Skocz do zawartości

Scena 3d: baza pustyna


misiold

Rekomendowane odpowiedzi

Scena cała zrobiona w maxie 7 i przy użyciu modyfikatora greeble. będe dawał upgraty jak tylko często moge.

byłbym rownież wdzięczny za uwagi, krytyki oraz odpowiedzi na pytania jeśli czegoś nie bede mugł zrobić.

Tak jak powiecie tak zrobie, postaram się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no fak mało się rozgadałem na temat pracy:)... więc tak fakt jest tam greble, zinspirowane StarWars EP13 (Kto oglądał?) renderowane(dobrze napisałem?) w Vray modeling w Maxie 3 (bo jakoś się przyzwyczainłem) i nastepnie przeżucone do 7 pustynia to zwykły noise i mgła na 1 i 2 brazku to zwykły fog z dodatkowym noise a ile to ma poly to nie powiem bo tak serio to nie wiem :)ale dużo:P aha to co poradzicie to zrobie za miesiąc troche sam dołoże bo do egzaminu gimnazjalnego się przygotowuje i liceum szukam (liceum plastyczne w Supraślu jak ktos tam chodził/chodzi prosił bym o kontakt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne , but

zwróc uwagę na :

skoro te sześc ala sześcianów po zewnętrznej tego otwrtego półkola to pewnie komplexy mieszkalne i w stosunku do Twojego obiektu i inncy temu podobnych sześcianów tam wnioskuję że są one kilku piętrowe , to cały model jest zdecydowanie za mały w stosunku do wydm . Jak nie chcez ruszać wydm , daj tam jakieś sześciany z sfera na ziemi wielkości :P , nie wiem czego .. małe just , żeby ocenić skale jakoś szybko , jeśli chciałbyś napisać ze to inna planeta. Wygląda jak modelik który upadł na plaży (proporcje)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech no faktycznie troche za dóże te wydmy ale kierowalem się widokami z "powroru jedi" tam na tatooine też były bycze wydmy ale chyba faktycznie troche przegiołem, postaram się to poprawić i dodać pare budynków na samej bazie i piasku ale to za miesiąc jakiś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe jak dają to trzeba brać...mój mail [email protected] dzięki bo okurat tylko plany X-Winga miałem aha a co do modelu no może on i prosty jak narazie ale jeszcze nie gotowy w 100 i jak narazie jest on w stanie "surowy ze tak powiem... więc jest spora prawdo podobność, że sie poprawi a jak by co to obr.3 to ogulna wizja i może kadr zmnienie...acha i nie powiem, że jestem początkujący bo takie wykręcanie się nie masensu...co nie zmnienia prawdy, że jestm początkujący :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem , wiem ... brakuje tu wiesz czego ... Popatrz .. to jest OGROMNA stacja gdzieś na pustyni ..

1.daj powietrza w kadrze .

2.to musi na czymś konkretnym stać ... a wygląda jak by wisiało w powietrzu lub było wbite w wydme tylną częścią .

Zasugugeruję że mogłbyś skomponować ją z jedną dużą wydmą ... tył przysypany , a przó .. no tak trzeba by coś z przodu domontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe zaczołem zupełnie od nowa i użyłem Vray narazie bez piasku bo bo bo musze nad nim popracować:) aha i nowe zrobiłem bo trezba se w końcu było zrobić małą przerwke.

Aha i model narazie bez sczegółów i bez greeble(którego dodam dopiero pod koniec modelingu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu jakiś upik, dobrze się zaczyna, szkoda że od nowa, ale musze też powiedzieć że poprzednia baza nie za bardzo przypadła mi do gustu, a tak dla ścisłości mort, blueprint'y które im wysłałem były w formacie pdf, w związku z czym przy powiększaniu nawet do 6200% pierwotnej wielkości, obraz nie rozmazywał się........shot out

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh Jim mee, no tak co do line to na początku koncept faktycznie taki był...ale zara potem pomyślałem, że jak bym dał takie eee silniki antgrawitacyjne to by kurcze fajnie wyglądało (szkoda, że ich nie widać ale postaram się przy następnej przerwie od nauki coś pokazać). lpshinoda hehehe fakt długo to trwało ale rozumiesz musze się uczyć bo chce się dostać do w miare dobrego liceum itp. więc sorki za czekanie, a zbudowałem nową bo mi po pewnym czasie też obrzydła, no i w końcu użyłem Vray'a, no i co do blueprint'ów to te lpshinoda są lepsze ale i tak poszukałem pare innych (z" innych" stron). no to tyle za jakiś nieokreslony czas dam więcej, dzięki za posty i wogle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra pokarze wam jak widze koncept umiesczenia silników anty grawitacyjnych, jescze nie zdycydowałem się na 100% wyglad silników ale rozmieczenie będize wokół eee placów do których potem(stwierdzenie potem to to, że dużo potem) dodam greeble. jakieś uwagi krytyki lub coś mile widziane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na przyszłość misiold edytuj poprzedni post dla oszczędzenia miejsca na forum, moim zdaniem nie powinieneś dawać śmigieł, po drugie inni są chyba ślepi skoro nie widzieli tych silników, po trzecie.... i chyba ostatnie zostaw te silniki, tylko zrób tak, żeby przy swoich wierzchołkach, czyli tym końcu bliżej ziemi, były może ciut szersze

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha zwycięstwo pół godziny męczenia się z netem i udało się chura.

Bez zbędnych gadanin przedstawiam wam pana Silniczek, Silniczek Śmigiełko.

Pozostanę przy śmigiełkach, bo mi się spodobał pomysł...Umieszcze bazę miasto po prostu w innym miejscu na skale albo wodzie :P

lpshinoda masz dobry pomysł zrobię to w drugim z trzech miast, które chce zrobić.

pozdro for all i dzięki za udział i takie tam zwroty grzecznościowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeskalwałem to w oku i łał .. może być super . Jendną uwagę miałbym do tych kwadrarów poextrudowanych na głównej wierzy... może byś z tego tarasy porobił ?? Ale jest oki tak jak jest. Ile masz poly ??? ile chcesz mieć poly ?? i czy będzie Animka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak fajnie, że wreszcie coś napisaliści tym spowodowaliście u mnie naprawde wielkiego banana na twarzy...co do wierzy koncept był taki by wirza wygladała na masywną...ale jak mówicie to będzie więcej szczegółów. "sanki" tak to greeble poprostu nie chciało mi się robić tego ręcznie jak modyfikator zrobi to równie dobrze.

"Jim mee" o co ci chodzi z tymi tarasami pokaż a sprubuje zrobić to co mówisz.

Jeszcze raz dzięki za posty i postaram się po testach gimnazjalnych zrobić większy upgrate.

Pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche ciężkawo to wytłumaczyć i nie chce ingerowac w Twoj model za ostro .. ale te linie zaznaczone na błękitnawo , to linia potencjalnego tarasu , na którym dowolnie możesz zabudowywać architekturą, JAKIES WEJSCIA , takie "indysko wysokie". płaszczyzny na zielono bym wcisnął w miarę możliwości / w stosunku do ew. tarasu.

 

 

P.S.

wiesz to jest B.daleki kadr , ale jak przelecisz kamerką bliżej mogą dodać fajnego efektu... to że pustynia jest do okoła nie znaczy że jakieś faje wiszące bluszcze czy coś nie mogłyby z nich "wyciekać"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że tylko tyle dałem ale niemaiałem czasu na maxa bo testy już jutro (26/27 kwietnia) a ja się strasznie stresuje (choć nie wygląda), fajnie by było jak byście chłopaki trzymali za mnie kciuki i za całą reszte gimnazjalistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra mam małe problemo, otóż moja wierzyczka nie podaje się w całości modyfikatorowi greeble (czyt. nie które ściany nie chcą) na renderach niżej pokazuje które, może ktoś zna odpowieć.

 

Aha i Egzamin poszedł dobrze, choć nie tak dobrze jak chciałem, sorki, że tak się z nim wspominam ale no wiecie dla mnie to taka pierwsza ważna chwila.

"lpshinoda" you are so good man. god love you man

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odwrócić normalne (chyba że już próbowałeś). Też kiedyś miałem podobny problem i pomogło. Wystarczy zaznaczyć te niewidoczne powierzchnie, kliknąć p.p.m. i w menu wybrać "flip normals"( o ile dobże pamiętam ) powodzonka, fajny pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim dopiero dzisiaj siadłem do pracy i już daje wam jakieś tam upgraty... dałem se narazie spokuj z główną wierzyczką i zajołem się tymi pozostałymi...

Zastanawiam się tez od dłuższego czasu czy nie zrobić z tego jakiejś fajnej animki...ktoś tu nawet mówił, ze to fajnie by wyglądało ale chyba niepodołał bym temu sam, przynajmniej teraz, powiecmy gdzieś tak na wakacje... więc jak by już powstawała to ktoś by musiał pomagać.

 

Narazie jednak oceniajci to co powstało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności