Skocz do zawartości

Scena 3D: stanowisko komputerowe


Huter

Rekomendowane odpowiedzi

na pewno lepiej, ale przy oknie powinno być jaśniej - zobacz na pracę Marcina - Kitchen Below, pozdrawiam

 

Zobacze z przybyciem wolnej chwili :)

 

 

kubek z tego kata wydaje sie ze jest strasznie duzy :)....za duza srednice ma w porownaniu do wysokosci

 

1st edit:

 

heh poprzednio tez byl taki :)...w kazdym razie moim zdaniem jest za szeroki

 

2nd edit:

jak nie masz nic podobnego pod reka to Kliknij Tu

 

No ale ... jak za szeroki? Robiony od linijki ;P ... mam taki na biurku ... a ile cieczy się w nim mieści - nie trzeba biegać po dokładki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Uptade ...

 

kk24.jpg

 

 

 

Jestem znerwicowany ... ehhhh ... w czasie pracy poszło mi 2 godziny roboty w plecy :[ ... a miała być jeszcze minimum klawiatura :( ... z koszem coś nie wyszło ... powyginał się :| ... eeeeeeeeeeeeeh... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co do okna zastrzerzeń ni mam ale moim zdaniem to jestes troche ni wymiarowy.... okno i szafa dopasowane są idealnie, ale co do biórka i krzesła to mam spore wątpliwości... zobacz na jakim poziomie jest biórko, a na jakim parapet. U mnie są na takim samym poziomie... Podoba mi sie bardzo kwiatek :) Jak go wymodelowałeś??? Pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh, ten kosz, to rzeczywiście jakiś taki "inny" ;p

[...]

 

Ale on wygląda normalnia ... jakoś dziwnie się zmarszczył po renderu ... :|

 

[...]słuchawki wiszą w powietrzu, czy mi się tylko wydaje??

[...]

 

Ustawione są idealnie ... tak mi się wydaje ... chyba przez oświetlenie ... :)

 

[...]

czy aby szuflady w tej szafie nie są za wysoko??

 

[...]

 

Szafa powstała na podstawie innej szafy zassanej z strony www producenta mebli ... oryginał jest bardziej elegancki ... jednak ten styl nie pasował do sceny w której wykonałem odbicie szafy tylko troche skromniejszej...

 

[...]jak Ty to robisz, że raz render masz jasny, a raz ciemny?

Dawaj takie jak w tym poście.

 

To przez żaluzje :] ... ale mogę podjaśnić ... nie ma problemu :]

 

Ja co do okna zastrzerzeń ni mam ale moim zdaniem to jestes troche ni wymiarowy.... okno i szafa dopasowane są idealnie, ale co do biórka i krzesła to mam spore wątpliwości... zobacz na jakim poziomie jest biórko, a na jakim parapet. U mnie są na takim samym poziomie... [...]

 

 

Eeeeeeeeeeeee... a u mnie nie ... zarówno w scenia jak i domu :)

 

[...]Podoba mi sie bardzo kwiatek :) Jak go wymodelowałeś??? Pozdro..

 

Tłumaczyłem w tym temacie kilka postów wcześniej ... jej ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze względu, że przesadziłem z wymiarami zapodaje link - LINK ... wiem ... nie zmieniłem dużo, ale bawiłem się renderem mental rey i wydaje mi się, że oświetlenie lepiej wyszło ... okno mi lekko uciekło ... wbiło się w ścianę ... zobaczyłem to dopiero po renderze, a już nie mam czasu na nowy ... chodzi mi w sumie o ocene oświetlenie ... wyszło mi lepiej? Mogło być lepiej? Rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, jasno jest - jaśniej niż poprzednio. Co do mentala to chyba Marcin kiedyś powierdział, że nie widział dobrych interiorów w mantalu...

I nowa obudowa trochę kanciasta mi się wydaje.

Czy biurko nie jest za niskie w stosunku do obudowy??

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, jasno jest - jaśniej niż poprzednio. Co do mentala to chyba Marcin kiedyś powierdział, że nie widział dobrych interiorów w mantalu...

[...]

 

Ale podobno renderuje lepiej niż Scaline ... ktoś mi tak powiedział :)

 

[...]I nowa obudowa trochę kanciasta mi się wydaje.

[...]

 

Bo jest, ale nie będzie ;)

 

[...]Czy biurko nie jest za niskie w stosunku do obudowy??

 

To obudowa jest lekko za wysoka ... robiłem ją w osobnym pliku od linijki ... ale widać, że wymiarowa obudowa, źle komponuje się z biurkiem zrobionym na oko ... poprawie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo za gróbe rolety w oknach[...]

 

Od pewnego czasu modeluje opierając się na zdjęciach przedmiotów które znajduje w google ... widziałem różne ... były nawet grubsze :| ... nie znalazłem idealnej wersji, czyt. wyraźnej, więc opierając się na kilku różnych zdjeciach stworzyłem takie które najbardziej przypominały zdjęcie na którym rolety były jak by z cienkiego drewna ... to też na nich pojawi się tekstura drewna, jak i na ramach okna ...

 

[...] za płaski monitor, [...]

 

Czy ja wiem ... ten na podstawie którego modelowałem (zdjęcie pod kątem) ... na oko wydawał się tak cienki ... a jeśli mówisz o podstawce to ciągle zapominam ją pogrubić bo ona akurat jest grubsza i to prawie 2 razy ...

 

[...] kosz, rączki od szafy, obudowa. [...]

 

mnie się akurat kosz podoba, choć brakuje w nim pare detali jak strzała z podpisem push no i brak tekstury ... rączki do szafy to extrudowane połączone polygony, ale chyba zrobie osobny element ... obudowa ... mam problem z siatką ... tzn. nie udaje mi się wygładzić obiektu jak bym chciał i wychodzi mi kanciasta obudowa ... też nie wiem czy panel przycisków na obudowie nie ulegnie przerobieniu bo jest ... dziwny :|

 

[...] Reszta spoko tylko mógłbyś to renderować jakimś vrayem czy czymś co by lepiej wyglądało ;)

 

 

 

o_O Nawet Vrey Free mnie nie lubi O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz ja :] ja w przeciwienstwie do vraya cie lubie także nie pisz nawet vray mnie nie lubi ;) to po pierwsze :] po drugie to Twoja pracka a moje wskazówki - kwestia gustu co sie podoba Tobie a co mi :] w znaczeniu płaskiego monitora miałem na myśli brak jakiegoś wgłębienia lcd'ka wgłąb obudowy - chociż minimalny extrude - albo go nie widać z tego ujęcia albo poprostu go brak. Jesli vray domawia posłuszeństw azawsze zostaje maxwell, mental, brazill i co tam jeszcz nam serwują ;) wyszło by to na dobre pracce jeśli idzie o oświetlenie ale tak jak napisałem to Twoja pracka ;) ważne że ćwiczysz i robisz - czegoś sie nauczysz, a co do rączek na szafie to naprawde mi niepasują ;) 3m sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

extrude monitorek ma - ehhh... faktycznie nie widać ... (*&@#*^$&%#&!%$&@^( ... alt to jest render w mentalu :P ... tylko, że dopiero go poznaję ... :] ... im lepiej go poznam tym renderki będą ładniejsze ;) ... może nie tak jak Vrey'u ale ładniejsze ...

 

Vrey free - po zainstalowaniu wywala błąd który opisałem TU

 

Brazil Rio - o ile mi wiadomo jest darmowy, ale ma ograniczone wymiary renderu ... problem w tym, że nie mogłem go zassać ze strony oficjalnej ... jakiś błąd ze stroną był ... i jakoś straciłem chęć

 

maxwell - nie dawno się dowiedziałem o jego istnieniu i niebawem mam zamiar się bardziej zorientować w jego możliwościach - wadach i zaletach ... podobno dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuugo renderuje :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpalam plik ... i dup! Plik uszkodzony ... jak to dobrze, że co nowy model robię save as ;) ... tak się składa, że w najnowszej wesji był dodany tylko bipend dzięki któremu dobierałem proporcje ;) ... czy sięgnie do rączek okna itd. ;P ... co jak co ... musiałem dać rączki lekko w dół ... ale dzięki bipendowi zrobiłem sobie wcześniej idealną kopię pozbawioną tylko bipenda :]

 

 

Bawiłem się renderem mental rey ... chyba render wyszedł dość ładnie ... tylko skąd się wzięło oświetlenie biurka od strony szafy? ... NIE MA TAM ZADNEGO ŚWIATŁA ... klawiatura się też "wybieliła" ... dodałem też model modemu ... jestem prawie przy końcu (pojawiło się okablowanie) ... wszystkie efekty świecenia - diody, dodam już w programie PhotoImapct ... wracając do renderu miałem ochotę jeszcze potestować, ale ten render trwał około 2 godziny - nie mogę sobie już pozwolić na render ponag gidzinny ...

 

Uptade:

 

kk27.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np przez nierealistyczną wykladzine,[...]

 

 

Zrobię nową ;)

 

[...]kompletny brak cieni na podlodze i innych miejscach[...]

 

Pomyślę nad tym ;)

 

[...] swiatlo padajace przez okno [...]

 

No ze światła to akurat jestem dumny ... eee ... byłem ... mało realistyczne? ... mam pomysła ... :]

 

[...]przyklejony plakat do monitora (wogole nie widac ze to monitor tylko jakas podstawka na zdjecie)[...]

 

W sumie pod tym kątem nie powinno być widać co wyświetla, a jeśli nawet, to niewyraźnie ... nie mam LCD'ka i nie mogę się wzorować ... wiecie co? Dioda na LCD'ku będzie świeciła się na żółto :]

 

[...] i malo tu wymieniac ..

 

To jak poprawię bedę wdzięczny jak wymienisz ... moja druga praca :] ... po niej mam zamiar się pobawić w speed modeling i trzymać się detali bo tutaj ich nie ma ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednyne co fajne to okno... [...]

 

Dzięki :)

 

[...]komputer krzywy[...]

 

W sensie kanciasty? Ehhh ... ja już nie mam sił :] ... może jakiegoś chamferka zapodam ...

 

[...]parapet krzywy, krzesło krzywe, kwiatek w doniczce krzyw[...]

 

Jak krzywy? parepet jest idealnie prosto ... krzesło? Co w nim krzywego? ... Kwiatek? Tutaj nie rozumiem, co w kwiatku jest krzywego? ...

 

[...]dobrze, że monitor jest prosty...

 

ufffffffffffffffffffffffffffffffffffffff... :P

 

podejrzewam ze jedno z pudelek z plytą by spadlo :) [...]

 

Możliwe... zrobię symulację ... poukładam tak płyty i sprawdze ... jak będzie mi cząściej spadać niż zostawać w 10 podejściach ... będzie leżeć na podłodze ... :]

 

[...]pozatym dalej brakuje cieni a szczegolnie tam gdzie jest klawiatura powinno byc ciemno , [...]

 

Zaprawdę powiadam wam ... skąd tam światło to ja za cholerę nie wiem :( ... mogę tam postawić pochłaniacz światła ... zobaczymy :)

 

[...] dywanik ladniejszy ale tez cieni brak

 

Sam zrobiłem ... pierwsza tekstura która powstała w całości dzięki mnie (no i programom ;P) ... do tej pory przerabiałem zdjęcia :] ... albo zasysałem je z jakis stronek z teksturami ... dywanika nigdzie nie znajdziecie :] ... cienie tam są ... ale na dywanie są kiepsko widoczne ... przy renderze bez telstur cień był wręcz śliczny ... jak na moje oko ;) ... popracuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - zrob lepszy render, niewiem czym go robisz, ale ja (jak zwykle:P) polecam Brazila... latwy, szybki i przyjemny;) jeno modele sa okej (oprocz moze tych nog od siedzenia), tylko musisz texturki (dywan zostaw:)) poprawic i swiatla... pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to, że kwiatek wygląda jakby miał za chwilę wypaść z doniczki, powinien być prosto, ale to kwestia gustu. [...]

 

 

Tam prosto ... natura robi swoje :P ... mi się kiedyś jedna roślinka prawie złamała ... drabinki jej kupiłem :D

 

[...] parapet jest chyba za bardzo w lewą stronę, ale to moze być przez cienie na ścianie. [...]

 

Parapet jest idealnie równo :)

 

[...] krzesło - oparcie jest za bardzo pochylone. pozdrawiam

 

Bo jest złamane :D ... modelowałem to na podstawie krzesła w którym część oparcia pękło i tak zwisa ... :] ... jak modelować na podstawie czegoś to modelować dokładnie :D ... nawet nie wiesz, jak mnie ucieszyło, że to dostrzegłeś ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jest złamane :D ... modelowałem to na podstawie krzesła w którym część oparcia pękło i tak zwisa ... :] ... jak modelować na podstawie czegoś to modelować dokładnie :D ... nawet nie wiesz, jak mnie ucieszyło, że to dostrzegłeś ... :P

 

ja kiedyś też miałem takie krzesło i raz jak się oparłem to też pękło i oparcie jest bardzo luźno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nic nie zmieniłem ... dywan się zmienił bo odpaliłem starszy plik gdzie tekstura była gęściej umieszczona ... wszystkie różnice które powstały nadał mental rey ... CIENIE na dywanu są, ale nie widać ich przez kolory dywanu ... no nie wiem jak zrobić by były wyraźne :( ... co do LCD'ka to teksture sc doszlifuje w jakims programie ;] ... bo w maxiu nie umiem uzyskac takiego efektu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wracam do Wipa bo finished mnie "wywaliliście" ... może to i dobrze ... nic ... już nic nie dodam, będę się tylko bawił światłami, ceniami i renderem scaline lum metal rey ...

 

kk31.jpg

 

To jest Scaline ... rozklekotało mi się światło na żaluzjach, ale wiem jak je naprawić, a skoro mam dzień nie siedzieć przed kompem, to dam to co mi wyszło ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj lepszy render jak masz MentalRay to daj do niego Final Gather i GI, będzie wolniej szło ale wynik powinien byś dobry..pewnie lepsze od tego bo powstaną cienie wszędzie i powierzchnie bedą lepiej (sprawniej) odbijały światło..natural..

 

A jak nie MENTAL to coś innego byle nie scaline...bo tu można tylko modele zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie scenka mi się podoba, modele są ok, tekstury w większości też chociaż wg. mnie dywan troche zbyt jaskrawy ... Niestety musisz jeszcze dużo popracować nad oświetleniem i renderem.

Mam tylko pytanko, chcesz żeby jedynym źródłem światła było słońce czy będzie jakieś oświetlenie wewnątrz ?

 

Co do renderera to polecam Mental Ray'a :] no i pare przydatnych linków:

http://www.forum3d.kom-net.pl/f3dwork.php?md=sa&id=22&print=yes

http://www.evermotion.org/tutorials/rendering/mr_interior/index.htm

http://www.jeffpatton.net/index.html

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś już nie mam czasu na rendery, ale jak dorwe kompa to zapuszcze mentala według rad ... dzięki za linki ... zapoznam się z nimi, choć już na pierwszy rzut oka widze ciekawe rzeczy :) ...

 

 

Co do dywanu jest on zbyt jaksrawy, ale to przez światło ... tak mi się wydaje bo bez zaawansowanego światła wygląda normalnie ... heh ... uczyć się trzeba dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj lepszy render jak masz MentalRay to daj do niego Final Gather i GI, będzie wolniej szło ale wynik powinien byś dobry..pewnie lepsze od tego bo powstaną cienie wszędzie i powierzchnie bedą lepiej (sprawniej) odbijały światło..natural..

 

Oto wynik:

 

kk32.jpg

 

 

Zaraz wydrukuje sobie jeden link Kronos'a i będę miał lekturkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty nie masz przypadkiem włączonego default lighting ? ten brak cieni i nienaturalne, jednolite oświetlenie to sugerują, mentala jak narazie nie widać.

 

Pamiętaj żeby dla świateł włączyć decay na "inverse square" służy to do symulacji zachowania natężenia światła w naturze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

za jasno i z lewej strony komputera zkąd się wzięło światło;-))

[...]

 

A skąd mam wiedzieć? Po włączeniu Final Gather maxiu robi takie coś ... do tego scena po włączeniu Final Gather jest bardzo jasna ... ale ciągle się ucze ;) ...

 

[...]

ja bym uzył vraya...;-))

 

 

 

Ja też :D ... Ale kopara mi opadła ... byłem u znajomego który bawi się maxem 6 i ma wersje Vrey free (która mnie nie lubi i nie chce u mnie działać :( ) ... i wiecie co ja wam powiem ... faktycznie ma spore możliwości ... jak mi się uda to może zabiore do niego scene i poprosze by ją wyrenderował ... może to głupie pytanie ... ale czy jest możliwość zapisania sceny wraz z teksturami by móc ładnie przesłać ... ?

 

hehe, hkropinski - Huter albo wsadził do obudowy jakieś źródło światła, albo nie dał w biuku tylnej ścianki...

 

 

albo nie umie obsługiwać mentala :p

 

 

Nie umie :P ... tak tak panowie (panie) ... przyznaje sie :) ... raz udało mi się renderować 2h scene (obliczenia) a render wyszedł ... eee ... nie wiem, bo nie wiem co to wyszło, ale napewno nie stanowisko komputerowe :P

 

Czy Ty nie masz przypadkiem włączonego default lighting ? ten brak cieni i nienaturalne, jednolite oświetlenie to sugerują, mentala jak narazie nie widać.

 

Pamiętaj żeby dla świateł włączyć decay na "inverse square" służy to do symulacji zachowania natężenia światła w naturze.

 

Pozdrawiam

 

 

Wiesz, że nie wiem ... ale zapoznam się ze sprawą ... thx...

 

 

Co do okna ... hmmm ... fakt ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności