Skocz do zawartości

scena 3d: Łazienka


technoon

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!

 

 

zaczałem robic łazienke... jeszce bedzie w niej muszla i dodatki jakies wieszakiitp. Ale chciałem zobaczyc czy poradziłem sobie ze swiatłem i chciałem wyrenderiowac i jak właczyłem o 2:45 to do 9:20 policzył mi tyle!!

 

cos nie tak

 

mam celerona 1500mhz i 512 mb ramu!!

 

renderowąłem w 800x600

ponizej ustawienia materiałów chyba ze scianami cos nietak :/ materiał scian to multi sub materiał z bitmapa i bumpem i mapa odbic z ustawieniami jak na rys. swiatło to zwykłe omni pod sufitem ...

 

 

dlaczego to sie tyle liczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Częściowo długi czas obliczeń może być spowodowany dwiema ścianami nawzajem się odbijającymi (jakby lustra). To może zabić obliczenia. Dodatkowo, materiał jest standard ,nie Vray czego niestety Vray nie lubi. Mapa Vraya na kanale reflection to ostateczność. Jeżeli nie musisz nie stosuj materiałów standardowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM!!!

 

zamieszczam update zmniejszyłeł subdiv w materiałach scian i juz liczy szybko :) dziekuje za pomoc...

 

tylko niewiem dlaczego sie popsuła szawka pod zlewem?? jaies czasne a drzwiczki to zwykły plain...

 

to w rogu to brodzik ..ale jeszce bedzie kabina i muszla :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

 

kolejny update...

jeszcze planuje zrobic baterie prysznicowa w kabinie...

 

z tymi szawkami to nie wiem co jest grane..?? wywaliłem stare wstawiłem boxy i dalej cos nie tak...:/ w zlewie krew jest jjakby kto sie pytał :p nie wiem kto napuscił :)

 

 

aha moze to zbyt smiałe pytanie :) ale czy p[race w finished work samemu sie wstawia czy moderator je przenosi?? jak uzna ze sa dobre??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie fajnie :)

 

ale : kadry jakies nie przemyslane 4 z niech prawie takie same. cos z tymi dzrzwiami od kabiny jest nie tak (jakos dziwnie sie lamie). ta szafke kolo ubikacji bym obrocil o 90 stopni i pod sciane wstawil. podloge zmienil, jakos tak strasznie monotonnie jest. moze jakis chodniczek wstawil by cieplej bylo, bo takie wrazenie chlodu sprawia ta lazienka. a moze wystaczy tylko kolory zmienic.

moze okno wystarczy dostawic ...

bo rendering chyba bez zarzutu. fajny efekt na kafelkach choc jak dla mnie za bardzo blyszczace (czyt. zmien na bardziej matowe)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XXI wiek to minimalizm- ma ktos z was chodniczek w łazience??!! ktos tego jescze urzywa??

 

po co jak jest ogrzewanie podłogowe??!!

 

 

kolory?? scian dobrze rozumiem???.

 

 

aha i przy okazji....

niewiem co sie stało ale w maxeie jak renderuje to nie wyskakuje mi okienko w którym jest obrazek który renderuje. Efekt renderingu moge zobaczyc dopiero jak skończy liczyc do pliku. Gdzie to sie włącz?? w kazdym renderze tak mam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności