Jump to content

Glow na jasnym ( bialym ) tle -> HELP!!!!! - musi być sposób


mr.funky

Recommended Posts

Czesc, wiecie moze jak zrobic glow ktory by swiecil tak samo na bialym jak i ciemnym tle? ( chodzi mi o zwykla line z textura 100% biala i nalozonym glowem - grandient.. )

 

p.s - wiem ze juz sie jiedys o to pytalem ale nie uzyskalem satysfakcjonujacej odpowiedzi :) - wszystkie sposoby nie dzialaly :/

Link to comment
Share on other sites

Niestety ale problem jest bez wzgledu na to jaki mam kolor glowa - niebieski, czerwony.. wszystko jedno - kolor znika zaraz gdy znajdzie sie na bialym tle. Kto nie wierzy niech sproboje zrobic takiego glowa z bialym kolorem w enviorment... :)

Link to comment
Share on other sites

Niech mnie ktoś kopnie bo chyba jakaś ciemnota mnie dopadła... nie kumam o co Ci chodzi mr.funky...

Dziwisz się, że jak masz białe tło i dasz białego glowa to on znika? albo, że dasz kolorowy glow na białym tle to znika? hmm... no faktycznie dziwne :D

W AE możesz złożyć kożystając z trybów mieszania podobnie jak w Photoshopie. Jeśli masz czarne tło i jasny glow to daj tryb Screen. Będzie oki.

Link to comment
Share on other sites

Kris_R to chyba jasne ze nie mam białego glowa - mój glow jest CZERWONY i nie chce swiecic na bialym tle.... mam nadzieje ze jest jakas funkcja w maxie ktora by rozwiazala ten problem bo na AE nie znam sie za dobrze

Link to comment
Share on other sites

W grafice i nie tylko biel jest rzeczą względną, zmniejsz wartość bieli tła o jakieś 20 i wtedy rozbłyski (glow) będzie jaśniejszy (Oczywiście w trybie Add). Jeśli Glow ma być innego koloru to lepiej jest użyć trybu Multiply (w samym efekcie -> Glow operator). Zawsze jeśli się robi kompozycję z białym tłem to trzeba sobie zostawić zapas jasności żeby coś mogło błysnąć - zwiększyć jasność. I nie przejmuj się że to będzie trochę szary kolor, poprostu przyciemnij wszystkie inne elementy kompozycji króre są białe.

Link to comment
Share on other sites

albo ustaw environment na czerwony (podobny jak ma Twój glow -jeżeli ustawisz czarny backgrnd to glow będzie lekko podbierał kolor tła i będzie w efekcie czerwony glow z brudną "poświatą") i wyrenderuj obrazek z kanałem alfa- następnie nałóż go na biały background i bedziesz miał idealny czerwony glow na białym tle :)

pozdrawiam

p.s. jeżeli chcesz zapytać jak wyrenderować kanał alfa to odpowiadam - zapisz klatki jako pliki tga (32 bit) albo tiff - w innych formatach nie będziesz miał alfy.

Link to comment
Share on other sites

To ma być pojedynczy jpg? Zaimportuj do Photoshopa i dorób glowa, albo do Corela, lub Illustratora, zrób ciemno czerwony obiekt w kształcie glowa, ale nieco mniejszy niz glow, (domyślam się, ze to moze być miecz laserowy), zamień go na bitmapę, dodaj gaussa, nałóż odpowiednią przezroczystość, a następnie całośc wyeksportuj jako jpg. Tylko pamietaj, że po eksporcie jakość obrazu będzie niższa, więc obraz pierwotny, bez glowa zrób w odpowiednio wysokiej rozdziałce. :) Pozdro. :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy