Skocz do zawartości

Caffe internet , jak zrobić dobrą i rentowną


Amok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kilka pytan związanych z tym biznesem , bo mam wolny lokal i chce coś w nim zrobić .

1.Jaka konfiguracja do cafejki

2.Jaka ilość komputerów na początek

3.Jakie łącze i ile może kosztować ,

czy sam internet czy też gry sieciowe ...

i wszytkie inne informacje związane z tym tematem będą bardzo pomocne , więć piszcię!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ja raczej wypowiem sie jako uzytkownik

A więc łącze jak najszybsze słysząłem ze są jakies promocje dla kafejek i tego typu zeczy a więc trzeba sprawdzić.

Ilość komputerów: Jak najwięcej bo bedzie większy zysk,

a gry sieciowe to przedewszystkim ! Niektórzy mają net w domu a płacą zeby sobie pograc z qumplami w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Konfiguracja standardowa jak na dzisjesze czasy aby gry sieciowe bez problemu udzwigla nic wiecej nie potrzeba. Jakas dobra drukarka i skaner tez sie przydaje czesto sie zdaz ze ktos przyjdzie cos zeskanowac albo bedzie chcial wydrukowac cos co znalazla w internecie.

 

2. tak z 12 dobrych komputerow by sie przydalo.

 

3. Neo+ 2mb powinno starczyc

 

Jezeli postawisz na sam internet to nie zwroci Ci sie to, lepiej postawic tez na gry, drukowanie, etc. Organizowac czesto turnieje w rozne gry dobrze rozreklamowane, nocki, jakies imprezy ogolnie zwiazne z grami. Rozni dystrybutorzy czesto podpisuje z kafejkami umowy ze u nich mozna grac na legalnym sofcie etc. latwiej wydobyc pozniej od nich nagrody w turniejach itd. CDProjekt tak robi zgrami Bllizarda. U mnie w miescie jedna z kafej utworzyla sobie wlasny klan CS'a. Fajnie by bylo gdyby mozna bylo tez w takiej kafejcie sobie kupic jakas kawe/herbate bo czasem sie siedzi duzej niz planowalo i fajnie by bylo gdyby mozna bylo sie czegos cieplego napic, etc. Mozliwosci jest wiele tylko wybierac... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w tym materii chyba chojraq powiedzial wystarczajaco , moge tylko dodac ze bardz bardzo liczy sie miejsce gdzie jest lokal, jezeli masz lokal powiedzmy na blokowisku z twojej cafe zrobi sie taka mini melinka dla okolicznego plebsu i wydr :/ Jezeli lokalik jest w centrum no to o utarg nawet nie masz sie co martwic :P

 

Btw jezeli lokalik jest na blokowisku tu lepiej zaloz sklep spozywczy lepiej na tym wyjdziesz :)

 

powodzenia w otwieraniu nowego biznesu, wszystko to co powiedzialem to poprostu wiem z doswiadczenia bo przez wiele cafe sie przewijalem :x

 

edit :

 

co do kompow to dobrze by bylo gdyby w hl2 - cs source bylo 100 fps na tego typu gry jest najwiecej maniakow po kafejkach chociaz rozne diabla, tibie, ryl'e i inne tego typu badziewia tez sa grane i wlasnie o nich powinienes myslec na pierwszym miejscu , a pozniej o zwyklych uzytkownikach netu.

 

Co do kompow to wzaleznosci od lokalu, mysle ze 16-20 (+1 za bar i 1 na serw lub konsole w ostatecznosci) kompow na srednia kafe powinny starczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys sie zastanawialem czy takie cos bylo by oplacalne i po kafajkach pochodzilem i popytalem ludzi czego brakuje w takiej kafejce (mam moze 18 lat i do wlasnego biznesu daleko ale mysle perspektywicznie :D ) No i wiele razy usłyszałem ze w takiej kafejce chetnie by widzieli Konsole Playstation (tak to sie pisze?) Wiesz - wygodna kanapa dla dwóch, dwa pady z DulaShockiem i jakies dobre bijatyki

 

Może odbiega to od wizerunku typowej kafejki, ale moze warto i nad tym pomyślec. Ale to oczywiście tylko dodatek do tej "właściwej" kafejki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kompow to dobrze by bylo gdyby w hl2 - cs source bylo 100 fps na tego typu gry jest najwiecej maniakow po kafejkach chociaz rozne diabla, tibie, ryl'e i inne tego typu badziewia tez sa grane i wlasnie o nich powinienes myslec na pierwszym miejscu , a pozniej o zwyklych uzytkownikach netu.

 

W takie gry raczej sie nie gra w kafejkach no chyba ze w bardzo duzych miastach, najczesciej sie spotyka graczy w starcrafta(tego to musisz miec i to musowo najlepiej z dodatkami), diablo, warcrafta(dlatego dobrym wyjsciem by bylo przystapienie do tej grupy CDProjektu i dostac umowy i certyfikat od Bllizarda),cs, czesto sie spotykam z grami juz mniej nastawionymi na gry sieciowe jak np: baldurs gate, planescape torment, etc. sa ludzie ktorzy przychodza sobie tylko pograc w jakas ciekawa gre nie koniecznie po sieci.

 

A na kompy na ktorych pojdzie HL2 troszke wydasz i przy duzych ilosciach komputerow Cie koszty zjedza. Najlepiej na poczatek zakladac kafejke na 12 komputerow potem jak cos to dokupujesz nowe i zawsze parami, tak najlepiej. Pozniej w razie potrzeby modernizowac wszystko, itd. To juz zalezy od tego jak dobrze bedziesz zarabial na tym interesie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chojraq no co ty gadasz :P Gorzow jest duzy ? pipidowa zaprzeproszeniem zabita dechami a zamiast psow lancuchy szczekaja.

 

Co prawda nie mowie tu ze sa to oryginalne hlki tylko nonstemowskie na freekontach, a cs1.6 ~coundition zero grane jest wszedzie podobnie jak tibie i inne ryle :)

 

Jezeli to jest niby centrum to 12 kompow to stanowczo zamalo jezeli w poblizu nie ma innej kafe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na start w sam raz, zaobacz jakie koszty tylu maszyn sa, no chyba ze stac kogos na wyrzucenie takiej kasy na te 21 kompw dosyc mocnych, itd. w ciemno bo nie wiadomo czy interes wypali to sie okaze po miesicu. A jak sie okaze ze nic z tego i bedzie trzeba to sprzedac? W ten czas po polowie ceny z kazdego ciagniesz aby je opchnac bo innaczej tego nikt nie ruszy.

 

Co do HL itd. to u siebie jakos tego nie zauwazylem a mamy tutaj kafejki duze, nowoczesne, super sprzecik i ze 30 kompow lub wiecej w niektorych i jakos w to nie graja wola klasyki. Ale to juz jest kwestia tego gdzie kafejak bedzie, ile osob bedzie z niej korzystac i czy naprawde oplaca sie wywalic na poczatek duza kase... takie moje zdanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wspomne jak wygladala najlepsza kafejka w jakiej bylem ewer. A miescila sie nie daleko. Miescila sie w piwnicy jakiegos domu. Wszystko w chamskiej boazerii. Ciemno , ale nie na tyle zeby sie pozabija. Byla kawa i bylo piwo. Komputery ledwo chodzily ale byl to raczej czas irca. No i muzyka. Caly czas cos lecialo. Jakas nowosc, cos smiesznego, melodycznego. Nieraz grube imprezy sie robilo. Stol zeby w karty pograc.

 

A o grach to pomysl o darmowych mmorpg typu: Muonline, Tibia, Ultima ma cos darmowego, Enemy Teriritorry to juz z fpp. Zaloz klan z jakiejs gry. Itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tibia Ci w kafejce wystarczy...eventualnie Lineage ...Tibia uzależnia xD niby nic taka gierka a przyjeła sie strasznie u nas...kumpel pokazuje kumplowi...on dalej

>>BOOOOOOOM!

 

HUHU! Hlep PK! Halp PK !Red skull! Hunted! Evul Pekay! Fri itans! Poof! No Keal! Uhowanie,Emcek, Bp, 1k, Br? LOL i Lol? [...]

 

nom...wyrwałem sie ... naprawde ... ;) juz nie gram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to się wydaje, że taka kafejka to powinna być raczej miejscem spotkań ... pograć, pogadać, napić się czegoś (soku :P). Teraz jest taka era nie wiem jak u was ale u mnie net ma już prawie każdy dzieciak. Kiedyś mieliśmy taką gralnię ale spadła na psy, bo zrobiła się tam melina ... a co najlepsze chyba największym z nałogowych graczy był właściciel tej oto firmy. Jak dla mnie to powinno wyglądać to mniej więcej tak: Jestem pierwszy raz, no i sobie mykam do środka patrze a tu komputerki ładnie poustawianie np: po prawej stronie, po np: lewej kanapa (niekoniecznie jakaś ze skóry aby dało sie usiąść wygodnie :)) i naprzeciwko jakiś telewizor i do niego podłączony np: playstation2 lub 3 :D. za oświetlenie służą np: trzy lampy ultrafioletowe ... powieszone w okolicach barku. Ciepło klimatycznie ... i można się umówić na pogadówke z kimś :). O wiele bardziej bym wolał pójść z kimś do takiego miejsca niż do jakiegoś centrum ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ps :D hehe byl kiedys taki facio w krakowie: wygladal jak by napompowany po silowni byl :) zalozyl kafeje w srodku ps2 i telewizorki panoramy 32 do tego kanapy skorkowane itd.. mialy byc turnieje mialo byc pienknie... kafeja byla prawie obok rynku i co sie stalo? byl jeden turniej w tekkena :D potem 2 miesiace koles posiedzial w srodku... potem zamknol wszystko hehehe :) ale przynajmniej opuchlizna z miesni mu zeszla :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności