Skocz do zawartości

3ds max - chciał bym się nauczyć :)


GaS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od razu dla zaspokojenia wątpliwości powiem że przeczytałem "zasady" pisania postów, przejżałem linki itd.

Potrzebował bym się szybko nauczyć 3ds maxa, szybko oczywiście nie znaczy że jutro bede robił samochód, ale chciał bym jakoś zgrabnie to zrobić.

Nie mam pojęcia w maxie w ogóle. Jedyne co potrafie zrobic to Sześcian itd lub w miare ładny/prosty render:

czajnikxd1lu.th.jpg

 

Prosił bym was o poprowadzenie jakieś na droge xD

Może znacie jakiś odpowiedni tutorial, taki który opisuje WSZYSTKO

bo probowalem zrobic wiele tutkow i nie za bardzo to wychodzilo :/

 

EDIT: nie chciał bym żebyście mnie odebrali źle, bo na 89% mi się wydajde że przeszadzam, ale uwieżcie mi że spędziłem nad nim bardzo złe noce, i nie chce się poddać, pomóżcie chłopakowi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

patrzylem na wasze tutoriale, ale nie znalazłem jakiegoś dla frajerqw ;P

może jeden o samochodzie, ale nie odpowiadał mi,

mówie wam szukałem, powiedzcie jake najbardziej polecacie, spróbuje się nimi obsłużyć i zrobić coś z nich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech :/

Nie kupię książki ponieważ za dużo pieprzenia to jest, kupować przez intenet wysyłać za granicę i płacić za to (jeszcze nawet nie wiem jak)

 

Nie wierzę że nie ma jakiegoś tutoriala mówiącego wszystko ładnie i gładko, nie ma znaczenia czy po polsku czy angielsku.

 

Patrzyłem w Help -> Tutorials... ale TE instrukcje mnie dobiły :o

Piszą jakieś bzdury co możesz robić, a potem dają tutorial o robieniu jabłka: "Zrób sphere i poprzesuwaj polygony zeby wygladalo jak jablko" o_O

 

Prosze was, szukalem na googlach, w help, na innych forach i na gadu gadu :P

Nie znalazłem nic :( Powiedzcie jak się go mogę nauczyć, zależy mi na tym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech :/

Nie kupię książki ponieważ za dużo pieprzenia to jest, kupować przez intenet wysyłać za granicę i płacić za to

Cóż, nie ma nic za darmo - trzeba w siebie inwestować.

Przede wszystkim to troche cierpliwości trzeba wykazać!

 

Panowie powyżej mają racje - piszesz że chcesz poznać maxa - no to jazda do książki !

(Wydawnictwo Helion. jw 3ds max 5. Projekty i rozwiązania) , ale coś mam wrażenie że jesteś z tych co nie są entuzjastami informacji na papierze i koniecznie (lub tylko) chcesz videotutoriala.

 

Po za tym w helpie jest masa informacji a nie "bzdury"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z poprzednikiem. Nic nie ma za darmo. Nawiasem mówiąc zajeżyłeś mnie. Co Ty sobie myślisz, ze my wszyscy łyknęliśmy całą wiedzę w 5 minut i jesteśmy teraz gieroje? Nawet Bagiński nie wszystko zna i wciąż się uczy, a Ty chcesz, zeby cała wiedza spłynęła Ci do głowy jak gówno do ścieku? Wiesz, co, to moze najpierw naucz się Worda perfect, bo wierz mi, że mimo iz jest on gówniany, to i tak ma masę opcji, o których pojęcia nie masz, a potem stopniowo trudniejsze programy: Corel, Photoshop. A jak trochę spokorniejesz, to się bierz za maxa, bo generalnie rzecz biorąc jest trudniejszy i bardziej rozbudowany niz wszystkie wcześniej wymienione programy razem wzięte.

A książka to tylko stówa. W skali ceny maxa to pestka, nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie. Jest taki plugin, troche zajmuje ale co tam, oplaca sie. Dzieki temu masz caly pasek z nowymi narzedziamy. Jeden dzial to samochody a w nim cale karoserie od razu sie modeluja, mozesz wybierac tuning, zmieniac kolory i naklejki, no i mozesz edytowac zeby pasowalo ci jak najbardziej tobie odpowiada. Drugi pasek to animacja, od razu gotowe wszystko, wystarczy tylko sceny podstawiac. Trzeci to wszelkie elementy organiczne. to tylko maly przyklad bo tego naprawde duzo tam jest. Na koniec klikasz ok i masz bardzo ladny render od razu ustawiony.

 

Najlepsi na tym forum tego uzywaja i dlatego ich rendery sa takie ladne. Nie chcialem sie tym dzielic no ale co poradzic. A teraz cytat:

"sure it does, it's the button between "make dragon" and "make look cool"

 

Czlowieku, na szybko to mozesz skoczyc na piwo a nie maxa sie nauczyc. Chcesz efektow to musisz duzo cwiczyc. Ja sie uczylem z helpa bo netu nie mialem i cos umiem. Pozniej znalazlem tutoriale i dalej sie uczylem. Pozniej zaczalem pisac i tlumaczyc tutoriale i znowu cos sie nauczylem. I tak wiekszosc osob na tym forum, jak nie wszyscy z 3d na calym swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co Tobie tak naprawde chodzi ? Ludzie podaja Ci bardzo dobre sposoby na nauczenie sie maxa a ty co ? Ksiazka nie bo czytac trzeba, help dobijajacy. Jesli nie zadowala Cie tutorial o robieniu jablka to zacznij od modelowania samochodu jesli tak wolisz. W czym problem ?

 

ech :/

Nie kupię książki ponieważ za dużo pieprzenia to jest, kupować przez intenet wysyłać za granicę i płacić za to (jeszcze nawet nie wiem jak)

 

Nie wierzę że nie ma jakiegoś tutoriala mówiącego wszystko ładnie i gładko, nie ma znaczenia czy po polsku czy angielsku.

 

Patrzyłem w Help -> Tutorials... ale TE instrukcje mnie dobiły :o

Piszą jakieś bzdury co możesz robić, a potem dają tutorial o robieniu jabłka: "Zrób sphere i poprzesuwaj polygony zeby wygladalo jak jablko" o_O

 

Prosze was, szukalem na googlach, w help, na innych forach i na gadu gadu :P

Nie znalazłem nic :( Powiedzcie jak się go mogę nauczyć, zależy mi na tym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taa,

Nic nie mówiłem że chce coś na szybko,

nie kupie książki bo nie mam kasy,

Nie wmówicie mi tego wszystkiego, bo mówie wam że przeczytałem więkrzość tutoriali (tych najpopularniejszych) i nie rozumialem ich,

Modeluje juz od polowy roku (nie w maxie), photoshopa sie sam ucze bezproblemowo, painta tez juz prawie kapuje (;p)

 

Dla przykladu:

Na pewno znacie tego tutoriala z Fiatem 500,

Zrobilem wszystko tak jak bylo napisane i zrobilem do drogiej strony, bo nie moglem zrozumiec jak gosciu zrobil te linie i polygony sie przesuwaly pod katem tych linji.

I tak ze wszystkimi tutorialami, patrzylem na tego z 3dtotal.com o robieniu szawki, tez cos bylo nie tak na pierwszym "stepie".

 

Dajcie mi jakiegos dobrego tutoriala (sprawdzonego) sprobuje go calego zrobic, i pokaze wam moje efekty pracy.

 

PS: Znam photoshopa, zmodelera, painta, worda, i nawet power pointa, wiec moim zdaniem czas juz na 3ds maxa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz kasy na knige a masz na maxa?

ok. 3700 Euro z subskrypcją?

Ale nie jestem Księdzem.

Idź do 3d-palace.com i szukaj video tutoriali. Musisz sie zarejestrować i mówic po ichniemu (czyt. Angielski).

To najszybsza nauka a i troche śmiechu jest (jak rozumiesz po ichniemu).

Ucz sie cierpliwości i samokontroli to może sie nauczysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy zauważyłeś napisałem w poprzednich postach "wysyłanie za granicę"

nie mówi ci to czegoś?? ;)

nie mieszkam w polsce :P

 

gdybym mieszkał w polsce bym polazł na jakiś kurs, albo do znajomego ze skanerem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przykladu:

Na pewno znacie tego tutoriala z Fiatem 500,

Zrobilem wszystko tak jak bylo napisane i zrobilem do drogiej strony, bo nie moglem zrozumiec jak gosciu zrobil te linie i polygony sie przesuwaly pod katem tych linji.

I tak ze wszystkimi tutorialami, patrzylem na tego z 3dtotal.com o robieniu szawki, tez cos bylo nie tak na pierwszym "stepie".

Piszesz, że ci tutki nie wychodzą, ale czy to wina tutka? Z twojego nastawienia widzę, że właśnie tak uważasz. Jakoś większość z tych tutków korzysta i nie narzeka.

Skoro w jakimś tutku utknąłeś, to pytasz się kogoś, kto lepiej zna się na max'ie o to, gdzie popełniasz błąd - od tej osoby otrzymujesz odpowiedź i idziesz do kolejnego kroku.

 

Zgadza się, że często w tutorialach ich twórcy pewnych rzeczy zapominają napisać jako zbyt oczywiste, w video tutkach z kolei mogą być problemy ztym, że autor używa skrótów klawiszowych. Ale ZAWSZE w takich sytuacjach wystarczy się zapytać... a nie rzucić to w kąt i tylko narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jakoś jeszcze mi nie powiedział o co tym punkcie chodzi :/

 

Bo nie pytałeś? Tylko wspomniałeś w swoich narzekaniach o tym...

 

Podaj dokładny link, podaj w którym kroku nie udało ci się uzyskać tego co autorowi (dobrze jest też pokazać screen tego co wyszło Tobie aby ustalić różnice), a odpowiedź się zazwyczaj pojawi.

Odpowiednio zadane pytanie zachęca do pomocy i podania odpowiedzi. Jak tylko siedzisz i burczysz na wszystko wokół, nastawienie jest nieco inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o pionową linię na polygonie (połowa strony) podpisaną jako new edge?

 

Być może:

- obiektu standardowego plane nie skonwertowałeś do e-poly

Rozw. RMB -> convert to -> editable poly

- byc może w e-poly nie wybrałeś jakiegokolwiek trybu sub-object

Rozw. Wciśnij symbol np vertex'ów czy edge (krawędzi).

- być może nie skorzystałeś z narzędzia 'cut' (wyraźnie pokazane na rysunku)

Rozw. Wybierz narzędzie 'cut' a następnie kliknij na istniejących krawędziach w miejscach gdzie ma się nowa krawędź zaczynać a potem kończyć.

 

***EDIT***

Teraz podejrzewam że chodzi o te linie promieniście rozchodzące się z centrum koła.

 

Są to po prostu obiekty 'line' z zakładki shapes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie chodziło o 'line' z zakładki shapes i to był Twój problem z tym tutkiem, to zobacz:

 

http://max3d.pl/begin/lekcja3/create.htm

 

Nie znasz kompletnie PODSTAW interfejsu. W tutkach autorom zdarza się pomijać przypadkowo (to o czym piałem wcześniej) nieco inne rzeczy. Takie jak sposóv utworzenia linii, pomija się CELOWO, nikt nie będzie pisał tutków na zasadzie kliknij tu, potem tu i jeszcze tu to powstanie linia.

 

Zajrzyj chociaż do działu podstawy na tej stronie (nie wiem czy już tam byłeś, nie czytalem wszystkiego tutaj, ale nawet jesli tak to wypada zajrzec jeszcze raz), a najlepiej..... książka. Gdzie byś nie mieszkał - księgarnie powinny tam być.

 

Patrzyłem w Help -> Tutorials... ale TE instrukcje mnie dobiły :o

Piszą jakieś bzdury co możesz robić, a potem dają tutorial o robieniu jabłka: "Zrób sphere i poprzesuwaj polygony zeby wygladalo jak jablko" o_O

A jakbyś był cierpliwy, może dalej byłby tutorial: "Wybierz zakładkę 'shapes' i zrób 'line'

...i problemu by nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kilkra rad ode mnie: Ja zaczołem swoja przygodę nieco ponad jakoś 1,5 roku temu. Z mojego doświadczenia powiem, że książki na polskim rynku raczej są lipne, aczkolwiek to tylko moje odczucie. Sam jestem posiadaczem 3ds max 5 projekty i rozwiązania oraz 3ds max 4 techniki modelowania. Cóż nauczyłem się z nich tylko jak korzystać z cut'a cała reszta mojej wiedzy to tutoriale. Ja zaczełem od tutka w którym się robi szklanke z lodem ... następnie zrobiłem lampke ... co prawda aż tak dobrze mi to nie wychodziło ale męczyłem to dniami i nocami i wychodziło ... przyszedl też czas na "genialne" krwinki, beczki, piłeczke golfową oraz szklaną kulę :). I tak jakoś dalej szło :). Więc radze się ostro wziąć do nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link pochodzi z działu podstawy, jak już pisałem, jest tam tego więcej i warto, abyś przejrzał te zasoby.

Po średnim początku może jeszcze będą z Ciebie ludzie ;)

 

Abyś tylko pamiętał, w tej dziedzinie "szybko" się nie uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej dziedzinie "szybko" się nie uda.

Nie mam zamiaru szybko się nauczyć :P

ale czasami mam już dosyć tego maxa 0_o

przeczytam te "podstawy", i zobaczymy co z tego będzie.

 

Jakie proponujecie przeczytać najpierw?? iść og góry do dołu czy jak?

 

EDIT:

Znalazłem to: (są podstawy maxa)

http://www.warp.arx.pl/download/pdf/warp_pdf_01.html

ale nie mogę ściągnąć pierwszego magazynu :(

jak by był uszkodzony,

Wie ktos jak go otworzyć?? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm ale ty masz chyba troszke inne rozumowanie ... maxa się nauczy każdy idiota (no prawie każdy). Bo to w końcu tylko jakieś funkcje których się możesz wykuć na pamięć. Ale tutaj nie o to chodzi to trzeba zrozumieć. Widzisz np: butelke po coca coli i od razu w oczach ustawia ci się na niej siatka ... patrzysz na samochód który stoi na twoim podwórku i myślisz hmmm ładne chamfery tutaj zastosowali ... :). Jednym słowem rób tutoriale ... przeglądaj wszelkiego rodzaje siatki innych. Polecam http://www.cgtalk.com tam właściwie jest (prawie) wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wpisane Lodz w profilu to zesmy mysleli zes z Polski. Co do za granicy. Ebay? Amazon? Nie wiem gdzie jestes, sprawdzac mi sie nie chce. Ale na pewno cos takiego jest. Ichny jezyk tez pewnie znasz. Czemu zaczynasz od samochodu? Zacznij od przegladania wszystkich funkcji w maxie. Ja zaczynalem bawiac sie chamferem i extrude w polaczeniu z MS zeby zobaczyc od czego zalezy krawedz itd. Pozniej male boxy, stoliki, kubki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np: butelke po coca coli i od razu w oczach ustawia ci się na niej siatka ... patrzysz na samochód który stoi na twoim podwórku i myślisz hmmm ładne chamfery tutaj zastosowali

madrze gadasz max madrze :D :D

ja to juz mam obsesje ciagle tylko widze siatki to na samochodzi to na jakiejs ladnej pani ;)....zboczenie zawodowe.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś od was pomocy żadnej nie dostałem,

Siedzicie tutaj, i odpowiadanie na posty początkujących i potem gadacie "może nie skonwertowałeś do e-poly"

 

Nie oceniajcie mnie w pierwszych odpowiedziach, jak mi się wydaje tu się stało.

 

Nie mam kasy na 3ds maxa? Znalazłem go :P

 

Książek nie kupiłem, nie jestem aż tak głupi żeby kupować książki po parenaście zeta, płacić za ich przesyłkę za morze, i jeszcze się z nimi męczyć

 

poLazłem na http://www.smcars.net, znalazłęm tam pomoc na jaką właśnie czekałem, pomogli mile i bez ociągań, podali mi adres na pewną stronę http://www.3d-palace.com (wy też to podaliście)

Poszedłem tam i zrozumiałem wszystko w jeden dzień,

Zaczęłem modelować powoli Audi TT, teraz zacząłem robić szachownicę, i bawie się psując całego maxa :P

 

Widzę tutaj że wam poprostu NIE CHCE się pomóć, rozumiem to znakomicie, jestem moderatorem na 3 forach i administratorem na 2, i wiedzcie, że wiem jak to jest odpowiadać na najgłupsze posty, oczywiście raz może dwa razy i spokuj, nie ma problemu, ale jesli pytanie jest zadawane bezustanku, człowiek może się zniechęcić,

dlatego nie mogę wam ani dać wystrzeżen ani pochwał,

 

ponieważ WYRAŹNIE pisaliście ze zniechęceniem,

nie piszcie, nie zmuszam was do tego....

 

Dzięki za chęci niektórych, nara :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gas, częściowo masz rację, że niedoświadczeni i początkujący zadają po 100 razy to samo pytanie, ale na tym forum nie ma tak, ze się takiej osobie nie pomoże i nie nakieruje. Co innego, jak dana osoba na te rady zareaguje. Ty na przykład wierzgasz, dostając rady bardzo doświadczonych grafików, którzy mogliby trzaskać niezłą kase choćby za godzinę nauki tego programu, bo ich rady są Ci nie w smak. Ja i nie tylko ja pisałem Ci, że książkę warto by kupić. Ale skoro nie chcesz, to nie, tyle, że uprzedzam - jeszcze za książką zatęsknisz... W ogóle sprawiasz wrażenie osoby, która od książek to raczej stroni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GaS: to nie jest tak. Mlodzi, nowi i nowicjusze maxowi by chcieli miec w extended primitives od razu samochod. A najlepiej zeby w modyfierach byla opcja tuning, i dwoma kliknieciami robisz co chcesz. Ja maxa kupilem jak nie mialem internetu. I z czego mialem sie uczyc? HELP! to podstawa, siedzialem i dlubalem. Pierwszy extrude przypominal orgazm, a jak wymodelowalem sam recznie czarnik i ladnie na nim MS zadzialal to juz moglem umrzec. Nie mialem tutoriali, siedzialem i dlubalem zeby sprawdzac co sie stanie. Help po angielsku (kazdy wie jak maxowy help wyglada). A teraz kazdy kto zaczyna to najlepiej by chcial tutoriale po polsku, za raczke pokazane co i jak. Zero wlasnej intencji.

 

Z drugiej strony masz racje, ale jak slysze ze ktos nie robi tutoriala bo jednej rzeczy nie rozumie i chce lepszy to jest cos nie tak? Wszyscy my tutaj sie uczylismy na tych tutorialach, a latwiej jest ci zapytac, "czemu nie wychodzi mi to samo co na drugiej stronie, 5 obrazku tutoriala o mrowce". Bo jesli tego potkniecia nie zrobisz to bedzie ciebie przesladowac w innych. Dobra juz mi sie pisac nie chce. To jest moj apel do wszystkich narwanych do modelowania.

 

patrzysz na samochód który stoi na twoim podwórku i myślisz hmmm ładne chamfery tutaj zastosowali

Albo po Bzykowemu i Loozackowemu: Fillety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać nie rozumiecie mnie do końca,

i dalej oceniacie mnie, a chyba trochę krótko mnie znacie....

Ja już modelowałem! W Zmodelerze, a tam jest wszystko innaczej, tutaj musisz się naprawde napracować rzeby był ładny efekt, nie ma meshsmooth który ładnie ci cszystko wygładzi, tytaj musisz wszystko obmysleć i robić całą siatkę.

 

Więc nie mówcie że mi się nie chce!

 

Nigdy nic nie mówiłem że mi sę nie chce, bardziej nauka w 3ds maxie mnie pasjonuje, bo mam z tego jakąś satyswakcję.

Powiem w prost żeby nie było zastrzeżeń:

"Z drugiej strony masz racje, ale jak slysze ze ktos nie robi tutoriala bo jednej rzeczy nie rozumie i chce lepszy to jest cos nie tak? Wszyscy my tutaj sie uczylismy na tych tutorialach, a latwiej jest ci zapytac, "czemu nie wychodzi mi to samo co na drugiej stronie, 5 obrazku tutoriala o mrowce". Bo jesli tego potkniecia nie zrobisz to bedzie ciebie przesladowac w innych. Dobra juz mi sie pisac nie chce. To jest moj apel do wszystkich narwanych do modelowania.

"

 

Słuchaj, jak byś pomyslał jeszcze więcej to byś wiedział... Olałem tgo tutoriala i wziąłem się za inny! To chyba najlepszy pomysł no nie?

 

Nie zamierzam mieć oklasków, że OO GaS pomyślał wreszcie i zabrał się za inny tutorial :D

Jednak niektóre z waszych wypowiedzi mnie dobijają, że "musisz się uczyć, 3ds max to nie jest jeden tydzień"

LOL!! Myślicie że ja tego nie wiem? Co ja jestem? Przedszkole? Widzę program zaawansowany w którym można zrobić nawet FILM i co mam myśleć? Chyba to jest logiczne że wymaga to pracy...

 

Jednak nie powiem że syskie posty byly nieobmyślane, Pomogliście mi też (trochę), i cieszę sie z tego.

 

Nie używam żadnych tutoriali teraz, wszystkiego się sam uczę, czasem zaglądam na forum 3d-total żeby się poputać pare rzeczy. (macie dowód że MAM chęci)

 

Powiem wam jedną rzecz kozaki :P

Mógł bym tutaj pisać zupełnie coś innego, ale na innych forach zrobiłem z siebie idiotę dając innym mysleć o mnie co chcą, chociaż tak nie jest. Nie mam zamiaru mieć tego po raz następny. Zawsze musiałem uważać o piszę żeby nie napisać czegoś głupiego. Teraz mam to w dupie, piszę co myślę i co chcę napisać, (z sęsem)

 

Jesli można będę tutaj dawał moje "eksperymenty" z 3ds maxa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, właśnie zauważyłem ile w Twoim poście jest "sęsu". Jeszcze niedawno miałem kolegę, który, jako, że jeszcze młody i nieopierzony, strasznie się puszył, co to nie on pod każdym względem, że on zawsze sam sobie ze wszystkim poradzi. Na początku niby próbował słuchać czasem moich rad, ale Kiedy zauważył, że większość moich rad jest mu nie w smak, zaczął puszyć się jeszcze bardziej, a na koniec - nie wiedzieć czemu -odgrażać się. Dostał blokadę na gg i zero kontaktu. Taki odpowiednik bana.

Nie idź w jego ślady, nie obrażaj sie na każdym kroku. Nie lekceważ i nie deprecjonuj swoich rozmówców. Wyrazenia takie, jak: "jak byś pomyslał jeszcze więcej to byś wiedział... ", "Powiem wam jedną rzecz kozaki", oraz robienie nam łaski, ze piszesz, co myślisz ukazują Twoją agresywną postawę, dzięki której wiele na tym forum, zresztą tak, jak i na żadnym innym - nie zwojujesz i przyjaciół nie zdobędziesz. Nawiasem mówiąc pisanie lub mówienie nie tego, co się myśli, nazywa się kłamstwem lub hipokryzją, więc jeśli zacząłbyś pisać co innego, niz myślisz, to najgorzej wyszedłbyś na tym Ty sam. Jeszcze raz Ci proponuję: więcej pokory. Pokory nigdy za wiele, bo i tak czesto w welu z nas jest jej za mało.

A co do tego, że wziąłeś sie za innego tutka, twierdząc, ze to najlepsze rozwiązanie, to ja Ci mówię, ze wręcz przeciwnie, chyba, ze tutek był beznadziejnie zrobiony. W grafice 3D cierpliwość to podstawa, a z tego, co piszesz wnioskuję, że nie zawsze Ci ona dopisuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shogunn -> ładnie napisane, tylko za łagodnie.

GaS -> wogóle co ty sobie myślisz, przychodzisz nowy na forum, na kulturalne odpowiedzi odpyskowujesz, i na co liczysz ? Że dalej wszyscy grzecznie będą ci odpowiadać na twoje chamskie wypowiedzi, nie pytasz tylko narzekasz, nie wiesz jak sobie poradzić w tutku, jaki problem, mogłeś wziąć choćby moje gg, przedstawiuć się i spytać, ja pewno odpowiedziałbym. Masz w dupie co piszesz i co o tobie pomyślimy, wiec ja też bede miał ciebie w dupie i nie będę więcej odpowiadał ta twoje posty, i tak samo zrobią pewnie inni. Piszesz, że nie jesteś z przedszkola, jak czytam twoje posty to myśle, że najdalej pierwsza klasa podstawówki.

 

Sans niedyś pisał, że po internecie chodzą słuchy, że forum max3d robiu sie ciotowate, po przeczytaniu tego wątku zaczynam się ku temu skłaniać. Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shogunn -> ja sie staram jak mogę, bitwie wznoszę się na szczyt mojej cierpliwości (modelowanie takiego statku nie jest za bardzo rozwijajace - ciągle tylko spline, extrude, shape merge i bevel, do tego move, rotation, scale - i juz masz wszytkie narzędzia, których użyłem) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności