Skocz do zawartości

Materiał typu ubranie i cała z nim fizyka związana


d4nTe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie jak zrobić w 3d maxie 7.0 materiał np jak ubranie czy coś w tym stylua aby działała na niego pełna fizyka i np jak spadnie na box'a to się odegnie,tak jak to było zastosowane w grach typu splinter cell.Chodzi mi o stworzenie płaszcza który by sie odginał poprzez działanie np. wiatru.

 

Czy w ogóle istnieje taka możliwość??

 

Dopiero zaczyna przygode z tym programem dlatego prosze o pomoc bądz tutorial jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

istnieje narzędzie które zwie się "Reactor" i służy właśnie do symulacji dynamiki, jest tam taka grupa obiektów, chociaż lepiej powiedzieć "modyfikatorów" jak "reactor cloth" która służy właśnie do symulacji tkanin. Generalnie musisz mieć wymodelowaną tkaninę, dodać do niej modyfikator "Reactor Cloth" stworzyć grupę obiektów reactora, przypisać do niej obiekt tkaniny i nadać mu odpowiednie właściwość. Istnieje możliwość odziaływania na tkaninę ,np. wiatrem lub grawitacją.

 

Przeszukaj forum i googla, napewno znajdziesz dużo tutoriali i informacji na ten temat

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh..., w ustawieniach rendera dajesz safe to file czy jakoś tak, zapisujesz sekwencje plików w formacie dajmy na to tiff, a później, w jakimś adobe premiere, składasz to wszystko w całość.

 

Ewentualnie możesz odrazu zapisać w maxie do avi... - po kliknięciu w "safe to file" wybierasz format avi, coś tam ustawiasz i renderujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziex za szybkie odpowiedzi :D

ale mam jeszcze jeden problem:gdy tworze np twarz i chce dodać więcej poligonów w danym miejscu aby np stworzyc nos nie wiem jaki jest najłatwiejszy sposób,jest niby takie coś jak slice ale to mi tworzy zbyt wiele poligonów wokół całej głowy a ja chce w danym miejscu.

 

Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności