Skocz do zawartości

Pojazd 3d: Mercedes-Benz C Class W203


xyrion

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczalem go modelowac juz dawno temu z wielkimi lub krotszymi przerwami bez zadnej konsultacji z wami i teraz cos mi sie wydaje ze to chyba nadaje sie jedynie do kosza gdyz wydaje mi sie ze jakos za krotka lub za dluga maska jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 47
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ok..czas zapomniec o nim :)...zaczalem robic nowy model..oczywiscie tez ten mercedes...jak tylko naucze sie obslugiwac ladnie swiatlo to wrzuce jakis render

 

edited

olac to swiatlo..mam problem

 

od razu sie to rzuca w oczy ale zaznaczylem jeszcze strzalkami...siatke tez widzicie...zakladam ze to wyglada tak jak wyglada poniewaz jest zbyt gesto tam ale nie moge nic wymyslec zeby sie tego pozbyc. Jak juz napisalem srodek zderzaka jest po prostu nie zweldowany, nie dalo rady bo przez przypadek chamfernely mi sie edgesy tam

 

edited again

a moze blueprinty sa jakies trefne i dlatego nie chce mi to ladnie wyjsc (bo cos mi sie wydaje ze to wszystko jest _calkiem_ krzywo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ooo kurna mama...... dla mnie ten jest czolowym prrzykladem dlaczego nie nalezy zageszczac siatki ;) lepiej zacznij od poczatku bo tu nie ma co ratowac.... i sprobuj go robic jak najprosciej sie da, pomoze. a i daj referki jak to wyglada w rzeczywistosci to moze podpowiemy ci jak to zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurka...nie mam pomyslu jak to zrobic ....to przez to swiatlo (reflektor)

 

edit

to juz drugi popsuty merol c...on mnie chyba nie lubi

 

2nd edit:

ehh..ciagle cos nowego przychodzi mi do glowy....moze ktos ma gdzies przypadkiem jakies inne blueprinty...ktore moze ulatwilyby mi prace....

 

3rd edit:

heh...pojawily sie nowe blueprinty na http://blueprints.onnovanbraam.com/ ...sproboje moze na tych bedzie latwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blueprinty masz calkiem niezle, nie wiem czemu sie czepiasz. ja ten kawalek zrobil tak jak na obrazku(sorry za jakosc, ja w paincie i ogolnie 2d to dobry nie jestem ;P) mam nadzieje ze chamfer wiesz jak dac, powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm...ok dziekuje za pomoc....sproboje zrobic tak jak pokazales

 

edit:

ok pokaze moze od razu bo jak bedzie zle to znowu bede musial od poczatku zaczynac

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

2nd edit:

 

No dobra ale pojawil sie problem jak to zrobic zeby bylo bardziej dokladne ? W sposob ktory ukazalem pokrzywi maske po MS`ie choc wszedzie nadal beda czworokaty

 

detal1.jpg

 

detal2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde...nie mam sily na ta maske po prostu tego nie potrafie za cholere zrobic zeby tam taka fala byla, od poczatku mialem z tym problemy i nadal nie moge tego zrobic. Jak ma byc z tymi swiatlami ? Pomijajac maske cos jeszcze jest nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie wiem...chyba nie nadaje sie do tego albo mam jakis niedorozwiniety umysl...GRiPi napisal ze mam starac sie modelowac jak najprosciej wiec tak robie. Ty piszesz ze wszystko jest zle. Moglbys sprezycowac swe mysli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nikt nic nie mowi wiec pracuje dalej.....teraz prosze o wytkniecie bledow na tych siatach i renderach. Co do klamek to jakos niewykonalne to jest dla mnie ;)...chyba zrobie drzwi otwierane na pilota ;). Polaczenia dachu i slupka widze i produkuje sie nad nimi. Dziura pomiedzy szyba a maska ma tak byc, tam przyjdzie jeszcze jeden element. Duze szczeliny pomiedzy reflektorami przednimi a maska i do okola tez tak ma byc. Tam rowniez dojdzie jeszcze jakas guma.

 

20.jpg

 

 

21.jpg

 

 

22.jpg

 

 

23.jpg

 

 

24.jpg

 

 

25.jpg

 

26.jpg

 

P.S.: Nie jestem nabijaczem postow, gdybym edytowal poprzedni post to nie pojawilby sie on na gorze forum, co by wyeliminowalo go pod wzgledem zagladniecia tutaj. Wiec uprzejmie prosze administratora forum aby dodal mnie do rangi w ktorej nie sa liczone posty. A jezeli takowej nie ma i nie ma zamiaru tworzyc to prosze o nie zwracanie uwagi na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lakier jest stanowczo za wczesnie.

Gdybym mial zaznaczyc co jest zle musialbym otoczyc kolkiem caly samochod. :/

Niestety prawie kazda powierzchnia jest krzywa. To musisz widziec sam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na lakier jest stanowczo za wczesnie.

Gdybym mial zaznaczyc co jest zle musialbym otoczyc kolkiem caly samochod. :/

Niestety prawie kazda powierzchnia jest krzywa. To musisz widziec sam.

 

w takim razie prosze o zamkniecie topic`u, wale to nie potrafie zrobic prosto wiec nie robie nic wiecej. Dziekuje za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oh jesus.... po prostu kiepsko. najlepiej po ogladaj siatki, jak z podobnymi problemami poradzili sobie inni bo tak to nie ma sensu samochod robic :/

 

edit: nie oddawaj sie tak wczesnie, zebys ty widzial moje pierwsze pracki.... wszystko przyjdzie z czasem po prosstu pracuj bo jak do kazdej sceny bedziesz podchodzil w stylu "nic mi nie wychodzi" to nic nigdy nie osiagniesz :/ i pamietaj: nikt sie nie narodzil jako swietny grafik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas staralem sie ogladac siatki i patrzec jak co i gdzie. W tym modelu juz wydawalo mi sie ze lepiej nie da sie tego zrobic. Okazalo sie ze jednak wszystko nadaje sie podtarcia dupy. Wniosek ?........skoro moim zdaniem jest dobrze a waszym kompletnie zle, to olewam to i sproboje zrobic jakis szescian moze lub rownoleglobok.

 

 

edit:

nie oddawaj sie tak wczesnie, zebys ty widzial moje pierwsze pracki.... wszystko przyjdzie z czasem po prosstu pracuj bo jak do kazdej sceny bedziesz podchodzil w stylu "nic mi nie wychodzi" to nic nigdy nie osiagniesz :/ i pamietaj: nikt sie nie narodzil jako swietny grafik.

 

Moj 1wszy plik stworzony w maxie data 28 maj 2005. To jest 3 z kolei samochod. Dopiero ten zamieszony tutaj na forum gdyz poprzednie robione z tutoriala. Mysle ze kurde od w/w daty wypadaloby cokolwiek zrobic jak nalezy. Problem polega na tym ze jak juz napisalem wczesniej myslalem ze zrobione jest dobrze. Czytalem wasze poprzednie uwagi co do modeli. Zaczalem od poczatku dochodzac do tego momentu w jakby wiekszej pewnosci ze jest dobrze (nikt nic nie mowil wczesniej). Nagle okazuje sie ze to sie do niczego nie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh no powiedz sam czy tak wyglada prawdziwy merced? czy tak odstaje blacha od swiatel i drzwi? czy jest krzywy?? popatrz ze zrozumieniem na inne siatki(dobre siatki) i zauwaz ze jak np. jest kant przy jakiejs krzywiznie to sa obok niego jakies edge loopy, przez co nie bedzie odstawac.. a co do tergo ze twojemu modelowi przydalaby sie jakas ostra blacharka, to nawet nie wspominam, zresta popatrz po symetry jak wyglada maska twojego merca.... tak chyba w realu nie jest????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam tych siatek i szukam i nic nie widze...wiekszosc jest ogolnych calego samochodu i ciezko cos rozkminic co jest w oddali a mnie interesuje . a co do tych drzwi itd to ja nawet nie wiem w ktorym miejscu to odstaje itd...wydaje sie ze zgadza sie z blueprintami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu wybral bym inny samochod jakis latwieszy. hmm co by tu polecic... moze mazda 6? sam robilem ta mazde i to byl moj pierwszy samochod i nie bylo wcale tak ciezko, wiec mozesz sprobowac, wybor nalezy do ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym ci xyrion radzil wziasc sie za jakis bardziej kanciasty samochod skoro juz tak optujesz za tymi wozami. Peugeot 205 bylby super. Dobre cwiczenie prostych powierzchni.

Pozatym mam do niego duze, dobrej jakosci printy...

 

EDIT:

POMYLILEM SIE! Myslalem o Peugeotcie 205. 206 nie ma takiej prostej karoserii. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności