Skocz do zawartości

Koniec MAC`ów!


SansSerif

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

wow, czegos takiego to sie nie spodziewalem. jak dla mnie posuniecie bez sensu no ale niech Jobs glowkuje co dalej..

 

heh, ciekawe ilu fanboyow macow dostalo wylewu po przeczytaniu takich newsow; toz to sprzedanie duszy diablu ;)

 

a ja sie ciesze, moze sie doczekam OSX w moim piecyku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja. Amiga rulez!!!:)

a tam Amiga ...cale Commodore rulezowalo :D tylko im sie zdechło :(

 

...a my i tak bedziemy dalej śmigac na swoich kochanych składakach...w coraz to lepszej konfiguracji...aż nam kiedyś się krew z uszu puści od tych Ghzetoow :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepiej byłoby żeby Maki zostały takie, jakie są teraz (po co psuć coś co jest dobre), ale jeżeli tak nie będzie to niech chociaż wszystko nadal pakują do jednej, stylowej obudowy z MacOS na pokładzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę chyba się zapędzili w taki kanał jak SGI- robienie mało elastycznego (pod względem doboru komponentów) sprzętu do określonych zadań (nie bijcie jeśli to nieprawda- w życiu nie pracowałem na macu)- i w pewnym momencie rynek wymusił taki a nie inny ruch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesory Motorolli są wydajniejsze od Intelów, a to za sprawą technologii RISC (czyt. Wikipedia). A fakt, że Intele odniosły sukces to to, że poszły w wielopotokowość, czyli w ilość a nie jakość. Poza tym za Intelem stanął kapitał. A tak naprawdę można powiedzieć że to PC'ty będą chodzić na procesorach Motorolli – trochę przesadzam, ale prawda jest taka, że nowsze procesory Intela przestawiają się z CISC na RISC. Co nie zmienia faktu, że będzie to Intel Inside ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się przestawią z cisc na risc, chyba bez zachowania zgodności z dołem a tego intel raczej nie zrobi, chyba że osobna linia. W PC chodziło właśnie o to żeby działało wszystko to co do tej pory zrobiono. W przypadku PPC czy starych motorolek czasami nie było tak łatwo zachować zgodność :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat:

p://riad.usk.pk.edu.pl/~pmj/pentium_pro/p_pro_15.htm

mam nadzieje ze ten link wszystko wyjasni ;]

odpowiedź:

jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

Więc zagłębiając sięw notkę:

procesor wewnętrznie niby jest risc a zewnętrzenie cisc. czyli że niby co, mamy samochód z silnikiem ferrari tylko cały układ przeniesienia mocy jest z syrenki?

Chyba nie trzeba tego dalej tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności