Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Fiat 500 cabrio


Bubu

Rekomendowane odpowiedzi

lpshinoda-->to fakt jeszcze nie ma, ale jeszcze nie ma 90% innych części ;P

A teraz mógłby mi ktoś powiedzieć jak rowiązać mój problem?? Chodzi mi o to, że jak wstawiam zdjęcie do scenki tak jak tu wyżej to samochód ma badziewne odbicia, a w zasadzie to wygląda jakby był przezroczysty, bo takjakby odbija to co jest za nim a nie przednim ;(. No to pomyslałem sobie, że w env materiały wsadze ćoś innego niż obrazek w enviromencie sceny i to pomoże a jednak gó.... Rozumie ktoś o czym mówie?? Dziś dam lepszy przykład (wieczorem, albo jutro rano ) POMOCY PLIZZZZZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 97
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

hmmm co do mapy to raczej kiepsko bedzie tu autko wkomponowac, a przynajmniej prawie go widac nie bedzie, a i reflekty specjalnie nie wyjda bo to zwykle zdjecie, a nie srodowisko :/

 

-edit-

 

no i nie da sie rozwiazac twojego problemu - odbic wlasnie na tym zdjeciu nie uzyskasz bo nie ma sie co odbijac :P jedynym wyjsciem to spheryczna mapka hdri albo scenka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba proście sie nie da wytłumaczyć ;) jeśli dobrze zrozumiałem to będzie coś takiego

 

11me.jpg

 

21go.jpg

 

albo hdri w enviromencie - z tym że to nie będą te same odbicia co masz w tle ( nie z samej fotki )

 

ps. grip i niemów że sie nie da jak niewiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisze że jestem pro, ale nim dam na forum odpowiedź na czyjeś pytanie to szukam w necie etc jakiegoś info na zadane pytanie, poszukaj sobie Waszych postów, jeden uczy nas co to jest rendering sieciowy, a drugi jak ubrankami robic modele czy cokolwiek to mialo znaczyc w Twoim czy jego przypadku, bo niewiem który z Was to pisał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EEEEEEEEEE ładnie się tu dzieje widze ;P Heh wielkie dzięki HINDUS GRIPI i reszta ;P Spox poprubuje, ale własnie chciałem załatwić to samą mapką a widze że się nie da ;( Ok jeszcze raz dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zaraz dostane zje........ za to , że nie robie modelu tylko bawie się w oświetlenia i lakiery ;P Ale jakoś narazie nie mam pomysłów "co dalej" a nie chce spieprzyć modelu do końca ;P, no i do tego dochodzi to, że tak jaby mam z głowy szkólke (jeszcze "tylko" maturka buehehehe) No i troszeczkę musiałem się odsterować a co za tym idzie.......to chyba wiadomo ;P No dobra bo troszeczkę się rozpisałem, a chciałem się dowiedzieć xczy wogóle ide w dobrą strone?? Czy wszystko jest do du**?? Aha no i render nie jest aż tak ziarnisty to wina kompresji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miniaturce naprawde wyglada bardzo przyjemnie:0 ale na powiekszeniu juz cos nie gra a jest to napewno lakier:) Dlaczego swieci sie po stronie gdzie jest cien? i nie powinno byc zadnych refleksow?:)

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miniaturce naprawde wyglada bardzo przyjemnie:0 ale na powiekszeniu juz cos nie gra a jest to napewno lakier:) Dlaczego swieci sie po stronie gdzie jest cien? i nie powinno byc zadnych refleksow?:)

POZDRAWIAM!

Hmm może masz i racje (napewno masz racje że lakier jest coś nieteges ;P), ale spójrz na samochodzik który stoi w tle i na jego refleksy ;) PO stronie gdzie jest cień też odbija :) ALe chyba powinny być troseczkę mniejsze to fakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEhehe spox ;) Srodek mam zamiar robić tylko, że miałem już ze 4 podejścia do środka i nic mi nie wychodziło ;( Może dlaetego że robiłem za każdym razem bez rzadnego konceptu ;P Heh no ale już troszeczkę środków zebrałem i coś powinienem niedługo wrzucić (w poniedziałek MATURA ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek srodka niby 4 boxy a ma to już około 80 tyś faców :/ No i nie wiem za bardzo jak ja to spasuje do tego karła ;P No ale mam nadzieje, że jakoś mi pójdzie :). Jak widać niektóre części jeszcze dojdą, a niektóre to jeszcze prowizorka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

fiat 500 tez go mecze...:) nie widze wybrzuszenia na masce...:> Lakier spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80k face??

z podobnym efektem mógłbyś zrobić z 8k

gdzieś ty tyle tam wpakował??

 

ale dobra jak ci tylko komp chodzi to może być

popraw tą ośmiokątną skrzynie biegów (chiba że taka ma być)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRiPi-->początkowo tak, ale juz prawie na samym początku zwątpiłem i zacząłem robić sam ;)

Marvey-->mam taką cichą nadzieje, że zejde duzo z tej liczby :)

George82-->tak samo jak nie widać tu dachu ;)

A tu takie tam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Ci powiem mój drogi przyjacielu... Całkiem ładnie Tobie to wyszło, ale mógłbyś jeszcze nad tym trochę popracować... W każdym razie bardzo ładnie Ci to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość George82

Wlasna inicjatywa zawsze była dla mnie najwazniejsza... ;) Faktycznie opony zmien...;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie :)

Chudy-->tył jest biedny bo nieruszany ;)

Marvey-->specjalnie dla ciebie nowe oponki ;) ;P

George82-->patrz wyżej ;)

KamillM-->niska rozdzielczość. No to fakt bo są to obrazki panoramiczne w rozdiałce około 1400 na ileś tam ;P

No i ten nieszczęsny środek ;( Tak jak myślałem będzie bardzo trudno go zeskalować do tej "kruszyny", ale mam nadzieje dam rade :) No i chyba pomożecie?? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm

RUMUN-->za cienki?? Jest napewno dokładnie taki sam jak na blueprintach jakie posiadam(jeśli chodzi o "grubość", a może tak się wydawać przez to ujęcie ;) I to że nie ma dachu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu znów dopadłem ponoramiczne zdjątka :)

ff4es.jpg

fefef8lg.jpg

fiaton9hq.jpg

niektóre materiały leża, ale jeszcze ich nie poprawie bo jutro maturka z maty ;( ;P hehehe Miałem jeszcze troszkę podretuszować w Corelu, ale daje czysty render bo nie mam juz siły na nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BA Hindus dopiero dopadłem (czyt przełamałem się i przekonałem do vray'a i jak widaćzbytnio jeszcze nie potrafie się nim obsłużyć ;P) Wyszło jak wyszło, mi sie podoba chociaż też widze błędy, ale co tam. Początki trudne są ;) I jakie odbicie nad lampą?? Chodzi o to dookoła tego chromu?? Czy już na lakierze??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności