Skocz do zawartości

Scena 3D: Gabinet / Viz


Rekomendowane odpowiedzi

Jedistef -Marcin jak napisał przede wszystkim starał sie zrobic aranżację wnetrza wiec stad moje uwagi.Owszem bede sie jego prac czepiał :) bo stwierdzen ze swietnie wykonuje wizualizacje ma na pęczki:)Od zawodowca wymaga sie jeszcze wiecej niz zazwyczaj tego wymaga sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nom .. architektem to ja nie jestem ;] zapaleniec tylko taki ze mnie :>

 

niestety dopiero zaczynam .. poznaje jakies tam podstawy ... poznaje producentow mebli ... i innych obiektow wnetrz ... ;] młoda dupa ze mnie jeszcze i na razie chce sie rozbrykać ... juz mysle nad nastepnym projektem ... narazie nic nie zdradze bo szkice wyszly wczoraj na prowizorycznej serwetce ;]

 

jesli czas pozwoli poprawie co nie co w tej pracy ...

 

jak narazie walcie jeszcze jakies błędy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin spójż na to inaczej - przymróż oczy, zobaczysz, że cały ciężar "leży" poniżej poziomu osi symetri ścian - tak nie może być, bo przypomina to jakiś chory domek dla kurdupli, albo dziecięcą pupensztubę! Od połowy wzwyż normalnie nic nie ma. A patrząc na to całe meblowisko od strony szefa poczułem się jak bym był w wynajmowanym - pustym magazynie, w którym akurat ktoś poustawiał sobie jakieś meble celem ich przechowania. Sorry - do mnie nie trafia coś takiego.

 

Nie miniej jednak - zawsze serdecznie pozdrawiam:)

Marek

 

P.S.

To VRay generuje nawet bevel na krawędziach cieni? (czepialstwo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem .. i nurtowalo mnie to od poczatku pracy ... wiedzialem ze pomieszczenie bedzie duze ... ale widocznie poszlo to w zapomnienie ...

 

w kazdym razie dzieki za sluszną krytyke ... ;]

 

a co do tych narożnikow to dalem za maly search radius i tyle ... w sumie przy convert to irradiance map mozna sobie z search radiusem poszalec wiec moze to poprawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie będzie ani włażenia w tyłek bo tu nikogo nie znam, ani bezsensownego czepiania się o byle co - czyli będzie nietypowo tutaj, hahahahaa :)

.

Modelowanie w wizualkach jest proste więc nie będę się o tym rozpisywał, skupię się na renderkach. VRaya zainstalowałem PRZEDWCZORAJ, a wczoraj były pierwsze rendery. I gdybym teraz siadł do maksa i zaczął oświetlać taką scenę, no i renderować osiągając taki efekt byłbym z siebie zadowolony. Bo dopiero co ruszyłem ten renderer.

Ale oceniając subiektywnie, po obejrzeniu wielu innych wizualek stwierdzam, że podoba mi się to średnio na jeża. Ujęcie zza okna jest przepalone jak cholera, biała plama. A światło stonowane .... więc coś raczej nie pasuje. Ujęcie drugie - rogi zagrzybiałe, podobnie jak cały sufit, okropnie to wygląda.

To jest na mój gust średnie i tyle.

 

PS. Byłem na twojej stronie, bo ktoś mi zwrócił uwagę na coś bardzo ciekawego ... :)

Ty serio uważasz, że masz zaaawansowane umiejętności w renderowaniu VRay ??? A widziałeś wizualki innych? Przecież te tutaj wyglądają jak testowanie renderera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż znowu pokłon dla V-ray`a. Ta radiacja bez przepaleń, widać przestrzeń.

Chociaż mam zawsze wrażenie że silnik V-ray`a ma dwie małe wady (może tylko ja je widzę?) 1/ Występuje w scenach sporo miejsc zupełnie czarnych jakby nie doświetlonych, 2/ W internalach widać sporo odcieni koloru czerwono-pomarańczo-rudawego. - Ale to są moje odczucia - chociaż zauważyłem te w/w wady już w wielu scenach.

Osobiście nie widzę rendera na Lightwave który dorówna photonom z V-Ray`a zazdroszę (do czasu!!) Może Kray mu częściowo do pięt dorośnie.

bardz mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/G mnie czuje sie przemozny wpływ estetyki petera-m. i sens'aS. to nie zarzut..bo ich styl mi sie podoba. W koncu inspirować sie czyms/kims trzeba. A Babcia mi zawsze powtarzała ze równać w góre nalezy. Ogólnie mi sie podoba( panoramka chyba najbardziej), jedno co mi przeszkadza to brak pierdół...ale wiem ze to concept więc ok. Lampy nad obrazkami wyłączone..a szkoda..mogły by dac dodatkowy efekt, zwłaszcza w nocnym renderku..moze nalezało dac tam jakiegos IES-a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności