Jump to content
Sign in to follow this  
Acid_19

--== FAQ v1.0 BETA GOTOWE ==--

Recommended Posts

Oki. Pokaze wam to, co powstalo do tej pory. Narazie malo tych pytan, bo nie ma tutaj wspolpracy... Gdyby kazdy napisal chocby jedno pytanie i w miare mozliwosci odpowiedz.. to byloby super...

No coz.. Luknijcie to co jest teraz i ocencie..

!!Aha.. potrzebuje pomocy przy tescie porownawczym REDERERów...!!

FAQ v1.0 BETA

http://strony.wp.pl/wp/alana/faq.html

Guest Karawan

troche malo,dodalbym jak zrobic efekt miejscowej przezroczystosci i czym sie roznią materialy standardowe od tych z np. brazila. i jak wlaczyc GI w roznych renderach.

wow chyba sie zabiore za pomaganie ci jeszcze mocniej bo fajnie to wygląda [piwo]

Wlasnie o to chodzi... Sam nie jestem wszystkiego napisac.. KARAWAN.. jesli cos wiesz na ten temat, to napisz...

Ja nie mam pojecia o rendererach...

Sikham... czekam z niecierpliwoscią

[piwo]

Guest Karawan

1) efekt miejscowej transparetnosci - w materiale OPACITY albo TRANSPARENCY wrzucic

a) namalowaną maskę (w jpg) gdzie bialy to przezroczyste calkowicie a czarny to nieprzroczyste

b) albo mape noise

2) wiem tylko jak wlaczyc w brazilu - direct illumination+skylight+indirect Ilum + skylight. nie wiem jak w innch bo nie uzywalem finala i innych

hmm, muszę powdzieć, że byłem sceptycznie nastawiony, bomyslałemże bedzie to slomiany zapał, ale przyznaję się myliłem się kawał dobrej roboty. Gratulacje.

zgadzam się z przedmówcą...[piwo] dla acida...co do u2u to sorry ale ja się na 3D nie znam i nie wiem jak miał bym ci pomóc :D

pozdro...

swietne!

podziwiam za pomysl i przedewszystkim za zapal!!

mysle ze jesli saygon mi pomoze to opracujemy wkrotce temat o net renderingu

w maxie i dodasz to tez do FAQ

albo np powtarza sie pytanie jaki komputer mam wybrac do maxa czy cos w tym stylu

jak mi sie co przypomni to napisze :)

Guest Karawan

nie cieszcie sie bo to nie koniec :)

Guest jagi

Wydaje mi się, że owiele lepiej było by gdyby każdy mógł zadać soje pytanie i ewentualnie jeżeli ktoś by znał na nie odpowiedź to wy odpisywał. Ale do tego trzeba PHP i ewentualnie Bazy danych. Ale pomysł fajny.

Jagoda... pomysl jak najbardziej trafny.. Ogolnie TUTAJ kazdy moze wpisywac pytania i odpowiedzi, a na pewno je zamieszcze.. Co do FAQ... tak jak pisze... wersja WCZESNA BETA :D.. wiec pewnie wiele sie zmieni..

Dzieki za pochwały co do zapału :)... No fakt faktem... mam zamiar dalej kontynuowac ten pomysl... i mam nadzieje, ze teraz szersze rzesze ludzi pomogą mi w tym... :)

Pozdro @ll

Tak sie zastanawiam, czy to co robie ma sens...

Dwa razy pytalem Adka przez u2u, co sądzi o tym faq, czy zamiesci jak bedzie skonczone na forum i dwa razy nie uzyskalem odpowiedzi...

Czy to wielka filozofia napiasac jedno zdanie w stylu:

SPOKO. NIE ma sprawy albo..

nie.. to bez sensu, nie mecz sie...

hej!

fajna sprawa - tylko ze:

powinienes sie wystrzegac textow w stylu \"to jest beznadziejnie proste\" bo ktos sie moze zniechecic/obrazic jak mu nie wyjdzie

jak znajde czas to cos napisze :)

Dla mnie to wszytsko fajnie wygląda , czaytelnie i wogóle przezjrzyscie , Bravo :D

Dzieki ... i racja.. :).. FTOREK.. wywalilem troche tekstów w stylu TO PROSTE :D...

Wieczorkiem zrobie update\'a.

AP. czy ktos moze sie zwrocic do wyzszej instancji (ADKA) by sie jakos ustosunkował do tego FAQ? Bo mnie jakos zlewa...

Adek cie nie zlewa poprostu jest zapracowany i tyle na odpowiedz maila trzeba czasem czekać 3 dni ( ale takie są uroki bycia adminem )

qrcze tak patrze na ten FAQ i myśle że może ja bym się z niego czegoś nauczył [hmmm] wkońcu zielony w maxie jestem :D

Acid jak się źle naucze maxa to mash przechlapane :P

pozdro...

Hehe. No w zasadzie to masz racje. Faq pisze bardzo prostym jezykiem i wszystko staram sie wyjasniac ŁOPATOLOGICZNIE.

Jutro jak wstawie opis interfejsu maxa, to juz na pewno sobie poradzisz :D

Sikham, chcesz widziec wiecej takich cusiow... :).. to pracuj :D...

ap. wywalilem linie pod linkami.. teraz wsio jest bardziej przejrzyste...

Świetnie! Prawdę mówiąc jakiś miesiąc temu zacząłem budować sam FAQ na stronę jako osobyn dział. Myślę ,że dobrym pomysłem będzie połączenie sił :)