Skocz do zawartości

POSTAĆ: X-Men character: Nori, Pionier VS Lookas


Pionier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 63
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bardzo dobra zasada to ogół -> szczegół. Czy się wychodzi z boxa, cylindra, kulki, splinów, plane naprawdę ma zerowe znaczenie i jest kwestią upodobań. Ważne by ogarnąć proporcje i topo (najlepiej całej postaci) nim zacznie się zabawiać z jakimkolwiek detalem.

 

Po co?

 

To niesamowicie skraca proces tworzenia całej postaci, nim zanegujecie wypróbujcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale to przecież generalna zasada w każdej dziedzinie.....

NIe ma znaczenia, czy to rysunek artystyczny, portret, projekt architektoniczny czy maszynowy, czy też model. Zeby dodać detale trzeba mieć bazę w postaci ogólnego modelu. IHMO praca nad detalami bez głownego przypomina projektowanie łazienki zaczawszy od fug miedzy płytkami:))

 

- - - - -

 

na razie moje updatey bedą szczątkowe. Niestety znów przywaliła mnie górka pracy;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lookas- to teraz zupełnie nie rozumiem, mówisz jedno, podpierasz przykładem więc dobrze wiesz o co chodzi.... A robisz totalnie coś odwrotnego, zajmujesz się detalami jak kształt ust czy nosa, a nie masz nawet ogólnej bryły głowy czy wyznaczonego miejsca na uszka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham ma oczywiscie racje ;))) pierw sie zaczyna od bryly patrzac na proporcje , a pozniej sie dodaje detalki.

 

Ale technika Pioniera tez jest dobra daje ogromne mozliwosci nad panowaniem nad edge flowem ;)

Wystarczy popatrzec na pracka kwaka ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że masz rację. Każda technika jest ok, pod warunkiem że efekt jest dobry. Ja po prostu wolę z boxa. Nie jestem hipoly i nie zamierzam - no chyba że mówimy o hipoly do palenia normalmap, wówczas jestem gotów się przemóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotham:))

 

Zwróć uwage na to, ze napisałem, ze to szkic:))

 

W moim wypadku bazą była jedna scianka, z której powstało coś w stylu twarzy:)) Nie zamierzałem z tego co widac wymodelowac całej postaci.....

W tym wypadku chodziło tylko o test pewnego pomysłu:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lookas - do roboty, a nie, ze ludzie czekaja z niecierpliwoscia na cokolwiek co mozna obejzec, a tu sterta tekstu, ktora mozna na makulature oddac :P a tak na powaznie - dopoki nie zobacze jakichs postepow, nie dostaniesz ode mnie materialow, ktore obiecalem :D

 

Ps. Pionier - Lookas mi mowil, ze dopoki Ty nie zrobisz czegos co przypomina ta dziewczyne to on palcem w tym kierunku nie ruszy ;)

 

pozdrawiam i czekam na rozwoj sytuacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności