Skocz do zawartości

Scena 3D: plan inwazji


The One

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Pomysł dobry, co do wykonania to nie będę Cię obrzucał bo zbytnio też jeszcze nie potrafię :)

Ps. Trzeba nieźle pieprznąć żeby wbić tak nóż (chyba, że biurko spróchniałe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sztabie dowodzenia rzadko trzymają granaty na stole :P

co do scenki no to myśle że nie jest źle, nawet materiały nienajgorsze (no nóż dziwnie wygląda, tzn, nienaturalnie) ale musisz popracować nad oświetleniem bo jak dla mnie troche nie pasuje do planowania inwazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do materialow, zrob mape bardziej pogieta, lekko wystrzep brzegi, i zeby chociazby miala zagiecia od skladania, albo zrulowane brzegi od zawijania. (takiej nowiutkiej mapy szkoda by bylo przebijac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

granaty tutaj nie pasują, jako przyciskacze papieru strosowno w OKW miniatórowe chełmy odlane z ołowiu. pozatym powinno to bardziej wyglądać na bunkier albo kancelarię rzeszy. w obu przypadkach biurko nie powinno stać przy ścianie, i nie powinno byc drewniane. w kancelari w gabinecie Hitlera stało biurko zrobione z jakigoś drogiego kamienia, a jego blat to była kolorowa mozajka przedstawiająca miecz do połowy wyciągniety z pochwy. pozatym wedłóg mnie poinno byc cos namalowane na tej mapie. jakies strzałki przedstawiające głowne kierunki natarcia czy cos takiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie pomysl naprawde podoba:) tylko render sprawia wrazenie jakby nie bylo wlaczone GI a moze jest?:P i Wprzeciwienstwie do mojego ziomka z Legnicy:) (nareszcie ktos z rodzinnego miasta:P) wedlug mnie granaty pasuja:) moze dodalbym jeszcze jakies figurki z olowiane symbolizujace rozstawienie armii na europejskich frontach:) aha moze poszukal bys mapy gdzie zamiast Poland pisze Polen;P

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jesli to jest plan to na pewno stol na ktorym odbywaly sie narady musi miec miejsce na dowodcow ! watpie zeby sobie stali przed zamist dookola niego. i faktycznie troszke mozesz dodac detali jak pionki, strzalki a moze powbijane flagi ze swastyka ? tak aby byl kliamcik ? ale zrob jak uwazasz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to tytuł jest troche niezgodny z tym jak chce żeby to wygladało.

Z założenia miał być to stół z mapą przedstawiająca Europę a w Polskę miał być wbity sztylet, a granaty przytrzymywałyby zwijająca się mapę. Wszystko to mało być w jakiejś prowizorycznej kwaterze albo bunkrze (choć cała scena ma skupiać się tylko na stole)

 

MohSETH- Gi jest wyłączone a to dlatego ze renderuje Scanline'm w max 5 :)

 

Ps. Mapę poprawie jak tylko znajdę jakąś niemiecką z tamtego okresu (a z tym mam problem)

 

Dziekuje wszystkim za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegioles z tymi granatami ! Gdyby hitler trzymal granaty na biurku pewnie nie doszlo by do wojny :P

Popracuj nad ta pracka bo jest pusta i raczej nie zajela ci duzo czasu

ale pomysl jest calkiem niezly szkoda by go bylo zmarnowac !

Zdjecie mogl bys zmienic na jakies inne np z upadku .

A co do Gi to zrob cos z tym nie wiem skylight daj pobaw sie bo w 5 tez sie da cos niezlego wymodzic podstawowym renderem choc szczeze mowiac zacznij sie uczyc jakiegos dobrego rendera bo bez to jak bys zostal w epoce kamienia lupanego (a jest z czego wybierac ale doradzil bym ci v-raya bo na forum najlatwiej ci bedzie uzyskac pomoc odradzal bym natomiast final rendera nie ze wzgledu na jakosc ale raczej na male upowszechnienie i malo dostepna pomoc wiez mi przechodzilem przez to i to dlugo zeby sie go nauczyc a v-raya zalapalem w chwile dzieki pomocy na forum)

Ale sie rozpisalem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki BigBird za rade.

A teraz znikomy update, nie mam czasu żeby przy tym popracować z racji końca roku szkolnego :(

render

PS. Skopałem oświetlenie i nie moge znaleść niemiecko jezycznej mapy

Właśnie eksperymentuje ze skylightem i light tracerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The One od razu lepiej ale popracuj nad teksturami bo sa kiczowate a ta sciana :) myslalem ze spadne z krzesla ! wyglada jak bys cyfra walna zdjecie sciany i wlazyj ja tu ale cos rozmiar nie teges :D:D:D a poza tym ustaw ta sciane prostopadle do biurka ! ( o Danilo juz to napisal :P)

Badz co badz postempy od razu widac popracuj jeszcze troszke bo widze ze cos dobrego z tego wymodzisz !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widac postepy, do powyszszych komentarzy dodam ze mapa powinna byc pod wiekszym katem, taki troche rachuciachu z pospiechu, mapa na stol dwa granaty zeby sie nie zwijla, chlast inwazja!

 

btw podobal mi sie tekst BigBird'a "Przegioles z tymi granatami ! Gdyby hitler trzymal granaty na biurku pewnie nie doszlo by do wojny :P "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi sie nie podoba text: "Przegioles z tymi granatami ! Gdyby hitler trzymal granaty na biurku pewnie nie doszlo by do wojny"

hitler przez trzy czy cztery lata, (na I wojnie światowej) biegał, spał, jadł z granatami za pasem i umiał się nimi obchodzić jak i inną bronią dzieki czemu otrzymał Krzyż Żelazny i został awansowany

 

co do pracy to faktycznie i to coraz bardziej wygląda to tak: mapa na stol dwa granaty zeby sie nie zwijla, chlast inwazja! te strzałki to juz wogóle, chłopie to nie trasa wycieczki rowerowej! powinno to wyglądać jakoś tak fall_weiss.jpgdo tego jakieś notatki koło tych strzałek. i powinno to sprawiać wrazenie duzego stołu duzej mapy i duzego pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieczka rowerowa a blitzkrieg co za różnica ? ;)

A tak na serio to mapy cały czas szukam niemiecko jezycznej, i wczesniej pisałem ze sam temat jest troche nie zgodny(ale nie chce go juz zmieniac)

ze to ma być jakaś kwatera polowa(lub cos w tym stylu). Pozatym nie mam jeszcze takiego doświadczenia w grafie 3d takiego zeby modelować kwatere Hitlera łącznie z nim samym, i Goebbelsem. Staram się (w sumie jak na pierszą pracę na forum to nie naj gorzej, chyba)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też uważam że całkiem nieźle. rozumiem że to tylko taka metafora, bo gdyby chcieć się czepiać realizmu...

 

...to wnętrze co jest to mogłaby być jakaś chałupa np. pod Sochaczewem jako tymczasowy punkt dowodzenia czołówki dywizji pancernej - mapa wtedy powinna być w innej skali, dużo bardziej szczegółowa, nieco pogięta, może zamiast granatów rękawiczki, hełmofon albo pistolet choćby (ale może też być piechota a wtedy granaty ujdą)...

 

...jeśli ma być jednak skala strategiczna to "scenerię" wypadałoby zmienić tak jak sugerowali koledzy. mapa również powinna być inna - myślisz że herr wąsik rozkminiał Fall Weiss na takiej szkolnej politycznej mapce? tylko rzeki i granice... a gdzie lasy, bagna, drogi, góry no i miasta - trochę tu za mało informacji nawet do planowania rzeczonej wycieczki rowerowej a co dopiero inwazji. w tym wariancie granaty zupełnie nie na miejscu - raczej bym dał popielniczkę z niedopałkami, rękawiczki (znów :P), chorągiewki jakieś, ołówek albo dokument z dużym napisem "FALL WEIß" i "GEHEIM". tyle mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności