Skocz do zawartości

Pojazd 3D: Mitsubishi Lancer Evo VIII [by xyr]


xyrion

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 243
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no troche tez, ale przede wszystkim rzuca mi sie tu w oczu dziwny chamfer... zarzuc fatka tego miejsca w nastepnym poscie, jak mozesz. a co do dziwnych edgow - najbardziej to widac w poscie 48, w czesci z nadkolem i na masce tez troszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm to miejsce ?

 

 

Tutaj przed cut`ami

 

 

przed.jpg

 

 

i po

 

 

po2.jpg

 

 

co do tych chamferow to mozliwe ze sa dziwne troche nie wiem czy dobrze je robie

 

edit:

co do tego miejsca nad nadkolem to racja umknelo to mojej uwadze wy blacharkowalem to jak to mowicie :)

 

 

ehh edit 2:

chyba o zdjecie chodzilo a nie o render

 

11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

probowalem zrobic tak gesto jak ma subzeuz ale strasznie ciezko jest utrzymac prosta siatke 8-), wiec zostalem przy swoim

 

P.S.: Te sedruszka co macie w avatarach to sami sobie robicie czy _Mody_ tam je nadaja ?

 

 

Edit:

 

Strasznie sie przymulilo forum. W sumie skonczylem karoserie. Jakbys ktos jeszcze cos znalazl zlego to prosze o info. Zostaly mi tylko najgorsze pierdoly typu lusterka, klamki itd, itp. Myslalem zeby zrobic tez wnetrze jak uda mi sie dobre wymodelowac karoserie, tylko musze sie jeszcze zastanowic jak sie za to zabrac. Nastepnie przerobic tutki z oswietleniem i shader`ami.

 

 

Ten owlosiony render to jest w ogole calkowity przypadek 8-)

 

14.jpg

 

 

15.jpg

 

16.jpg

 

17.jpg

 

18.jpg

 

19.jpg

 

20.jpg

 

21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJKA!!! Mam taka proźbe ... Jak moze mi ktos powiedziec jak modelujece auta to jaka metoda?? NURBS czy low poly czy jak?? Próbowałem lp ale cos mi nie wychodzi, to widze ładny modelik i nie wiem jaka metoda podobny efekt otrzymac. Czy to sie modeluje zaczynajac np od konkretnego elementu (np maska) uzywając plaina czy jak?? Dzieki z góry. pozdrówka!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model zrobilem tak:

ustawiasz prawidlowo blueprinty,

robisz plane na dachu (top viewport), konwertujesz go do editable poly

i dalej to chyba juz wiesz co robic,

Polecam tutorial z 3d-palace.com . Tutorial dotyczacy modelowania audi a3. Jest wysmienity pokazuje co i jaka metoda mozna zrobic.

 

A odnosnie mojego modelu moze to nie ten dzial ale co tam

 

Animacja bez lakieru [czas renderingu 15min]

Animacja z lakierem [czas renderingu 62min]

 

Co do animacji to mam pare pytan ale umieszcze je w innym dziale pozniej.

 

Co do lamp Qba zaznacz prosze w ktorym miejscu powinny byc wedlug Ciebie zaokraglone gdyz mi sie wydaje ze jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko wroce na swojego kompa wezme pod uwage Twoje uwagi qba, moge powiedziec tylko ze tam gdzie napisales dziwne wglebienie napewno tak ma byc (postaram sie udowodnic jak tylko bede na moim kompie) w kazdym razie Dziekuje za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest takie malutkie wglebienie :) takie ze mozna tam pol zapalki wlozyc

 

 

edit:

 

Qba....tylny zderzak po lewej stronie zaznaczyles na czerwono pod napisem "taki kant" na lewo od rejestracji linia poprowadzona od gory lukiem w dol do prawej taki zderzak jest w wersji mr ktora masz w avatarze ja robie zwykla wersje evo viii, to samo odnosnie kantu zaznaczonego na czerwono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hindus - hehehehehe skoro dopatrujesz sie takich malutkich szczegolow to rozumiem ze model naprawde mi sie udal 8-))))
a kto powiedział że nie :] naprawdę mase dobrej roboty żeś odwalił...ale pamiętaj że to szczegół tworzy samochód i jak będziesz tak omijał takie szczególiki to powili przestanie być evo ;) minimalna odchyłka jest - jak uważasz ;)

 

ps. qba - dzisiaj cie pomęcze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie odpaliłem se tego tutka z 3d-palace.com i musze przyznac ze naprawde jest cool. dzieki xyrion. mam jeszcze takie pytanie. gdzie wrzuciłes mape hdri i jaką ja najlepiej ustawic. mam taki problem ze mam jakis tam lakier samochodu ale nie wiem jaka te hdri ustawic, która opcje wybrac ( cubical, spherical czy cos tam...) poprostu kiepsko mi sie udbija w lakierze ( uzywam uffzi ;/ ) bede baardzo wdzieczny za szczegółą radę ;) pozdrawiam i czekam na nastepne rendery Twego autka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tdobra po hdri podejzewam ze uzywasz vraya - wiec mape z reflekasmi wstaw do kanalu env refl\refr(jest to ten drugi kanal w env vrayowym, w opcji rendera). a rdz mapy poznasz po jej wygladzie. jak masz taki krzyz z obrazkami z roznych stron - to jest cubic env. jak masz taka mape rozciagnieta, w stosunku 2-1 wtedy to jest spherical, jak masz taka kulke, to najprawdopodobniej jest to angular map(mirror ball rozni sie tym ze zawiera 180 stopni zdjecia w porownaniu do 360 angular). no to chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mapke hdri wrzucam do environment tym ktore jest pod klawiszem "8", a co do modelu to dorzucam pare renderow

 

22.jpg

 

23.jpg

 

24.jpg

 

25.jpg

 

26.jpg

 

27.jpg

 

28.jpg

 

29.jpg

 

30.jpg

 

edit:

 

zapomnialem dopisac...wam tez sie te swiatla i klamki tak ciezko robi... ?? juz nie wspominam o lusterkach

 

2nd edit:

 

190k poly 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj stary .... wiem że lusterka to najgorszy element samochodu ale twoje jest wręcz śmieszna :) koniecznie je poprawy i to całe !!!

klamke niepotrzebnie robisz razem z karoserią - zrób jako oddzielny element i popraw to wgłąbienie pod nią

zderzak pod tylnią lampą jest krzywy - dodaj tam pionowe linie w siatce

i żarówki w światłach też zrobiłeś śmieszne :) taki krztałt i wielkość to mają 5watowe żaróweczki do podświetlenia tablicy rozdzielczej - te powinne być większe i bardziej kuliste .... natomiast w głównym reflektorze przednm są żarówki H4 które mają krztałt cylindra zaokrąglonego na końcu lub ksenony o podobnym krztałcie (najlepiej wejdź na allegro > motoryzacja > części samochodowe > oświetlenie > żarówki i tam zobacz jak to powinno wyglądac)

jak to poprawisz to będzie świetny model :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności