłoże(czyt.grunt). Renderowane na zwykłym maxowym rendeże i cały teren ma jakieś 6 tyś face.

 

PS.Sorkiza blura co poniegdzie Baton, nie mogłem sie opanować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności