Skocz do zawartości

szklanka


TrojkaT

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Kopiując poligony wymodeluj kształt tej cieczy i nadaj materiał - musisz sie troche pobawić żeby wyszedł fajny a jak chcesz iść na łatwizne to materiał water ze zmienionym kolorem, albo inny gotowy z raytraców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misisz to sprawdzić ekperymentalnie. Jako materiał wyjściowy/przykładowy możesz użyć np water w raytreaced2. Współczynnik rozszczepiania dla wody wynosi 1,33 ; dla alkoholu 1,36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mat. editor jak wezmiesz open masz do dyspozycji różne materiały, m. in. raytraced i tam poszukaj materiału podobnego do wody. Brazil widzi standardowe materiały. Spróbuj tez z brazil glass albo brazil mlt i pobawić sie parametrami i mapami raytraced. Gdzieś jest tutorial do wody. Chyba na tej stronce. Można zrobić tak, że materiał jak sie patrzy pod kątem prostym jest przezroczysty, a jak pod innym to zaczyna odbijać. Zajrzyj tam.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K...a TrojkaT, weź coś zrób sam, a nie pytaj sie o każdą pierdołe na forum, co teraz mamy ci napisać dokładne ustawienia shadera, może jeszcze z screenami żebyś sie nie przemęczał przy szukanieu odpowiednich opcji albo jeszcze lepiej - zapisać materiał, weź nie przesadzaj, bo jak czytam twoje posty to myśle czasami, że jesteś jakiś niedorozwinięty, czy coś...

Sorry, że tak brutalnie, ale musiałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej mam pytanie bo patrze na te wasze ''dzieła'' 3D i pomyślałem że też chce się pobawić w takie coś:). Właśnie ściąga mi sie jakieś 3D studio max 7 czy to dobry wybur? Bo ja jeszcze nic o tym nie wiem.Jeśli ktoś chciałby udzielic odpowiedzi to prosiłbym:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak już napisano, nie rozmawiamy o piractwie, crackach, kradzieży etc

2. Sądząc po twojej wypowiedzi zastanawiam sie jak długo wytrzymiesz w 3d, ludzie myslą, że to takie proste, ściagne 3ds maxa i po tygodniu będe robił samochody i niedługo zaczną polować na ciebie łowcy talentów z pixara, a tu d... najprawdopodobniej dasz sobie z tym spokój po góra tygodniu... ja jak zaczynałem to wiedziałem, że będe sie cholernie długo musiał uczyć żeby coś zrobić i efekt jest taki, że po 1,5 roku dalej walcze, czytam tutki i sie ucze

 

Mam nadzieje, że swoja wypowiedzią zmotywowałem sie do tego, żeby jednak nie rzucać 3d po tygodniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności