Skocz do zawartości

Scena 3D : Zdjecie kontra vrey


Marek G

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Ostatnio zaczełem się bawić vreyem i za zadanie postawiłem sobi zrobić wizualizacje podobną do zdjęcia .No i niestety mam problem efekty mnie nie zadowala nie tego czegoś(klimatu,cieni i światła ) czyli wszystkiego.pomocy jak nalezy go ustawić by było dobrze

ja dałem 1 światło target spot z cieniem vreya.załanczam fotke i wizualizacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Zmniejsz w podłodze wartość glossiness bo masz za ostre odbicia. Dodaj do niej jakiś bump. Na niższych blatach jest rzeczywiście inny kolor tak jak zrobiłeś ale i on posiada odbicia których nie włączyłeś. Dodatkowo do nich musisz pobawić się Falloffem a w nim włączył bym fresnela który daje większe odbicia gdy się patrzy na płaszczyznę pod większym kątem. Ogólnie brakuje w twojej scenie odbić różnego typu i jest przez to trochę za ciemno.

Na razie tyle

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jeszcze jedno czy w takiej aranżacji najlepiej dawać materiały same vray-owskie(czy one przyśpieszaja rendering?i czy dzieki nimi uzyskuje się realizm w aranżacjach?) i jeszcze jedno ile świateł najlepiej dawać do takich wnętrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mi sie wydaje ze najlepiej to materialy v-ray, raczej nie przyspieszaja renderingu tylko spowalniaja ale realizm jest wiekszy. Co do swiatel to bym dal jakies 2 bezposrednio w oknie i 1 poza scena (znaczy poza kamera czyli swiatlo skierowane na pokoj ale tak jakby zza plecow kamery :)). Ja bym tak to zrobil. Ale sluchaj specjalistow :]. A materialy to na podlogo dal bym cos z duzym glossinesem (tak z 8) i wiekszy reflekt w materiale stolu tez z glossinesem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności